Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-01-2019, 07:20
Pardon Yani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pardon Yani Pardon Yani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Burada büyük bir kavga var..Kavganın sebebi,öldükten sonra yaşamın olup olmadığı..
Yahudiler yaşarız ve ölürüz demişler..Öyle de zaten..Yahudiler de cennet/cehennem inancı yoktur..Talmud'da filan birşeyler olduğu söylenir ama genel kabul,yahudilerin öldükten sonra yaşama inanmadıklarıdır..Öteki Dünya inancını,yani cennet ve cehennemi insanlığa ilk defa açık açık sunan din,hristiyanlıktır..Bunları bildiğiniz zaman,bu surede neden bahsedildiğini de anlayabilirsiniz..
Sayin Ahlakli,

konuyla alakali degil ama yeri gelmisken size sormak istiyorum, bilginiz dahilinde cevaplarsaniz sevinirim. Diger üyelerinde bilgi dahilinde görüsleri varsa bilmek isterim tabi.

Hepimizinde zaman zaman sahit oldugu söyle bir iddiayi sözkonusu; Eger islamda cennet ve cehennem olmasaydi hic bir müslüman bu dine inanmazdi.

Benim merak ettigim ise bu yahudilerin cennet / cehennem inanci olmamasina ragmen hanki sebebe bagli tevrata ve emirlerine inanip inanclarini uygulalayislaridir.

Yahudilerin inanclari bana oldukca ilginc gelmekte. Bir cikar sözkonusu degil, keza cezada yok. Yahudilik inancinin mantigi nedir, ben bir kaliba otutturamiyorum acikcasi.

Birde mesihin gelmesini beklerler, gelse gecmise bir faydasi dokunmayacak, gelecege ne katacak oda muamma. Sonucda ölüdüklerinde hersey yok olup bitecek. Onca ibadetin, tevrati okumanin geregi nedir. Öldükten sonra bir hesap günü, suclularin cezasini cekecegi, iman edenlerin, iyilik yapanlarin mükafat alacagi bir ahiretde söz konusu degilken, buna ragmen dinlerine SIKI SIKI bagli kalmalari bana oldukca ilginc bir yaklasim oldugunu gösteriyor.

Saygilarimla...