Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-02-2017, 16:59
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Tatarka´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Spartakus, yazdıklarınıza katılıyorum. Ancak sanki bana kızmış gibisiniz. Sanki beni yanlış anlamışsınız gibi. Ben de zaten sizin dediğinizi diyorum. C.Taslaman gibileri, böyle paradox çıkarımları yapıyorlar. Indeterminizm ve kuantum fiziğini islamın tanrısına bağlamak için inanılmaz taklalar atıyorlar. Ben bu konuyu öyle insanları ifşa etmek için açtım. Çünkü o caner taslamandan nefret ediyorum. O bir sahtekar. Evrimi bile kurana uydurmaya çalışıyor.
Sevgili Tatarka

kızmadım, kızamam da, kişisel bir ilişki durumu da yok ki.

ifşa edilene dair itiraz ediyor(belki bazı yerleri tepkisel) ve ortaya koyuyorum(Zaten C.Taslaman şarlatanının adını yazmıştın, bu ifademe bakan biriside C.taslamana kızdığımı sanabilir, yooo, O'nun şarlatan olması benim duygusal zeminimle ilgisi yok, kendisinin durumuyla ilgili bir tespittir. ne bileyim üzerine çamur bulaşana üzerinde çamur kalmış demek gibi)...

Ama bir yerde haklısın, alıntı yaparken yazı aşağı doğru uzuyor diye kısa tutayım derken, aklıma böyle bir sonuç doğurabileceği gelmedi ama eksik almışım...

Cevaplarım uzun oluyor(o nedenle alıntılarda uzatmasın istedim), çünkü akademik dil kısa olsada, anlaşılırlığı zorlaşıyor(kimse anlamıyor o zamanda diyalogun anlamı klamıyor), birde bir konuda ben öyle düşünüyorum demek veya bir iddia da bulunmak yeterli olmuyor, neden öyle düşünüldüğünün izahıda gerekiyor birde anlatabilmek, söyleyip geçmemek. kişiler sanki onlara hangi yemeği sevdikleri sorulmuş gibi, 1 satır yazıp çıkıyorsa da anlamı yok, anket gibi , katılıyorum, katılmıyorum, sebep? işte o meçhul... O tarz bir tercih meselesiydi, ne yazık ki koşullar ve toplumun verili durumu dahilinde o tarz yazmak zorunda olduğumu hissediyorum, yoksa akademik-teknik kelimelerden özet cümle kurup, açıklamadan geçebilirdimde. ha o zaman kimse okumuyor denebilir, ne fark ederki, herkesin okuyup anlamamasındansa, okuyanın anlaması daha yerinde.

Burada hiç bir konuda, hiç kimseye dair herhangi bir duygu duruma girmem mümkün değil, şahsi olursa belki ama o da milyonda bir olur belki, sanırım o durumda hitaplı konuşurum...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu