Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-06-2020, 11:32
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Ahlaksız ne umudu, konuya bilimsel yaklaşıyorum

BİLİMSEL olarak analiz ediyorum o kadar...

Beni anlama şansın yok zira içinde olduğun -bilhassa teist model siyaset anlayışı- şartlanmaları aşman gerekir, teist şartlanma dediğim, o modelden kanıksa-tıl-nmış bakış açısı...

Söylemlerin yersiz oluyor, ne olursa olsun, nasıl ki Dünyanın dönüşü, nesnel olarak söylüyorum, şu ya da bu kişinin nasıl düşündüğüne bağlı değilse, kapitalizmin de nesnel gerçeği farklı değil ki.

Sen bu gerçeği ret etmeye şartlısın. mesele bu ve sorun senin sorunun.

nasıl ifade edeyim, din hakkında bir dolu yazıyorsun değil mi?

Şu yada bu inançlının durumu, kişisel sorunları, psikolojisi, yakıştırmaları, ifadelerinin esasını değiştiriyor mu? ya da din gerçeğini değiştiriyor mu?

Onlar sana ne diyor?

Kafir, şeytana satılmış, sırf küfretmek için yapıyor vs, bir dolu söylem, neyi değiştirdi?

Sizin şu an yaptığınız da aynı refleksden ibaret.

Bilim dışı yollara başvuruyorsun-uz.

Hala anlayamıyorsun değil mi? Hala göremiyorsun?

"sorun insan da" demen bir anlam ifade etmiyor -zira sorun isan ise, çözüm de yine insandır. Umut, beklenti, envai çeşit niyet yüklemeleri, bu söylemler de bir anlam ifade etmiyor.

5.000 yıldır sürüyor ifaden tam bir safsata, alakasız, bilim dışı, teist şartlanmaya dayalı, dinimiz yanlış olsaydı bu kadar insan inanır mıydı türünde safsata-lafızlar. Müridce, dramatik-komedi, ama farkına varamıyorsun.

Konuya bilimsel yaklaşmalı, eğer veritabanınız yetmiyorsa veya esasen bilmediğiniz konularsa, en azından yobaz-bağnaz, statükocu-sağcı- tavırları veya yöntemleri bırakıp, anlamaya, öğrenmeye çalışın.
Sizden hiç kimse özel bir şey yapmanızı istemedi.

Bilimsel ifadelere, analizlere, çözümemelere, yani teorik konulara, teorik yazmak gerekir, kişilerin beklentisiymiş, umuduymuş, niyetleriymiş anlam ifade etmiyor.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu