Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-11-2004, 16:14
haci haci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ella kardeşim..
Bir üniversite mezunu olarak okuduklarınızı yanlış anlamanız beni şaşırtıyor. Ayetler açıkca köleliği kurumlaştırıyor ve onların savaş köleleri olduğu hakkında hiç bir ayrım mevcut değil.. Kölelik önemli bir kurum.. Çünkü köleler ucuz işci sağlıyor.

4/92- Bir mü''mine, -hata sonucu olması dışında- bir başka mü''mini öldürmesi yakışmaz. Kim bir mü’mini ''hata sonucu'' öldürürse, mü''min bir köleyi özgürlüğüne kavuşturması ve ailesine teslim edilecek bir diyeti vermesi gerekir.
5/89- Allah sizi, yeminlerinizdeki ‘rastgele söylemelerinizden, boş sözlerden’ dolayı sorumlu tutmaz, ancak yeminlerinizle bağladığınız sözlerden dolayı sizi sorumlu tutar. Onun (yeminin) keffareti, ailenizdekilere yedirdiklerinizin ortalamasından on yoksulu doyurmak ya da onları giydirmek veya bir köleyi özgürlüğüne kavuşturmaktır.
Bu ayetlerin hepsi köleliği meşrulaştırıyor. Köleyi özgürleştirmek demek ceza ödemek demektir. Bir suçun karşılığıdır. Demek ki köleler parasal değerlere sahip insanlardır. Bu aynı zamanda köle ticareti demektir. Allah köle alıp satın diyor.

9/60- Sadakalar, -Allah''tan bir farz olarak- yalnızca fakirler, düşkünler, (zekat) işinde görevli olanlar, kalbleri ısındırılacaklar, köleler, borçlular, Allah yolunda (olanlar) ve yolda kalmış(lar) içindir. Allah bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.
Bu ayet de açıkca fakir ve düşkünlerle köleleri bir tutuyor. Borçlular da kölelerle birlikte zikrediliyor.

Verdiğiniz diğer örneklerin hepsinde köleliğin yasal bir kurum olduğu ve köle ticaretinin desteklendiği sonucunu çıkarmak doğal. Başka bir sonuç çıkarmak bizleri kandırmaya çalışmak demektir. Bunu da size hiç yakıştıramıyorum. Bizi kandırmak mi istiyorsunuz? İslam’ı savunmaya çalışıyorsunuz ama, olmuyor. Beceremiyorsunuz. Çünkü bu tümüyle olanaksız ve nafile bir çaba.. İslam savunulamayacak kadar ilkel ve bağnaz bir din..

Sizi bu gerçekleri görmeye ve İslam’ı terketmeye davet ediyorum. Sizin için ateizm en mantıklı çözüm yoludur. Kendinizi İslam adına heba ediyorsunuz. Değmez! İnanın değmez.. Bu ilkel ve antik din yok olma yolunda.. Bırakın yok olsun gitsin.. Savunmaya değmez..

Selamlar

HACI