Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-03-2016, 14:39
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

morrigan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evrim mevrim yoktur, ben inanmıyorum, yaratıcıyı inkar etmenin başka bir çeşitidir buda.
Seni bu hale getirenler utansın... Zeus size akıl, fikir versin, bu kadar saplantı, şartlanmışlık robotta dahi mümkün değil, her şeyi farazi bir masal senaryolarında, Zeus, Noel baba, Allah vb. vb. vb. etrafında çevirip duruyorsunuz, muhtemel ki sıyırmış olmasılısınız.
spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu püsküllü yalan, hiç bir bilimsel teorinin amacı, derdi, herhangi bir ideoloji ya da inancı çürütmek için değildir..
Örneğin kozmolojideki gelişmelerin sebebi, Dünyanın öküzün sırtında durduğuna olan inancı çürütmek için değildir, lakin kozmolojideki gelişmeler sizlerin öküz üzerindeki dünya hakkında yorum yapmanızı sağlar, kozmolojik gelişmeye dayalı olarak eldeki bilginin, eski innaçları ÇÜRÜTTÜĞÜNÜ ifade edebilirsiniz

Bu şarlatanlar ileri düzey adi kişilerdir, zira adi insanla ve üfürdükleriyle uğraşmak, uğraşabilmek başlı başına sorundur.

Misal benim yukarıdaki ifademi, bu şartlatanların yöntemiyle yorumlarsak, Spartacus, sırf Öküzün üzerinde duran Dünya gerçeğini İNKAR etmek ve çürütmek için, astrolojiye karşı, sırf kozmolojiyi öne sürmek için dünyanın yuvarlak, döndüğünü ve herhangi bir şeyin üzerinde sabitlenmediğini söylüyor...

Bu bir yöntemdir, genelde dinciler ve şarlatanlar kullanır, oysa Spartacus DÜNYAYA BAKIP GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLÜYOR, BELİRLEYEN DÜNYA'DIR, bu şarlatanlar bu esası yok ederek, insanları aptallaştırıp, çıkar elde ederler.

Bu resime bakın bir öküz görebiliyor musunuz? Ne gördüğünüzü söyleyin, amacınız dünya öküzün boynuzundadır diyenlere karşı olmak için olabilir mi? Yani gerçekte gördükleriniz değilde, sırf karşı olmak için uydurduğunuz iddia edilirse bu ne demek olur? şarlatanlık... Elbette eski bildiğiniz ya da size aşılananı da gördüklerim, öküzün boynuzunda bir dünyayı doğrulamıyor, aksine yanlışlıyor, çürütüyor da dersiniz değil mi?

Bu da indirgemeci, kafa karıştırmaya odaklı diğer şarlatan yönteminden gelir.
Morrigan diyor ki,
Dünyanın yuvarlak olduğu ve döndüğünü söylemek, Dünyanın Öküzün boynuzlarında olduğunu İNKAR içindir

Morrigan, birde kavramları doğru düzgün kullanmayı ne zaman öğreneceksin? Gördüğüm kadarıyla sende azda olsa akıl ve mantığa yönelim-başvurma görülüyor...İnkar tanık olunanın çeşitli çıkarlarla reddi ile anlam kazanan bir kavram, ben hiç bir masal kahramanına TANIK OLAMDIM Kİ, İNKAR EDEBİLEYİM?Sen Zeus'u inkar mı ediyorsun, artık öğrenin, bize göre Zeus ile Allah(ki asıl ismi, El İlah(kral, yöneten tanrı anlamında), HuBa'al(Babil tanrısı) -> Hübel olan Ay tanrısı) arasında zerre fark yok. Çıldırdınız mı? Bir kez olsun yağmurdan, şimşekten söz ederken asıl amacımızın Zeus'u inkar olduğu iddiasının gerzekliğini idrak edemez misiniz? Evrim olgudur, dünyanın dönmesi gibi, Zeus, Allah, Odin, Ra, Taru, Hadad, Enlil, Ba'al(HuBa'al->Allah putu) Zeus aşkına, Allah aşkına kimin umurunda?hangimizin aklına masallar geliyor ki?(sizlerin dışında, Allah şu bu masalalrı bizima dımıza siz tıkıştırıyorsunuz, kendiniz çalıp, oynuyorsunuz, kendi adınıza konuşun!)
O dünya resmine bak, ne görüyorsun, yani o resime bakıp yapacağın yorumda amacın Dünyayı boynuzunda taşıyan boğa(ki boğa zaten kral tanrıları temsil eder) inancını inkar etmek mi? Yani başka hiç bir amacın yok, sırf boğanın boynuzundaki dünya GERÇEĞİNİ(!!!???) inkar etmek için yorum mu yapacaksın, bana anlat... Lütfen yap bir kere, korkmayın yahu, akıl, mantığınızı kullanın...
Bu dincileri anlamak için gerçekten şartlı-refleksi sadece hayvanlar değil insanlar üzerindeki etkisininde bir hayli araştırılması gerekir, bu akılsız-mantıksız, içi boş, saplantılı kafaları başka türlü anlayamıyorum..

Evrim olgudur, her şey hareket halinde, her şey birbiriyle ilişki, ETKİLEŞİM halinde, her şey değişiyor(EVRİM), böylece ortamlardaki canlı, cansız da değişiyor, değişemeyen, ortama adapte olamayan ise tükeniyor, bunun lamı, cimi yok, gerçek bu, bize ne Zeus masalınızdan? Ne alakası var? Zeus aşkına ne alakası var?... Sen bir Afrika ile Asya tarantulasının(ortam, ısı ve oksijen yoğunluğu farkından) farkını oluşturanın ortam olduğunu kavrayamayacak, ama çıkıp Zeus öyle yaratmış diyeceksin, biz bu farkın sebebinin ortam farklılığı olduğunu söylemekle amacımızın Zeus masalınızı inkar etmek olduğu SAFSATASInıda iddia edebilece kadar akıl, mantıktan yoksun olacaksın...

Sen neden buzdolabı kullanıyorsun, lütfen ne işe yarıyor, nasıl? bana anlat bakalım, amacın Allahı inkar etmek mi?

ben Dünyanın döndüğünü düşünmüyorum dersen anlamlı, bizde DAYANAĞIN ne deriz, konulara girecekseniz, lütfen MONOLOG-SLOGAN değil, diyalog kurabileceğimiz temelde girin. Değişmeyen ne var?

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu