Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-04-2017, 23:04
kingman29 kingman29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Neresi o merkez?

Karadeliklere dair üretilen fantaziler gerçek dışıdır.

Zaten günümüzde bilimin yerine neredeyse sözde bilimin hakim olmasının altında 2 önemli kurgu yatar.

Birisi Karadelik kurguları(fantazileri)
Diğeride Big bang kurgu ve fantazileri.
Birde bunlara bağlı modern mitolojiler var, Hologram fantazileri vb...

Değinmeye gerek görmüyorum, sadece karadeliklere bilgi girer, bilgi çıkar, insan karadeliğe çekilirse ne olur, yok çekilen şu olur da hologramı kaybolmaz da, bilgi kalır da vs tümü de mitolojik hikaye... Modern çağlarda, heleki metafizik, kendi şahsına münhasır bir varlık haline getirilen "bilgi" ve tüm mitolojik fantazileriyle, kaba idealizm garip duruyor, böylece verili nesnel koşulların fizik dışından bir düşünce, bilgi ile yansıtıldığı(sadece görüntü, sanal!) kaba idealizmi kendisini bu efsanelerde gösterir.

Son olarak, Karadelik diye bir şey yok, yani uyduruk haliyle, masallardaki gibi değil! Bu üfürklere bağlı efsane ve mitolojiler bitti, öyle mistik, metafizik delik filan değiller, bildiğiniz çekirdek ve kütle-çekim(yıllar boyunca söyledik, ama teoloji hakim dünyada mitolojiler hala ağır basıyor).

Evrende, mefaziğe gereksinim duyacağımız bir zırva bulunmuyor. gözlemlerin açığa çıkarttığı, maddenin haller arası geçişleridir ve bu fiziğin dışında, metafizik olgular değildir, bu sebeple safsata, absürt mitolojik kurgu ve uydurmaların da gereği yok, sözde bazı idealist bilim insanları da, sahte-bilim yapıyor... Milyonlarca insan kandırılıyor olan bu.
Hawaii adasında bulunan , dünyanın en büyük teleskobuna sahip gözlemevinde 15 yıl boyunca uğraşıp , karadeliğin varlığına dair büyük buluşa imza atan bir Profesöre mi inanıcaz , yoksa sana mı inanıcaz.Yani bütün bu bilimsel çalışmalar , buluşlar yalan mı?Aslında bu gözlemevlerinde bütün gün yan gelip yatıyolar , hergün parti yapıyolar.15 sene sonra da ortaya çıkıp böyle idealist palavralar mı atıyolar?Ben senin ne demek istediğini pek anlamadım.Einstein falan , bütün bu bilim diye anlatılan şeyler uydurma mı?Peki çift yarığın ikisinden birden geçen elektronu keşfettikleri o deney de mi yalan , kuantum fiziği de mi yalan?