Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-04-2013, 13:20
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

manve´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İyide harekelemeyi,lisandan ve dil hareketinden ayrı bir şey zannettiğinizi sorunuz açıkça ortaya koymaktaydı zaten.Bu durumda harekenin hareket anlamına geldiğini yazmam gerekli oldu.Yine ana başlık yazısını tam okumamış olduğunuzu gösteren bir durum.Tam okusanız harekenin ne olduğunu birazcık anlamış olurdunuz.Yada verilen linkten ayeti biraz inceleniz yine anlardınız.Kolaycılık bu sektörde iyiye işaret değildir.

Arapça yazdım çünkü hareket/hareke kelimesi Arapça kökenlidir.Ve dil hareketiyle ilgilidir.

Ayetin öncesinede sonrasınada baktığımızda sonuç değişmiyor;ayet her halükarda dil hareketinden bahsediyor.La-Lisaneke dil hareketi anlamına gelmez diyorsan,hangi anlama geldiğini buyur söyle o zaman.
Yazdiniz ama, size harekelemenin ne oldugu sorulmadi ki?

Sormadigim soruya iliskin nicin link okuyayim? Onlarin hepsi zaten okunmus linklerdir. Ilk defa siz koymuyorsunuz yani.

Tartisilan bu degil, hala bu noktayi anlamis degilsiniz. Bana soylediginiz halde kolaya kaciyorsunuz. Sorulmamis sorulara, alakasiz cevaplar vererek. Iyi bir taktik degildir tartismalarda tavsiye etmem.

Niye, Arapca'da hic girtlak kullanilmaz mi?

Yine kolaya kacmissiniz. Sen acikla. Ben zaten karsi fikir olarak ortaya koyuyorum gerekcelerimi.

Siz once Kuran'daki size sordugum soruya cevap verin, organ olarak dil ve lisan anlaminda dil'e iliskin ayetleri koyun. Nicin koymuyorsunuz?