Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-01-2012, 04:27
jadi jadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

DEMAN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Görende sanki ebedi sef basbug sizin dininizi yasaklamis. Asil sikayet etmesi gereken biz Aleviler olmaliyken, sizin timsah göz yaslari dökmeniz, bana cok garip geliyor, sn. jadi
Sn. jadi, Aleviler kötünün azbucuk daha iyisine oy vermekteler. Akp ye oy verirlerse, daha karanlik günler göreceklerini biliyorlar, dolayisiyla kimileri dislerini sika sika, kimileride gönül rahatligiyla oylarini bu devletci kemalilst partiye aktariyorlar. Keske hepimiz topyekun bir sosyalist partiye oy versek ve onu meclise sokabilsek...

Appoyu lider olarak gördüklerini sanmiyorum, cünkü o liderlik vasiflari tasimadigini ispatlamistir. Yakalandiktan sonra verdigi beyanatlar ve Dersim katliamiyla ilgili verdigi beyanatlar hatirlarsaniz, bunu rahatlikla anlarsiniz...

Not: Konuyu daha fazla kaynatmamak icin, bu size son yazimdir, sevgili jadi, lütfen alinip darilmayiniz, sevgiyle kaliniz
Gerci cevap yazmayacaginizi soylemissiniz ama siz derken kimi kasteddiginizi cok merak ettim. Eger beni sunni olarak dusunuyorsaniz, timsah gozyasi ne demek oluyor? Kemalist rejim el altindan desteklese bile sunnilere de bir suru baski yapmadi mi? 17 yil Turkce ezan okutmuslar mesela. Sonra her on yilda bir darbeler var. Islamcilarin ve Kurtlerin bir suru partisi yok yere kapatildi. En son turbanli kizlarin egitim hakkini ellerinden aldilar. Zaten bu kadinlarin kamuda calismalarina da izin vermiyorlar. Kemalistlerin Kurtlere ettigi eziyetlere ise hic girmek istemiyorum.

Ilaveten eger siz chp'nin akp'ye gore daha iyi oldugunu dusunuyorsaniz zaten cok farkli bakis acilarina sahibiz demektir . Kemalist dikta kuruldugundan beri gayrimuslimler, sunniler, Aleviler, Kurtler ...vs yani herkeze bu kadar zulum ve baski yapmisken siz tek ezilenin kendiniz oldugunu saniyorsunuz ki digerlerine timsah gozyasi diyebiliyorsunuz. Ayrica butun bu gruplar icerisinde chp'nin nispeten iyi oldugunu dusunen de sadece sizlersiniz. Chp'nin arka bahcesi olmaya devam edin ne diyelim boyle basa boyle tarak