Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-07-2019, 15:19
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ForumKirpisi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aslında çay olarak yabani kekik ve adaçayı çok isterdim. Daha alamadım. Yerli ve kaliteli olsun diye nerden alcam bilmiyorum.
Ege-Akdeniz bölgesinde dağdan toplanıyor.
Epey önce Adrasan Koyu'na giderken dağdan koya iniyorduk, çevreden ada çayı kokusu geldi. Baktım sağlı sollu ada çayı dolu. Dönüşte toplarız diyerek devam ettik. Yokuşun dibinde tüccar bir ihtiyar bir tutamını 10 TL'ye satıyordu.

Kuşadası'nda da dağlar gani gani ada çayı ve kekik dolu. Sivas, Yozgat dağlarında da kekik boldur. Hayvanlara yedirirler ki eti lezzetli olsun.

Çevrende az ayak basılan dağlarda gez, büyük ihtimalle bulursun.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)