Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-12-2018, 12:25
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bilgivehis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Teslis, bu konuda kafan karışık, her şey siyah ve beyazdan ibaret olmadığı için şöyle bir örnek vereyim:
Bugün baş düşman ülkenin başındaki faşist diktatördür, lakin bu faşist diktatör eğer ciddi anlamda emperyalizme karşı savaşırsa bu konuda onu destekleriz, faşlist diktatör diye emperyalizme karşı duruşunu es geçemeyiz. Örneğin Saddam da diktatördü ama işgalden sonra antiemperyalist saflarda yer aldı. Bir diğer farklı diktatör ise Kaddafi'ydi, diktatör olduğu halde bütün yaşamı boyunca emperyalizme karşı durdu.

Aleviler ise dinci bir tarikat görüntüsündedir, bu görüntü ateiste elbette terstir. Ancak Alevilik kültürü ve anlayışı dincilikten ziyade ateiste çok daha yakındır. Sırf dinci görüntüsü için onu diğer dinlerle eşit anlamda göremeyiz. Hatta ben Aleviliği bizler ateist olmadan önce onlar daha doğuştan kısmi ateist olarak doğuyor görüyorum.
Uydurmaya, ilaha, kulluğa, din ve her türlü esarete bizler de karşıyız onlar da karşı. Bu kadar benzerlik olduğu için onları doğrudan dincilikle bağdaştıramayız.
Aslında din baskısına bu kadar uğramamış olsa Alevilik din ile anılmaz.
dostum

senin de kafan oldukça karışık

faşist diktatör nasıl emperyalizme karşı savaşır.

faşizm kapitalizmin bir biçimidir.
emperyalizm de öyle.

emperyalizmin kendi iç çelişkisi gereği çıkan savaşlarda emperyalizme karşı savaşmaktan bahsetmek aymazlıktır.

yaşadığı dünyayı tanımamanın verdiği cehalet örneğidir.

hadi Teslis'in mazareti var.
imzasına bile yazmış
senin mazaretin ne..