Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-11-2019, 21:10
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Elbetteki var.
Ben bu tartışmaları açıkçası anlamıyorum.
Daha da açıkçası böyle bir haber buldum ve paylaştım, bana çekici geldi diyelim.
Bir kaç facebook grubuna da bunu astım. Bunlar felsefi yorumlardır felan dediler. (diye geçiştirdiler). Daha da açık konulayım aynı benzer cevplar silsilesini aldım ve bu deneyin bi anlam ifade etmediğini ben o yolla gözlemlemiş ya da öğrenmiş oldum zaten. Bin yıllık bir haber değeri yokmuş yani. Einstein'in mı ne lafı varmış; Ne yani ben bakmıyorsam ay yok mu? vb. bir şey. Böyle şeyler söylediler..

Her neyse dediğim gibi bilim ölçüsünde yorumlayamıyorum ancak filozofik bilimsel her neyse açılım gerektiğini düşünüyoruz. Gözlemciden yoksun ilk an ve (ilk) madde (maddesel durum) gibi betimlemeler bizce saçma.
Her neyse ne halleri varsa görsünler. Bilim ya da bilgi ile ilgileniyorsak işte... Ben sıkıldım...

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.