Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-06-2021, 18:37
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Beşyüz yıl sonra hala dünyanın, evrenin, gerçeğin küremsi ya da eliptik algılanışı gözlemine reddiye yazılıyor değil mi?

ama duymuyorsunuz değil mi? Sinek vızıltısı gibi. Sadece rahatsızlık verici bulunuyor çünkü bilimsel paradigma değişimi oldu.

Olgular tarihte ve din olgularından sözediyorum. Olguların gücüne bakın ve ağırlığına bakalım. Atom bombası yemiş Hiroşima ve Nagazaki gerçeği gibi,

Olgu tabanlarını hayalgücü ve hurafe gerçeğine yasladık. Şimdilik.

Gözümüzün önünde iki kuleye, dünyanın en büyük ticaret kulelerine uçak girdi..

Gözümüzün önünde Nazizmi ve faşizmi gördük. Son bir kaç yüz yıl içinde. İki büyük dünya savaşı yaşadık.

Halk mitosu, armegeddon, kıyamet ve Mesih vb iddialarıyla dolu.

Bu dünyadayız. Hiç bir şey yapamıyoruz. Bıktım.

Yaşayan bir gözlemci ve insan olarak düşünce ve kalemimin son gücü bu o halde.

Burada bir şeyler oluyor? Bunlar normal değil!

Paradigma boşluklarının içerdiğimi söylüyorum. İster fenomenoloji, ister bilimsel bilişsel çözümleme ve objektif bakış adı alsın. İster bilim adı alsın ister almasın.

Paradigma buysa er ya da geç gerçeğe sızacaktır. Yok değilse benim -tek bir kişinin -yanılması ötesinde bunun kime ne zararı var?

Kimse inanç bağlamına çağrılmadı.

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.