Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-03-2016, 17:00
Sundance Sundance isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Save The Day´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sundance hocam evrim teorisi açıklama getiriyor fakat kanıtlar var mı? Bilim tarafından kabul ediliyor mu şu anda? Çürütebilen oldu mu? Eksikleri ve açıklayamadığı yerler yok mu? Bi arkadaş akıllı tasarım adlı bi konu açmıştı Harun Yahya'nın yazılarından faydalanarak. Orada evrim teorisi zorlandı gibi geldi bana.
Yukarıda saydım işte. Elimizdeki fosillerin hepsi kanıt. Bir kaç kemikten ne anlaşılır diye kesip atılacak değil. Biz ölünce de kemiklerimizden nasıl bir canlı olduğumuz, ne tür bir beslenme alışkanlığımızın olduğu anlaşılıyor öyle değil mi? Fosillerden de geçmişte yaşayan hayvanlar hakkında bilgi ediniyor insanlar. Eski tarihli fosillerden modern canlılara doğru ilerledikçe aşama aşama nasıl evrimleştiğini görüyorlar.

Bakın aşağıdaki resme bu insansıların hepsi yaşamış bir zamanlar. Bu resme bakıp da hala insanın birden bire ortaya çıktığı nasıl zannedilir ben de onu anlayamıyorum.

DNA'yı analiz edebiliyorlar artık. DNA dizilimini inceleyip bir çocuğun babasının kim olduğunu %99,9 kesinlik ile söyleyebiliyorlar. Şempanzeler ile insanlar arasında kromozom farkı var. İnsanlardaki eksik kromozomun şempanzede bulunan bir kromozom çiftinin kaynaşmasından olduğunu buluyorlar. Hatta öyle ki bu kaynaşan kromozom çiftindeki DNA diziliminde hem insanların hem de şempanzelerin ortak atasından kalma tam aynı noktada DNA dizilimi hatasını bile buluyorlar.

Yukarıda bahsettim. 20 küsur sene süren deney yapıyor adamlar. Lenski deneyi diye aratın okuyun. İlk örnekteki mikroorganizmanın sentezleyemediği bir şeker kullanıp şekeri sentezleme özelliği kazanıp kazanmayacağını inceliyorlar. Ve 20 küsur sene sonunda gerçekten de o mikroorganizmanın DNA'sı o şekeri sentezleyebilecek şekilde değişime uğruyor. Üstelik bu değişim tek bir mutasyona da bağlı değil. Bu değişimin gerçekleşebilmesi için altta bir çok değişik mutasyonun doğru şekilde gerçekleşmesi gerekiyor. Ancak binlerce denekte yanlış mutasyonlar olurken bir denekte gerçekleşiyor hepsi doğru şekilde işte. Deneme sayısı = başarı

Modern insanların bile gözlemlediği evrimler var. Yukarıda bahsettim. Vahşi kurttan bin bir çeşit köpek çıkıyor. İnsanlar dişlerini avlamak için öldürdükleri için DNA'sında dişsiz doğmasını sağlayan yapı bulunan fillerin doğum oranı gittikçe artıyor. Böyle giderse dişli DNA'ya sahip fil kalmayacak. Bir kıtadan başka bir kıtaya taşınan fareler sincaplar şekil değiştiyor.

Kanıt olarak Celal hocanın söylediği başka kanıtlar da vardı ancak şimdi hatırlamıyorum. Vaktim de yok tekrar bulup yazacak kusura bakmayın.

Aslında evrim o kadar ortaya çıkmış o kadar açıklama yapılmış bir konu ki. Tartışmak bile anlamsız. Evrim diye yazın google'a istemediğiniz kadar bilgi mevcut. Sırf evrimağacı.org'u inceleseniz yeter. İngilizce bilmeye de gerek yok.

Ancak insan kendi inancına ters düşüyor diye bunu kabul etmemeyi, anlamamayı seçerse buna yapacak bir şey yok.

En basit olarak evrim:

Canlıların kalıtsal bilgilerini yeni nesillere aktardığı DNA yapısında meydana gelen mutasyonların yeni nesil canlının bulunduğu ortamda yaşayıp mutant genlerini bir sonraki nesile aktarmada avantaj kazanması.

Dolayısı ile öyle maymundan hem erkek hem dişi aynı anda nasıl çıkmış gibi yorumlar konudan tamamen bi haber olunduğunun göstergesi. Ortak atadan asla tam gelişmiş yepyeni bir tür çıkmadı, çıkamaz. Bir sürü nesil boyunca oluşan mutasyonlar birike birike bir anlam kazandı. Ve her nesil aynı tür ile çiftleşmeye devam etti. Taaaa ki türler arasındaki fark çok büyüyüp de çiftleşemez hale gelinceye kadar geçen sayısız nesil farkına kadar. Dolayısı ile ilk insan, ilk şempanze, ilk arı, ilk bilmem ne diye bir şey yok.

Adnan Oktar şarlatanın, düzenbazın biri. Yaptığı rezillikler bir yana, hile ile bilimsel argüman oluşturmaya çalışan biri. Bunun koskoca bilim dünyası tarafından da çakozlanamayacağını sanacak kadar da salak. Adnan Oktar ve gibilerinin hedefi söğüşleyecek kek bulmaktır. Bütün şarlatanlar gibi muhattap alınacak biri değildir.