Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-01-2015, 14:00
browland browland isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba arkadaşlar;

İlk yorumumu buraya yazıyorum.

31 yaşında üniversite mezunuyum.

Aleviyim, kemalistim kendimi kısaca tanıttıktan sonra;

Çok uzun süredir tarih araştırması yapıyorum. Bu tarih araştırması içerisinde özellikle dinler tarihi, ve Türk tarihidir.

Beni bu siteye getiren nokta da budur.

Konuyu açan arkadaş aleviliğin iflas edeceğinden dem vurmuştur.

Yüz yıllardır kapalı bir topluluk olan biz alevilerin yıllar sonra kendi tarihlerine ulaşabilmeleri gerçekten oldukça sevindiricidir.

Keza kapalı topluluk iken baba / dede lerin yanlış bilgileri nedeniyle İslamın içerisinde olduğumuz bizlere aktarılmıştır. Hak bilgiler açığa çıktıkça bir çok alevi kimlik sorunu yaşamaktadır. Kimlik bunalımının doruğa çıktığı yıllar ise Erdoğan Çınar'ın ortaya sürdüğü bilgilerle olmuştur.

Keza bende Erdoğan Çınar'dan habersiz tarih araştırmalarım sırasında, Erdoğan Çınar'ın edindiği bilgilerden daha fazlasına ulaştım. Üstelik yabancı kaynaklarda.

Aramızdaki düşüncesel çatışmalar bir çok arkadaşımızı ateizme yöneltmiştir. Çünkü yeni dönem baba ve dedeler gençlerimizin sorularına cevap olamamaktadır.

Ancak süreç sürekli bu şekilde işleyecek diye bir kaide yoktur. Yeni bilgiler açığa çıktıkça, yalnız aleviler değil, bir çok müslüman da hakikatı öğrenecektir.

Yani aslında Aleviliğin iflasından çok Aleviliğin doğuşuna tanık olmaktasınız. Çünkü günümüze kadar bildiğimiz Alevilik İslam dini altında yozlaşan bir Aleviliktir.

Saygılar;