Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-04-2022, 22:34
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Pasteur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Natan: "Bana Turkce ogretmeye kalkan arkadasin asmis oldugu iletilerde pek cok Turkce imla ve noktalama yanlislari var. Pek cok mantik hatasi, yanlis anlamasi ve Turkce okudugunu anlayamama durumu var." Biz kimseye dil öğretmeye kalmıyoruz. Uydurmamamk lazım. Siz bizlere Türkçe cahil' i dediniz. E hal böyle olunca; Türkçe klavye kullanmaktan imtina edenin Türkçe ve dolayısı ile Türklük hakkında ahkam kesip, tespit yapması komiktir. Siz önce Türkçeye saygızılık etmeyin de bir Türkçe klavye edinin. Okuduğunu anlamayan da gene kendisi... Natan: "Kisisellestirici, duygusal tepki odakli ve kahvehane uslubunu alsin, istedigi uyeyle kendi istegi, arzusu ve seviyesine gore tartissin." Kişiselleştiren ve kahvehane kültünü buraya yansıtan gene kendisi. Bile isteye burada kimse ile kişisel polemik yapma gayem olamaz. Burada her seviye insandan bir şeyler "öğrenerek öğretme" amacından başka bir şey güttüğüm düşünülemez. Aksini zul sayarım. Siz aynı üst perdeden hava basmaya devam... Natan:"Aciklamadan once sunu belirtmek gerekir; cahil demek hakaret yada kufur degildir. Kimileri hakaret olarak kullanir. Ben, o anlamda kullanmiyorum. Cahil, bilmeyen adama denir. Her bilmeyen cahil midir? Hayir, degildir." Cahiliz, cahilim. Çünkü bilginin, öğrenmenin ucu bucağı yok. Ben ifade hürriyetinin tıpkı Amerika' da ki gibi uygulanmasından yanayım. Lakin, burada sadece "cahiller" denmedi, üst perdeden insanların aşağılanması söz konusu. bkz: "Turkiye'de kendisine ateist yada teist diyen insanlarin COGUNLUGU hala geri zekalilik seviyesinde cahillige sahiptir; ne bilimsel egitim, ne kultur, ne mantik, ne matematik, ne yabanci dil ne de Turkce'nin kullanimindan haberleri vardir." Yukarıdaki hakaretçi yazınız gayet açık. Okuduğumuzu gayet iyi anladık. İnsan olan hatasını kabul eder. Siz ise yok milyon ülke gezdim, yok 20 senelik yöneticilik yaptım, diye gerinerek, üste çıkmaya çalışarak ılımlı kahvehane üslubunda level atlama peşindesiniz. Herkes sağlıklı bir beyne sahip olup, yabancı dil öğrenmek ister. Herkes gezmek, görmek ister, hepsi imkan meselesi... Bunları anlatmıştık. Bilmem anlatabiliyormuyuz? Natan:"Cunku DIL BILMEDEN dunyada neler oluyor takip etme sansimiz yoktur." İşte tam orada web sayfasını TÜRKÇE' ye çevir. Seçeneği ile bilgi kırıntıları ile yetiniyorsun. Malum biz fakiriz, bilgiye açız, cahiliz, sayın monşer. Ağaç yaş iken eğilir. Dil öğrenmek bir lükstür. Ailen zengin ise çocukluktan itibaren dillenirsin. İyi eğitim alırsın. İstisnalar kaide bozmaz!. Alooo anlatabiliyormuyuz? Natan:"...gecerli bir arguman sunan bir allahin kulunu gormedim." Öyle bir şey yok. Biz olmayan bir şeyin bir şeysi olamayız. Senin kendi düşünen zihnin, fikrin yok mu? İlla birilerinin felsefesini, kitaplarını okuyorsun. Okumayanları ise suçluyorsun. Felsefeciler deney ve gözleme ait kanıtlara dayalı somut öğretilermi sunmuşta. Oturup insanlar kendi düşünceleri yerine başkalarının düşüncelerini özümsesin? İnsanlar din kitapları okuyarak zaten fazlası ile felsefeye manipülasyona maruz kalmıştır. Getir dinlerle ilgili argüman tartışılsın. Yok Kant mantmış. Bunlar din yaratma aşamasına geçmediklerinden, ateizmin ilgi alanının dışında kalan düşüncelerdir. Genel kültür edinmek isteyen edinir. Edinmek istemeyene de yok sen nasıl roman okumazsın, vay cahil vay denmez yani... Anlatabilormuyuz?? Neyse... Hülasa, konu dışına çıkmak zarureti doğduğundan yukarıdaki izahlarımdan dolayı sürcü lisanım olunmuşsa okuyuculardan affım ola. Herkesin kötü/ boşbeleş düşüncesi, lafsalatası, "NERDY" liği kendisine... .)

Bu yaziyi uslubundan dolayi dikkate almiyorum.