Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-12-2007, 08:18
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart Re: Evrimin arızalı imalatları nerede?

.."bi kere deneme diye bi sey yok, orayi gecelim, "

geçtik diyelim,o halde her atışı 12den vuran bir evrimsel bilinç sahibimi her atomik yapı.yani *mesela,balık gözünden insan gözüne geçişte direk,hatasız hemen "hop hop hop değiş tonton" mu oldu?

"boylede bir durum yok, evrimi tesadufe dayandiran bir tane bilim adami yoktur "

tesadüf olmadığına göre,bilerek ,isteyerek,iradeli i oldu evrim?kim bildi,*kim istedi?kim irade etti?neden?madde ileride evrişceği yeni durumları,formları önceden nereden bilebilir?madde "bilmeyi,istemeyi,yapmayı...vs.." neresiyle yapacak,her atıomda beyin,irade,...vs.ve bunları harmanlayıp neticeye varacak bir kapasite mi var?

"yani evrim gecirirken "X kollu olsun benim cocugum bakalim nasil olacak" diye bi durum yok..."

nasıl bir durum var?

"evrim kuramini bu sekilde degerlendirmeniz cok yanlis, "

niye ve kime göre yanlış?

"aradaki bozuk fertler dediginiz kesimin de oyle abarti "4bacakli, 8 kollu" olup olmayacagi sorusunun cevabini zaten biliyorsunuz. "

bilmiyorum.açarsanız sevinirim.

"Öncelikle başlığının mantıklı olmadığını ve konuyu aksettirmediğini söylemeliyim."

başlığımdan memnunum,mantık ise sizin değerlendirmelerinize bağlı değil.konuyu belki anlamamak istemiş olabilirsiniz.veya ben sizlerden daha değişik düşündüğüm için zaten yollarımız ayrı,yani sizin mantığınızla hareket etsem zaten sizin gibi olurum.bizi ayıran aradaki ince nüanslar,benim sorum ,tam da yazdığım şeydir.belki de şimdiye dek hiç düşünmediniz.ben fosil ve delil istiyorum,başarısız evrim denemelerinin örneklerinden.

"Evrimi süreç değil de imal eden olarak algılaman ya da böyle yansıtman yanlış. "

ne alaka?sadece anlaşılsın diye basit dille yazdım,kısa kısa yazdım.yazımda zaten evrimin zamanla ve milimetrik olduğu iddiası veri kabul edilmiştir.zaten işi zora sokan da bu durumdur.bir imal eden olmadığına göre,milyarlarca maddesel birimin aynı tarz hareketi çok akla uzaktır,ve bu hareketlenmede elbette hayatta kalacak forma ulaşana dek,sayısız form hayattan silinmiş olmalıdır.bu formların fosilleri veya izlerini arıyorum,buna duygusal bir *kayıp atalarımızın! izlerini aramak da diyebilirsin.

"İkincisi tam karşıdan aynı sebeple bir soru: Madem tasarım bu kadar akıllıydı, bunlar ne? "

tasarım kelimesi daha çok,evrim karşıtı batılı bilim adalarının tercihi galiba,bizde direk yaratma ve yaratıcı mevzu edilir,bu kelimeleri anmadan tasarım kelimesini kullanmak,islamdaki Allah'ı anlatamaz.Allah'ın bir şeye tecellisi sırf tasarlamakla bitmez,hikmetli yapması,rızk,şifa vermesi hayatını devam ettirmesi vs. vs. gibi fazladan *teceliileri de vardır.

"Üçüncüsü "Allah!a da şükrederim ki o linkteki kişi gibi yapmamış beni." diyorsun. O ne yapmış da tanrın onu bu hale getirmiş? Bir suç işlediği için mi bu hale geldiğini düşünüyorsun?"

yok suç işledi de oldu demiyom,ama yine de suçu var o da şudur ki:şeriat-ı kübra denen kainat kitabında gözle görülmeyen ama kanunlar ve kurallar ile formüle edilip bilim yoluyla öğrenegeldiğimiz ve bizi Allahın Şafi ismine ulaştıran tıp ilmine karşı gelmiş,tedavisini yaptırmamış karşılığında,cezası da bu olmuş,yani hayatımızın devamı için yapmamız gerekenlerin yazıldığı büyük Kur'ana karşı gelmiş,günah işlemiş cezasını gekiyor.(anlaşılıyo di mi,mecazi ifadelerle tedavi olmamasından bahsettim.)

"Eğer öyleyse neden 30 yıl önce 5 kiloluk bir ceza vermemiş de sadece dudağını boyamış? Her ne yaptıysa o suçu işleyen herkesin cezası bu mu olmuş? Ve binlercesi... "

Ayrıca Allahın her yaptığının hikmetini bilmeyi de ben bilmiyorum.uy denene başın rahat etsin olay bu.çıban mı çıktı,doktora gidecen hepsi bu..

"Evet "şu özelliğe sahip bir canlının şu ortamda denenmesi" şeklinde bir teoriyi ilk defa duyuyorum, bunun evrim teorisiyle ilgisi olduğunu sanmam. "

sanmama sebebiniz bu yönden hiç düşünmemenizdir.ince detayları düşüneye başlayınca o teorinin neler demek istediği hakkında daha geniş bir ufkunuz olabilir.

"Canlılar alemini incelemek zor olsada evrim teorisini anlamak çok kolay. Diğer adı bile tam bir açıklama sayılır: doğal seçilim teorisi.

Bir kalıtsal varyasyondan sonra o canlı ortama uyabiliyorsa o özelliği taşıyarak soyunu sürdürür, ortama uyamamışsa ölür gider yok olur. Bu kadar basit. "

a kardeşim ben de o ölüp gidenleri arıyom ya işte.soru o zaten..