Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-12-2018, 20:05
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bilgivehis zaten anlıyorum da konuyu hortlattım benim demek istediğim aleviliği aleviyim diyenler bilmiyor ki.
bence alevilik çoktan unutulmuş ve kalanlar da unutacaktır. çünkü alevilerin büyük bölümü bağnaz değil.
bağnaz olmayan gruplar evrilmeye değişmeye açıktır.

dikkat edilmesi gereken alevicilik, alevilerde alevici kesim de var bunları yurtdışına göçenlerde özellikle görürsün. alevicilik
pek hoş bişey değil. özellikle türkiye algıları, topluma entegrasyonları ve sosyal durumları hiç uygun değil. burada öyle insanlar olmamasına rağmen forumu deşsen girmeyenlerden çıkarırsın. ama konudan çıkarıyorsun aleviciliği.
alevicileri yahudi refleksinden anlıyorsun zaten. biz burda islamı ve her türlü kutsalı itin g*** sokuyoruz, sırf kültürel arkaplanları
böyle diye başka forumlarda ban sebebi oluyor.

kaldı ki aleviler hakkında düşüncem de genel anlamda olumlu ama aleviciliği gördüğüm de rahatsız oluyorum. aynı şekilde ben türk ve milletini seven belki milliyetçi sayılmama rağmen türkçüleri görünce de rahatsız oluyorum. islamcıları görünce zaten rahatsızlığı bırak boğmak falan istiyorum

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar