Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-01-2013, 11:06
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

8 Benden önce gelenlerin hepsi hırsız ve hayduttu, ama koyunlar onları dinlemedi.
9 Kapı ben'im. Bir kimse benim aracılığımla içeri girerse kurtulur. Girer, çıkar ve otlak bulur.

Burada soz bitmis zaten, sahi Isa'nin soyu da Davut'a baglaniyordu degil mi Incil'e gore...
Demek ki Davud da hirsiz ve haydutmus.
Buna ragmen sutunlar sembolunu de kullanmaktan geri durmamis. Sen adamlara hem hirsiz haydut de, hem de hirsiz-haydut'un inanisini kural olarak uygula..

13 Uzakta, yapraklanmış bir incir ağacı görünce belki üzerinde incir bulurum diye yaklaştı. Ağacın yanına vardığında yapraktan başka bir şey bulamadı. Çünkü incir mevsimi değildi.
14 İsa ağaca, «Artık senden hiç kimse bir daha meyve yemesin!» dedi.

20 Sabah erkenden incir ağacının yanından geçerlerken, ağacın kökten kurumuş olduğunu gördüler.
21 Olayı hatırlayan Petrus, «Rabbî, bak! Lanetlediğin incir ağacı kurumuş!» dedi.

Hem tanri olacaksin veya tanri oglu, Incir mevsimi olmadigini bilmediginden, agacta incir arayacak bulamayinca lanetleneyeceksin ve kurutacaksin.

Haydi onu da gectim zavalli incir agacindan ne istedin be adam!.. 5000 kisiyi doyurmayi biliyorsun da, bir incir yapragi ile bir dolu incir mucizesi niye yapamamaktasin?

33 Ama evli erkek karısını nasıl hoşnut edeceğini düşünerek dünya işleri için kaygı çeker. Böylece ilgisi ikiye bölünür.

34 Ama evli kadın, kocasını nasıl hoşnut edeceğini düşünerek dünya işleri için kaygı çeker.

Evlilige bu kadar dusman olmanin manasi nedir acaba? Hem yasayi degistirmeye gelmedim demektesin, hem de gayet normal bir eylemi kibarca yasaklamaktasin.
Hem de fena halde Kral ciplak!

Hristiyan tanrisi teoloji/yorum'a kolaylik versin ne diyelim!