Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-06-2021, 17:52
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arkadaş bu forumun (yıllardır) gözlemcisi ve okuyucusuyum. Bu yazacaklarımı nasıl ele alacaksın bilmiyorum ama yazmak zorunda hissediyorum..

10 yıl önce daha önce aklıma haylime gelmeyecek şeyleri bir an da duyup okuyup öğrenip kişisel bir kafa karışıklığı yaşadığımda bazı forumlara gittim. Bu foruma da dönüp dolaşıp yolum öyle düştü:

Senin simulasyoncu adını verdiğine benzer bir boğuşmam da vardı ama tek fark adı simulasyoncu değildi.

Sana yardımı olabileceğini düşündüğüm bir kaç şey söyleyeceğim. Nasıl ele alacağını bilmiyorum ama söylemek durumundayım. İlgilenmesi sana kalmış

Birincisi kendi kaynağımı tavsiye ediyorum..

İkincisi simulasyoncu adında bir özneyle boğuşup ona güç yetirebiliyorsan kendi özgür iraden olmalı bunu değerlendir, çelişki bu..

Üçüncüsü simulasyoncu var diyelim. Mesela evren dünya nereyi işletiyor bu? Kafasında senin gibi kaç özne var. Bu dünya da şu zaman periyodun da 8 milyar insan var, hayvanlar var, eminim tek tek hepsiyle ilgilenmiyor ve genel bir şablon üzerinden düşünüyordur.

Üçbuçukuncusu beni de simule ediyor mu? Seni nasıl ele almamı ve seninle nasıl iletişim kurmamı simule etmeli?

Dördüncüsü simulasyoncu derken bir özne ya da düşünce merkezini kişileştiriyoruz. Burada bir kaç seçenek var.
Mesela hayvanların dünyasını kontrol eden insanlar gibi gerçek fiziksel kozmolojik çoğul varlıklar. Mesela bunun bir merkezini bulamayız ve bu tek şey olamaz. Mesela bir hayvan insanlar onu sınırladığı için kafasının içinde insanla boğuşsa bir merkez bulamaz. Eğer bir tek sahibi varsa evet kısmen ama bu da makul değil varoluşunu sorununu yine de açıklamaz.. Boğuşmanın kendi yanlış. Varoluş periyodunu deneyimlemeli hepsi bu. ve emin ol bir hayvan da insan tarafında kafese konmanın, türünün sınırlandığının tam bir bilinç ve farkındalığını yaşasa ve ya da bilgisini alsa zorlanabilirdi.

Beşincisi benim okuduğum ve ilettiğim veri kaynağında düşünce merkezi denilen bir tanımlama var. Bu varoluşun ikiyüzlü iki enerjili olarak ikiye bölümlenmesiyle temsil ediliyor ve bir de bunun bir zıttı var. Bunun en üst temsili 6.yoğunluk olarak tanım temsil görür ve 7 de her ikisi birleşir. Yani benim veri kaynağımın incelenmesiyle bakıldığında senin simulasyoncu dediğinin karşı yüzünde çözmen gereken bir şey var ve onda henüz haberdar değilsin ve şu an 6 nın bir yönünün kavrayışıyla ilgileniyorsun ve bunun emin ol bir karşı yönü ve karşı durumu var.
Kaldı ki bu düşünce merkezi dediğimden (ya da onun bir yüzünden) beri varoluşu merkezileştirip kendine ya da herşeye doğru dağıtsan bile Kapitalizmde başkana ulaşana kadar ara yöneticiler ve aşamalar bulman gibi bir süreç bulurdun. Bir de burda başkana (simusalyoncuya) ulaşsan bu hiçbir şeyi çözmezdi. Aslında başkanın bir kurgu olduğunu ve hiçbir şeyi yönetmediğini bulurdun. Bunun tam bir ağ olduğunu farkederdin.

ama asıl söylenen bu değil bu varoluşun tek nihai biçimi ve deneyimlenmesi değil. Başka türlü bir deneyimlenme mümkün. Dağılmış bir varoluş henüz hiç farketmediğin. Bu tip bir kötülüğün hiç olmamış gibi olduğu hiç olmadığı, varoluşun kurgusal olarak böyle deneyimlenmediği şu an ki bu durumun varoluş gibi bile hissedilmediği bir anti durumda varolma mümkün. Başkansız dağınık ikinci yüz. Ayna. Tarihte ayna denenler buna vurgu yapar.

Bu olanlar bir kötülük değil. Burada kötü bir şey yok yalnız değilsin bilgi al. Varoluşun özünde bir kötü durum yok. Simulasyoncu olarak biçimlediğin şeyin dağılmış iyi ya da tarafsız antisi karşı durumu gibi bir şey düşlemelisin.

Bunların hepsi geçecek bunu bilmelisin kimsenin başına kötü bir şey gelmez . Kendin dahil kimse için hiç bir şey için üzülme. Nihai bir kötü kader kötülük yok kurtulacağız. Ruhlar cehenneme gitmez azap duymaz çekmez. bunlar geçici zamana bağlı varoluşlar o yaşam dilimiyle sınırlı tecrübe ve olur ve o yaşam bittiğinde acıdan emin ol kurtuluruz üzülme

Benim kaynağım şunu söylüyor. Bilgi korur. Bilgi almalısın..

Bir de şunu söylüyor. Boğuşma varsa öğrenmiyorsun boğuşmayı kesmeli bilgi almalı ve düşünmelisin.

Bunları gerçekten tam olarak o söylüyor kendi ifadelerim değil.

Monoteizm diyoruz. Panteizme doğru gitmelisin varlığı genelleştirmelisin belli uygulamalar yapmalısın

Anarşizm kuramını oku ,doğadaki insanı gözlemle tüm o okuduklarından sana beşbin kat yardımı olacak. Benim adım içtenlik ben böyle yazacağım. İlgilenip ilgilenmemek sana kalmış . Hiç bir ilgi kuramayacağını zaten baştan kestiriyorum ama benim düşünce ve ilgi kurma ve ifade biçimim buysa böyle yazmalıyım...

Anarşizmi şu an dünyada en renkli çiçeğe benzer düşün en iyi ya da ilginç yeni şeymiş gibi düşün kirli karanlık değil ve bir göz at

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.

Konu "ictenlik" tarafından (11-06-2021 Saat 19:12 ) değiştirilmiştir.