Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-03-2006, 14:44
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: Bilimsel yaratılışçılara tek bir soru

liopleurodon ;
Bigbang'i kabullendiğinde konuşacak birşeyiniz kalmamasına rağmen , içi boş söz kalabalığından başka bir şey değil yazdıkların.
Kaldı ki tanrı inancında olduğum halde , bigbang'e tereddütle yaklaşıyorum ve alternatif teorileri umutla bekliyorum , hatta kendim kafa yoruyorum.
Sen düşüncelerini sadece dünya yaşamına ve evrime yoğunlaştırmışsın. Bilimin aciziyetini göremiyorsun herhalde.Bilime dört elle sarılıyorum ama henüz yolun başında olduğunu görüyorum.Pek fazla yol katedebileceğini de sanmıyorum.Mars'a gitmekten aciz insanoğlu , kendi galaksisini çözme imkanı görülmeyen insanoğlunun , diğer galaksilere hatta olası diğer evrenlere ulaşması mümkün mü?
Böyle bir aciziyet karşısında Tanrı inancı ya da inançsızlığı bilimsel olabilir mi hiç?
Bu konuda felsefi yaklaşımın ötesinde , akıl yoluyla sonuca varmanın ötesinde bilimsel bir yol yoktur.Neyin keşfiyle Tanrının olmadığının ispatı yapılabilir ki , yaşam sürdükçe bu inanç da sürecektir , çünkü ne bilimin ne de insan beyninin gücü izah edebilir ölçüde değildir.
Gözün izahı nasıl kolaymış , böyle basite alarak geçmişsin.Bir topic açta , aydınlansın millet."Vücudun ışığa duyarlı bölgelerindeki evrimsel gelişme" diyerek kestirmeden sunma ama"
Işık mı o bölgeyi geliştirdi , ışığı hisseden o bölge mi kendini geliştirdi.Bu geliştirmeyi yaparken "deneme-yanılma yöntemi mi kullandı" , tesadüfler neticesinde mi sistem kuruldu ve beyin irtibatı sağlanarak , evrim tamamlandı.
Yoksa dna şifresinde hazır program mevcut muydu?
Yok , dersen ki bugün için bu açıklanamaz , öyleyse bilinen bir gerçekmiş gibi , asıl kandırmacayı sen yapma insanlara , böyle basite alarak..

Buralardan zahmet edip de bir çaba içine girme bence , boşa kürek çekersin.Sen felsefi olarak evrenin , maddenin ilk oluşumunu düşün.
Yokluğu-hiçliği düşün.Yokluktan birşey çıkar mı çıkmaz mı buradan başla.
Başlangıçsızlık , sonsuzluk safsatalarına sığınma.Herşeyin bir başlangıcı vardır bilimsel olarak.Başlangıçsızlık , nedensizlik metafizik görüştür.Sonsuzluk vs.soyut ve gerçek olmayan kavramlardır. Dolayısıyla ilk maddeyi düşün.Devinim neymiş demişsin.Biyolojiden çık biraz da Fiziğe , Mekaniğe , Kinetiğe vakit ayır.Deniz kenarında duran bir çakıl taşının , kendi kendine , bir dış etki olmadan bir hareket ya da değişime giremiyeceğini bil.Ya da uzaydaki bir çakıl tanesinin kendi kendine yeni bir oluşuma geçemiyeceğini bil."Geçer" diyorsun , kanunları hiçe sayıyorsun demektir.Metafizik düşünüyorsun demektir.

Tamam da , "Tanrı nasıl oluyor" dersen *kardeşim , işin içine Tanrı yani ilahi kavramlar girdi mi herşey olur..
Örneğin , gördüğümüz evren , yaşadığımız dünya tanrının bir yanıltmasıdır belki de , gerçek çok daha farklı olabilir.