Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-12-2007, 11:33
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart Re: >>Evrimin arızalı imalatları nerede?<<

"bakin evrimin en temel ogelerinden bir tanesi uyum saglamaktir, eger bir turun bulundugu ortam degisirse, hayatta kalmak icin o ortama uyum saglamaya calisir, bu surecte ya uyum saglamayi basarir, kazanir, yada kaybeder.bugun dunyada gordugumuz neredeyse butun canlilar kazanan kisimdakiler. "

e ben ne dedim zaten?aynı şeyi dedim işte.nerede bu kaybedenlerin izleri?

"bakin mikroplar bazi ilaclara karsi bagisiklik kazanirlar, birbirleri ile gen alisverisi yaparlar ve daha dayanikli hale gelirler bu bile nesilden nesile nasil bir canlinin genlerinin gelistigine kanittir. "

bu başka birşey.evrim değil.

"ve emin olun "

nasıl emin olucaz anlamadım?

"eger 8 kol kullanmayi gerektirecek bir ortamda yasasaydik 8 kollu olurduk. "

8 kolu kaba bir örnek için verdim orada parantez içinde başka şeyler de yazıyordu.hem kola ne gerek vardı?bu kadar gelişmiş bir vucuda ne gerek vardı?veya akıla,zekaya,sevgiye,sayıya,kızgınlığa,intikama,fe dakarlığa * vs.. ne gerek vardı?herşey ot veya amip gibi kalsaydı ya ne gerek bunlara?da neyse o ayrı konu.

" anladigim kadariyla siz diyorsunuz ki bugunku insan gozunun kodu 123456789 ise bu kodun olusmasi 1/123456789 dur ve *bunun tesadufen olma olasiligi yoktur. "

sadece bunu demiyorum.dediğim geri kalam 123456788/123456789 ihtimalin örnekleri nerede?izleri nerede diyorum.

"yetecek bilgiyi sagliyordu. "

bilgi denen şey nerede nasıl oluşur?kim kime sağlayabilir bunu?bilgiyi bulmak,anlamak,anlatmak,anlananı değerlendirmek ve gereğini yapmak gibi ağır işleri maddi birimler atomlar veya herneyse nasıl yapsınlar.?

"bir tur "acaba?" diye nefes almaktan vazgecmedi. belki nefesini tutup denemistir fakat bunu ne yazikki *fosillerden anlayamazsiniz "

komik hakketen.

" butun degisimlerin yasanan ortama uyum saglama surecinde gerceklestigini soylemek amaci iledir".

bu aspirin haline getirilmiş iddiayı hemencecik yutacak yaşımı geçtim ben.öyle zamana zemine uydular gibi bir açıklama herkesi tatmin etmez.
herbir atoma ilahi vasıflar yüklediğinizin farkındam mısınız? *

"şimdi *burada öyle bir anlatım var ki sanki evrimin amacının insanoldugu gibi bir tanımlama var ki bu yanlış."

dilaver şaşırttın beni.toptan ya yazımı anlamadın hiç.ya da duygusal tepkime ile cevap sallıyorsun bana.yahu insan dediysem bu örnektir.hatta sanırım tavşan da dediydim yazımda.
canlıların (türlerin) *şu anda olabilecekleri *en mükemmel şekilde olduklarını düşünüyorum.zaten mükemmellik gibi izafi değerlendirmeler,aslında birden fazla örnek varken bi değerlendirme sırası yapılabilerek ancak yakıştırılabilir.mesela,kötü,daha kötü,iyi ,daha iyi mükemmel gibi..
şimdi hangi tür için (kendi için) diyebiliriz ki,bunun 8 kulağı olsa daha iyi olurdu,mükemmel olurdu diye?diyemeyiz zira sıralama değerlendirme yapabilecek bir örnek yok.tavşanların yarısı 8 kulaklı yarısı 2 kulaklı olsa derdik,8 kulak daha iyi diye.ama şu an diyemeyiz.zira her canlı insan iradesi karışmadığı sürece,belirlenen ömrünü yaşar.
e bu durum şu anda mükemmel olduğuna göre,eksik de birşey olmadığına göre,eğer evrim varsa,geri geri düşünürsek,daha basit formlardan daha mükemmele doğrudur,evrim geçirdim de bozuldum diyen yok henüz.dolayısıyla evrim sizin demenize göre kötüden iyiye göre oluyor.
niye oluyo! onu da siz söylersiniz artık.

"Ara formlar ya da yok olan formlardan örnek istiyorsan yeteri kadar mevcut. "

yooo.bu da nerden çıktı?ne istediğim az yukarda yazılı.ara form değil.mesela,karnından göz çıkma denemesi,ayak parmağından dil oluşturma denemesi nin örneklerinin izlerini sordum.şimdi bu konuda islam niye bilimle çelişsin ki topikindeki liopun yazılarını bir okuyunuz ,ondan sonra ne demek istediğim daha iyi anlaşılır.

"İnsanlık ile ilgili ara geçiş formlaro istiyorsan bunların bir kaç tanesine örnek vermek gerekirse homo habiis, homo erectus, australapithecus bunların bir kaçı. Bu konuda da yeterince ara form var. "

babam bunlar gelmiş geçmiş diyelim hadi,biz bozuk,arızalıları soruyoruz.

"8 bacaklı insan olacak diye bir kayıt ve şart yok. "

var mı dedik?
sadece örnek olarak yazdık ki,2 kola ulaşıncaya dek,bir sürü varyasyonlar da yaşanmış olduğuna göre,misalen 8 kolluyu bahsettik.

* * * *

"Senaryo üretip fosil arayamayız. "

fosil bulup senaryo üretiliyor ama.

"Yumuşak doku fosilleşemiyor, yalnız kemik yapısını görebiliyoruz. "

kemik olsun ya görelim de.gerisi mühim değil.hem bulunan kemiklerin aralarının yumuşak dou ile senaryosal tarzda doldurulması da ayrı konu.neyse..

" Ama insan organizmasının8 bacaga ihtiyacı yoksa böyle bir evrime de gereksinim yok. Bunu aramak için de ir neden yok."

ihtiyacı kim belirliyecek de değerlendirip bulacak.değerlendirmeye ve yenisini yapmaya ömür mü yeter.diyelim *kolsuzduk,bir kola ihtiyacımız olduğunu kim değerlendirecek.zira kolu bilmiyoruz,ne işe yarar nesıl oluşur bilen yok.eğer kolsuz öleceksek,doğal seçimle,zaten ölürüz.2 kol için işe girişecek fert kalmaz ki.kolsuzu kalmadı ki,kol yapmaya çalışsınlar.

"Vücut kendi yaşamı için gerekli olmayan meknizmayı geliştirmez."

vücut olmayan bir şeyi eresiyle düşünüp de yapsın?senelerdir savaşlar oluyor,hangimizde vucudumuz zırh yaptı?

"Soro istedi diye olmaz. "

benim öyle bir derdim yok.evrimsiz çok mutluyum.bütün bunlara nasıl inanıyorlar anlamıyorum.
* *

" *saygılarımla "

bilmukabele.