Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-01-2011, 21:05
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Angry The Origin of The Inheritance Culture in Mesopotamia: From Babylonia to Arabia

Arkadaşlar, bilirsiniz "Allah'ın Matematik Hatası..." tartışmasında 122. taba geldik (ki ben bu tartışmaya 88. tabdaki 873. mesajla katılmıştım) ve Agnostik.Org'daki "Kuran'daki Matematik Hatası" tartışmasında da 58. taba geldik, hala bir sonuç yok. Şaka maka bir hesap yaparsak, yalnızca burada 1 tabtaki mesajların A4 formatında ortalama 10 sayfaya karşılık geldiğini düşünürseniz, 122x10 sayfa=1220 sayfa ve Agnostik.Org'da da 580 sayfa olduğu sonucu çıkar. Ulan arkadaş, Kuran'daki miras problemini yıllarca ve 1000'lerce sayfa boyunca tartışıyoruz ama sonuç yok. Saçımıza ak düştü hala bir sonuca ulaşabilmiş değiliz. Peki ne olacak bizim halimiz?

İnanmazsanız "Allah'ın Matematik Hatası..." tartışması bakın! Tek başıma kalsam da ordaki tartışma hala devam ediyor. Ancak son mesajlarımda konu hakkında bir makale yazdıktan sonra (ki bu makaleyi 3 farklı versiyonla sunmuştum) oradaki bir arkadaş buradaki e-postama bir mesaj atarak beni uyardı ve makalemle birlikte yeni bir konu açmamı istedi. Ben de onun bu tavsiyesine uyarak ve makalemin son şeklini "Mezopotamya'daki Miras Kültürünün Kökeni: Babil'den Arabistan'a (The Origin of the Inheritance Culture in Mesopotamia: From Babylonia to Arabia)" olarak sizlere sunmak zorunda kaldım.

İnanın bu çalışmada hiçbir art niyet yok; yalnızca tablet ve metinlere dayalı sonuçlar elde edilmiş olup beklenen "gerçek" kabak gibi ortaya çıkmıştır. Bu makalede benim yaptığım şey, tabii çok büyük bir efor sarfetmekle, tablet ve eski metinlerdeki sonuçları bir araya getirip şimdiye kadar hiç kimsenin itiraf edemediği bir gerçeği açıklamam ve Kuran'daki miras oranlarının

(*) (1/2) + (1/3) + (1/6) = 1

eşitliğinden nasıl türetildiklerini keşfetmem ve bunları size açık bir şekilde anlamaktı. Bu dökümanı linkteki yerinde, PDF formatında okuyabileceğiniz gibi, isterseniz (farenizin işaretçisini aşağıya getirerek) alttaki panelin sağ-alt köşesindeki yeşil renkteki "Download" tuşuna basarak bilgisayarınızda da okuyabilirsiniz (Download hakkında detaylı bilgi almak için "Bu kitap şeytan kaldırıyormuş!" linkine bakınız).

Eski Mısır'a Bir Saygı Ziyareti

Arkadaşlar, makalemin 15. sayfasının başındaki "Oranlar nasıl türetildi?" bölümünde 1/2'nin devamlı surette 2'ye bölünmesi nedeniyle 1/2, 1/4, 1/8 ayet oranları için "Hekat Problemi"nden bahsetmiş ama bu problemin ne olduğundan bahsetmemiştim.

Şimdi siz bu linke tıkladığınızda, 1 Hekat'ın 1/2 + 1/4 + 1/8 + 1/16 + 1/32 + 1/64 + (5 ro) parçalarına bölünmüş olduğunu göreceksiniz. Bunu matematiksel olarak ifade edersek;

(1) 1 Hekat = 1/2 Hekat + 1/4 Hekat + 1/8 Hekat + 1/16 Hekat + 1/32 Hekat + 1/64 Hekat + 5 Ro

şeklinde olur. Burada

(2) 1 Hekat = 320 Ro

ve Horus'un gözündeki parçaların toplamı nedeniyle

(3) 1/2 Hekat + 1/4 Hekat + 1/8 Hekat + 1/16 Hekat + 1/32 Hekat + 1/64 Hekat = 63/64 Hekat

tır (Horus, Osiris ve İsis'in oğlu. Eski Mısırlılar 1000'lerce yıl bu tanrılara taptı).

İşte Akhmim ağaç tabletindeki (Senusret I, M.Ö. 1950 civarı) bu problemi yazan katip, (1)'deki toplama 5 Ro'yu ekleyerek toplamı 1 Hekat yapıyor. Çünkü (2)'ye göre 5 Ro, 1/64 Hekat demektir. Demek ki katip (1)'deki toplamın 1'e eşit olduğunu bildi!!!

Peki M.Ö. 2000'lerde Eski Mısırlılar (1)'deki gibi kesirlerin toplamını 1 yapabildiklerine göre, makalemin "4.2 Bir Miras Kombinasyonları" bölümündeki toplamları bırakın 1 yapmayı, neden 1'i aşanlar için herhangi bir yöntem verilmemiş?

Eski Mısır'a saygı ziyaretlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz!!!

Senusret I'in (M.Ö. 1971–1926) büstü (Neues Müzesi, Berlin).

Bu soruyu ben sormuyorum; M.Ö. 2000'lerde yani Mısır Kralı Senusret I zamanında Eski Mısırlılar bile kesirlerin toplamını 1 yapabildiklerine göre, müslüman bir coğrafyada yaşadığımız için size medeniyet adına soruyorum; biz neden 1 yapamamışız?

Umarım, Eski Mısır'a bu saygı ziyaretimizi yanıtsız bırakmazsınız!

OKUYUN, AKLINIZ AÇILSIN!

Makalemde birçok bilimadamının değerli çalışması var ve bu çalışmaları koronolojik sırayı takip ederek okuduğunuzda, Sümer-Babil’deki miras kültürünün kökenin aşama aşama Kuran’a nasıl sızmış, daha doğrusu “mutasyon”a uğramış olduğunu ve Kuran’daki miras oranlarının (*)'daki oranlardan nasıl türetilmiş olduğunu göreceksiniz. Darwin’e göre, “Mutasyonlar sonucunda yeni karakterler kazanmış olan canlılardan çevre koşullarına uyum gösterenler yaşarken uyum gösteremeyenler yaşamlarını sürdüremeyerek ortadan kalkarlar”. Buradaki mutasyon ise çevre şartlarına uyum göstererek, özelliği hiç değişmeden, 4000 yıldan fazla bir süredir devam ediyor. Fakat şimdiye kadar herkes kendi uzmanlık alanında çalıştığından ve aralarında bir organizasyon olmadığından bu mutasyon (gerçek) itiraf edilememiştir. Daha doğrusu, herkes 3 maymun oyununu oynadığı için bu gerçek itiraf edilememiştir. Yoksa ortada anlaşılmayacak bir şey yok.

İşte bu nedenle bu makaleyi her ne kadar hiçbir katkısı olmasa da öncelikle dindarlar okumalı: Makaleyi içlerine sindire sindire okurlarsa, dinden çıkmak yerine daha iyi, daha bilinçli mümin olacaklarına inanıyorum. İnsan imgeleminin, insan dehasının ürünü olmak, insan imgeleminden, insan elinden çıkmak hiçbir din kitabını değersizleştirmez.

Artık kabak gibi ortaya çıkan bu gerçeklerden sonra daha sağlıklı bir tartışma yaparız diye düşünüyorum. Unutmayın, siz tartıştıkça katkılarım devam edecektir.

Konu upuaut tarafından (16-01-2011 Saat 21:20 ) değiştirilmiştir.