Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-01-2012, 20:50
jadi jadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

DEMAN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kürtleri dincilikle ben yaftalamiyorum, onlar kendileri bu imaji yaratiyor, Kürt illerindeki akp ye giden oy oranlarina bakarsan, bunu rahatlikla anlarsin. Ben chp ye versinler demiyorum, bende chp den fazlasiyla rahatsizim ve maalesef Alevilerin cogunlugunun hala bu partiye oy verdiklerinide biliyorum. Bana kalirsa vermesinler, BDP ye verseler daha iyi olur, ama beni dinleseler keske. Ülke sorunlarinin bariscil siyasi yöntemlerle cözümlenmesi taraftariyim cünkü...Benimde sitemin sunadir, görüldügü gibi akp gibi dinci bir partinin diger düzen partilerinden hic bir farki yok, bunu gecenki Uludere katliaminda görmüs olduk, onlarin cabasi, sözde laik cumhuriyeti yikip, yerine ilimli islam devleti insaa etmektir. Kürtlerde buna alet etmekteler kendilerini.

Bundanda sunu cikariyorum, Müslümanliklarini, Kürtlüklerinden daha önemli bir yere sahip oldugu anlasiliyor...
Muslumanlik Kurtler icin o kadar onemliyse nasil oluyorda Ocalan gibi ateist oldugunu acikca beyan eden birini Kurt halki onderi olarak benimsiyorlar? Aleviler bugune kadar Kurtlere bir destek eli uzatti da Kurtler geri mi cevirdi? Ayrica akp'ye oy atan herkezin dinci oldugunu mu saniyorsun gercekten? Aleviler kemalizmden kendini kurtarip Kurt direnisine destek verseydi su an cok daha demokratik bir ulkede yasiyor olabilirdik. Istatistiklere gore chp oylarinin yarisini, yani toplamda %10'luk bir oyu Alevilerden aliyormus. Yani chp bugun hala var olmasini Alevilere borcludur. Onlarin verdigi oylar olmasa tarihe gomulmek zorunda kalacakti. Islamci partiye oy atan Kurtler alet oluyorlar da gidip her secim fasist bir partiye oy yagdiran Aleviler ne oluyorlar?