Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-11-2006, 03:31
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Re: Edip Yüksel : Sahte Ayetler

sevgili jayjay
* * Anlatacağım olay doğrumudur bilmem, doğru değilse ravinin yalancısıyım. ama doğru veya yanlış Edip Yüksel'e cevap niteleğindedir.
* *Benim karslı alevi bir arkadaşım var,onun köyüne kışın dede geliyor,
dede doğal olarak,köyün en varlıklısının evine misafir olarak oluyor.
(din adamları ,peygamberlerinin züğürtlüğüyle övünürler,ama züğürtleri sevmezler) * misafir odasında sohbet *ederken dede, tekme atar gibi aya-
ğını sallıyor. Ev sahibi dedeye ne oldu diye soruyor.
* * dede: bilmem nerede, bu karda kışta bu tarafa gelen bir adamın atının
yükü kaydıda onu düzelttim .Der.
* * *Kars yöresin de etli pilav meşhurdur ağanın evindede etli pilav pişmektedir.
* * *ağa mutfağa gider,karısına derki:herkesin masasına *getireceğin sininin içine önce pilav üstüne et,dedeyle benim oturacağım masayada,
altına et üstüne pilav koy getir.
* * * arkadaşın anlattığına göre bu ağa bu işlere *pek inanmayan akıllı bir adammış.
* * * neyse *siniler gelir herkesin sinisi gelir üstü et altı pilav, ama ağayla dedenin önündeki sini sadece pilav.biraz pilava bakan dede, bunun eti nerde der.
* * * ağa derki: Dağdaki adamın atının üstünden kayan yükü görüyorsun, ama pilavın altındaki eti görmüyorsun.
* * * dede sabah olunca aceleyle bir mazeret uydurur köyü terkeder. *

* * * *yok matematik sistem, yok biz koruyacağız masalları, dedenin göremediği et kadar bilimseldir.

* * *not : dede, *alevi din adamlarının adıdır, padişahlık gibi babadan oğula geçer.