Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-04-2017, 22:43
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

kingman29´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Senin zihniyetin ile , Galileo'yu asmak isteyen zihniyet arasında bir fark göremiyorum.Bilime müdahale edebilme yetkisini nerden aldınız çok merak ediyorum.Bilim , eskiden İncil'de yazanlarla ters düştüğü için büyük baskı altındaydı.Şu an sizin yaptığınız da , ateistik ideolojiniz doğrultusunda bilime engel olma çabasından başka bişey değil.
Aksine Brunoyuz, bilime müdahale etmedik, sahte bilime dayalı hurafelere dair fikrimizi söyledik, aksine bilim ve bilimsel yöntemleri hatırlattık.
Çaput bağlamayı örnek göstererek , kendinizi kurtaramazsınız.Holografik evren prensibi tamamen bilimsel bir çalışmanın ürünüdür.Çaput bağlama ise hiçbir dayanağı olmayan bir inançtır.
anlamamışsın yine. çaput bağlamaktan, hurafeyi merkeze koymak için söz etmedim, kullandığın safsata yönteminden bahsettim, kullandığın yöntem bilim dışı, akıl dışı, mantık dışı.. Bir ağaç görmeniz hurafeleri nasıl kanıtlamazsa, bir karadelik(karatopak!) görmenizde hurafelerinizi kanıtlamaz. Bu ifademi gerçekten anlayamıyor musun yoksa çarpıtmak ve anlamamazlığa vurmak, birde bana karşı çaput ve hurafe lafzını kullanma eğilimi(demagoji) işinize mi geldi?
Ayrıca Hawking'in Karadelik ışıması olarak bilinen teorisi , olay ufkunun varlığını inkar etmez.Aksine olay ufkunun varlığına bina edilmiş bir teoridir.
Konuyu saptırıyorsun, konu karadelik lafzı üzerinden hurafelerinizi ispatlanmış gibi gösterme safsatası idi, Hawking'in olay ufkunu inkar edip, etmediği tartışma konusu değil. İfadelerimi anlamıyor musun(umarım öyledir) orada ifade etmiştim, delik gibi gözlemlediğiniz karatopağın kendisi, çekirdeği değil, dışında oluşturduğu etkiye dairdir(20 yıldır söylüyorum bunu). Hawking bugüne kadar öne sürdüğü farazi kurguların ne kadar da fizik dışı olduğunu son demlerinde faketmiş olmalı ki, o ifadeyi kullandı.

Holografik Evren türündeki tüm zırvalıkların zemini, Ortaçağ karanlığının, modern mitolojilere evrilmiş halidir. Bu konuyu ciddiyetle tartışmak isterdim -ki forumda holografik evren mitolojisine dair zaten eleştirilerim var, ama okuduğunu anlamayan ve garip safsata yöntemlerle kendini kandıran birisiyle yazışmamız anlamsız.

Çaput örneğimi çarpıtıp safsatanızı görmemekte ısrar edeceğinize, size verilen mesajı anlamaya çalışın. Karadelik tespit edilmesi demek = Holografik Evren kurgusu kanıtlandı demek değildir, karadelik görmek demek, efendim ne idüğü belirsiz, kerameti kendinden menkul, sanki olabiliyormuş gibi mitolojik, ilahi bir bilginin(?) uzayda dansözlük ettiği, hepimizin birer holografik yansıma, aslından yansıtılan birer görüntü(kaba idealizm) zırvalığı olduğumuz hurafeleri ispatlandı anlamına gelmez. ama sen karadelik tespit edildi deyip hooop ne kadar hurafe, zırvalık varsa ispatlanıyormuş gibi gösterdin.

Galileo diyorsun evet bizleriz, stotükonun dayattığı her türlü teolojik-ideolojik-metafizik şartlanmaya karşı çıkıyoruz. Holografik evren günümüz mitolojisinin kurgu, hayal gücünün metafizik örnekleridir. bilimde, dayanağını kitlelerin felsefik sefaleti, mantık yetersizliği, bilinçsizliğine ve doğumdan, ölüme kadar çevrece şatlandırılmış kör inançlara şartlanmışlığına dayandırarak açılmaya çalışılan gediklerdir. Sizleri de anlıyorum çünkü bu tür kurgular size aşılanan mitolojilerle aynı zeminde buluşuyor ve sizlerin de hayal-kurgu gücüyle rahatça kabulleneceğiniz basitlik sunuyorlar, böylece sizler de kolayca kapılıyorsunuz, çünkü masabaşında oturup hurafe, kurgu üretmeniz yeterli oluyor.

Bizleri, aslında gerçekte olmadığımız, aslında maddenin de(fiziğin, nesnel zeminin böylece bilimin de!) olmadığı ve aslında başka bir yerden(metafizik, ilahi bir yer!) yansıtılan birer sanal görüntü, yansıma olduğumuza ikna edip kandırmaya çalışan -ki elbette içlerinde buna gerçekten inanan da vardır- modern mitolojidir. Bilimin adını ve bilimsel bulguları ÇARPIK, indirgeme, izolasyon yöntemleriyle ve SAFSATA usülü kullanıp, hiç bir nesnel-objektif dayanağa sahip olmadıkları halde(yani bilimsel yöntemelrin dışındalar!), oturdukları yerden hayal-kurgu sahte bilim üretmektedirler. Kısaca ha antik çağda Zeus masalcılarına, o mitolojilere, astrolojik(!) temelde yıldız görmeyi dayanak saymış, inanmışsınız ha da modern çağda bu şarlatanlara ve mitolojilerine...

bırakın karadelik gözlemlenmişse Holografik Alem(evren lafzından daha uygun!) kurgusu kanıtlanmıştır safsatasını, holografik alem mitolojisinin ne olduğunu anlatın bize ve söze başlayın "aslında fizik yok, madde yok, birer yansımayız, sesin dağlardan yankılanması gibi bizler birer yankıyız, sesin sahibi değiliz" türünde söylemlerle... etrafınızı bırakın kendinizi gözlemlemeyin, birer yansımaya benziyor musunuz? Bir dağdan dönen sesi düşünün, yankıyı, ya da bir sinemada perdeye yansıtılan ışığı ve perdedeki görüntüyü düşünün(holografik mitoloji, perdeye yansıtılan görüntü olduğumuzu iddia ediyor!) kendinizle kıyaslayın... Perdedeki görüntü, etkileşebilir mi, acıkır mı, susar mı, müdahale eder mi, maddeyi dönüştürür mü, etrafını gözlemler mi, doğar, ölür mü, burada benle tartışabilir mi, film izlediğiniz görüntülerle siz etkileşiyor, konuşuyor musunuz, bir benliğe sahip mi, uzatın kıstasları, siz hangisisiniz, perdedeki ışık yansımaları mı yoksa fizik mi?(elimden geldiğince en kaba yollarla dile getiriyorum ki anlaşılmamazlığa vurulamasın ama yine eminim anlamamazlığa ve çarpıtmalara vurulacak)...

Akıllı telefonlar kullanıyoruz ya, yarın bir gün biriside "elektromanyetik tayf" olduğumuzu iddia ederse şaşırmamalı. oysa radyo dalgaları fizikten, bir kaynaktan(cisimler!) yayılır, radyo dalgalarının varlığı, cisimlerin ve fiziğin olmadığı anlamına gelir mi?! (holografçı şarlatanlar ise bunu iddia ediyor, böyle bir kandırmaca kullanıyorlar, kaynağı, yansıma haline getirip aslında yokuz diyorlar! Nasıl bir bilinç bu tür kelime oyunlarına hapsolabilir). holografik yöntem ise cisimlerden gelen dalgaları işlemek üzerine, hologramcı şarlatanlar ise bize cisimlerin (yani düpedüz kaynağın!) var olmadığını, kaynağı, yansı haline geitirip bizi kandırmaya çalışıyorlar. belkide kimbilir modern üfürük-mitolojilerine -bir kaç kaymakçı hariç-kendileride inanıyordur.

Mitolojinin esası
https://tr.wikipedia.org/wiki/Holografi
Mesela Doktor Fred Alan Wolf gibi bir kuantumcu , idealizmi doruk noktasına çıkarmakta.Hatta tasavvuftan ve Mevlana'dan bahsetmekten bile çekinmiyor.Yaşanan bilimsel gelişmeler idealizme paralel gidiyor diye
Tipik Akıllı Tasarım formatında SAFSATACILAR bunlar, şu forumda defalarca ahmakları nasıl da kolayca kandırdıklarına, ahmaklaştırdıklarına, kullandıkları safsata yöntemlerine dair bir dolu, ama bir dolu örnek paylaştım. Bilim hiç bir zaman ne idealizmle(fiziği ret eden) ne de teoloji ile(insanın masalları) bağdaşmadı, hiç bir bilimsel gelişme idealizmi-teolojiyi doğrulamadı-aksine yıktı-, ama etkili edebiyat yapıp, akıllıca kelime, akıl oyunu yapanların ardına takılan bir dolu ahmak, dinci bir yobaz gibi, ne duymak istiyorsa onu duyup, oturduğu yerden hayal kurdu, duymak istediğine işaret edildiği için, ağaca çaput bağladı!. İnsan bu binlerce masal yazmış, sonra milyonlarca insan o masallara inanmış, 21. Yüzyıldayız işte... İdealizm teolojsi, cehaletten besleniyor, bu arada bu lazafanlar, şarlatanlar, sahtekarlar, Mevlana'yıda mı istismar ediyorar! Az kaldı, bu ve gelecek yüzyıl insanlığın teolojiden-mitolojiden kurtulacağı yüzyıl olacak ve bu tür sahtekarların mumları da, ne idüğü belirsiz metafizik saçmalıkları da sönecek...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu