Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-01-2012, 20:42
DEMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
DEMAN DEMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

jadi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kurtler dindar olabilir ama kemalistlerin elinden en cok onlar cile cekti ve direndiler. Diyanetin imamlari devlet onlara hangi metni yollarsa aynisini vaaz ederler. Kurtler boyle biseyi neden desteklesin ki? Ayrica sanki Kurt halkinin tamami akp'ye oy veriyormus gibi konusuyorsun ki boyle bisey olmadigi secimlerde goruluyor. Akp oralara gecmise nispeten bir suru hizmet goturdu, uzerlerindeki baskiyi biraz da olsa azaltti. Oy atma nedenlerini buna degilde dincilige bagliyorsun. Insanlari dinci diye yaftalama aliskanligi var sende de.

Aleviler bugune kadar Kurt direnisini hic desteklemedikeri gibi en cok karsi cikanlardan oldular. Vatan hainligi, boluculuk gibi seylerle sucladilar. Cunku Alevilerin ezici cogunlugu kemalist. Bu gercegi kabul etmek istemiyorsun ama Kurtlere dinci damgasini sak diye yapistiriyorsun.
Kürtleri dincilikle ben yaftalamiyorum, onlar kendileri bu imaji yaratiyor, Kürt illerindeki akp ye giden oy oranlarina bakarsan, bunu rahatlikla anlarsin. Ben chp ye versinler demiyorum, bende chp den fazlasiyla rahatsizim ve maalesef Alevilerin cogunlugunun hala bu partiye oy verdiklerinide biliyorum. Bana kalirsa vermesinler, BDP ye verseler daha iyi olur, ama beni dinleseler keske. Ülke sorunlarinin bariscil siyasi yöntemlerle cözümlenmesi taraftariyim cünkü...Benimde sitemin sunadir, görüldügü gibi akp gibi dinci bir partinin diger düzen partilerinden hic bir farki yok, bunu gecenki Uludere katliaminda görmüs olduk, onlarin cabasi, sözde laik cumhuriyeti yikip, yerine ilimli islam devleti insaa etmektir. Kürtlerde buna alet etmekteler kendilerini.
Bundanda sunu cikariyorum, Müslümanliklarini, Kürtlüklerinden daha önemli bir yere sahip oldugu anlasiliyor...

"Ben senin yalanlarınla ve hilelerinle baş edemedim, bu bana dert oldu. Ama bende senin önünde diz çökmedim, bu da sana dert olsun"...Pir Sêy Rıza

4 MAYIS: DÉSIM JENOSİDİNİ ANMA GÜNÜ

https://www.facebook.com/Alevism

https://www.facebook.com/BirAlevininKimlikMucadelesi