Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-07-2015, 17:51
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Olimpiyat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Spartacus sen bir yerlerde felsefe hoca falan mısın, okul da, üniversitede vs..
Eğer değilsen, ol
Hee yok 1993-1996 yıllarında 3 yıl, haftada 2 gün(Cumartesi, Pazar, 13:00-16:00) felsefe seminerleri verdim(Minumum 70 kişi olurdu ve bazıları Felsefe öğretmeni). Halkevi önayak ve kurucularındandım ve tabi ücretsiz Üniversite ve bir kaç sanat üzrede kurslarımız vardı, birde haftanın 2 günü akşamları radyo yayınım vardı.
Bir tane de psikiyatrımız vardı, psikoloji üzerine eğitim görüyordu, o da arada bir Hipnoz yapar, gençleri denize gönderir bir güzel yüzdürürdü . Tabi amacı kanseri yenmekti ama başarılı olamadı, bir gün terörist Devlet geldi ve sen yararlı işler yapıyorsun gel bakalım deyip, 15 gün işkenceye maruz bırakıldı, sonrada o işleri bıraktı.

Benim de ardımda bir kaç sivil dolaşırdı, bazen eğlenirdik işte, geri dönüp omuz atardım dingile...

Böyle bir trafikte her gün ya da en fazla 2 günde 1 kitap bitiriyordum...

Öyle girmiştim işte bu işlere haliyle ister, istemez saksı zorlanıyor, meşgul hale geliyor, düşün, düşün, karıştır durumu

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu