Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-09-2014, 00:44
Thelogical Facts Thelogical Facts isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

gordion´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ben barnabas incil'ini savunmuyorum, bir dinin kitabında şu şu yazıyor diye önümüze koyduğunuz kitabın 300 tane farklı yazılmışı olduğunu, ayrıca ilave olarak da yazılmış barnabas incil'inin de var olduğunu...yani kısaca hırıistiyanlıkta her şeyin birbirine girdiğini ve sağlıklı yorumlar yapılamayacağından bahsediyorum.

yukarıdaki mesajında barnabas incilinin sonradan islamiyeti seçmiş biri tarafından yazıldığını belirtmiştin, gördük ki böyle bir durumun kronolojik açıdan mümkün olmadığını da gösterdim, barnabas 325 yılında yasaklanmış, islamiyet ise 600 lü yıllarda ortaya çıktı, yani barnabas'ın islamiyeti seçen birinin yazması MÜMKÜN DEĞİL!

yani bilgileriniz oldukça eksik ve ben cevap verdikçe sürekli başka şeyler söylüyorsunuz.

bence siz hıristyianlık bilgilerinizi baştan gözden geçirin.

ayrıca hep söyledim yine cevap vermemişsiniz, Tanrının oğlu olan birisi nasıl ellerinden ayaklarından çivilenerek ölür! Tanrı ölmez, Tanrıya ölümlülük veren bir din olamaz.
Barnabas incili 13. veya 14. yüzyıla ait lütfen rica ediyorum önce bi beyninizde okuduklarınızı düşünün ne anlama geldiğini kavrayın sonra klavyeye dokunun çünkü düşünmeden yazdığınız için ben burda acı çekiyorum okurken kendimi hiç birşey anlatamayan biri olarak görmeye başladım.

Tanrı Oğlu nasıl çarmıha gerilip çivilenir?Ben hristiyan değilim ama hristiyan bakış açısıyla bu Tanrı'nın insanlarla barışması için bir şarttı.Adem'le birlikte günahlı yapıya sahip insanoğlu Musa'nın yasasıyla günahın ne demek olduğunu anladı ve günah insanlar için felaketti.Zina etmek ölümdü taşlanarak.Yalan söylemek yasayı çiğnemekti.İsa ölerek tüm insanların Musa'nın getirdiği yasada işlediği günahları yüklendi.Kefaretti fidye idi.Pavlus bunu mektuplarında açıklamış Adem günah işledi, 2. Adem Mesih İsa bu günahlı insan ruhunu nefsini,kendi günahsız olmasıan rağmen ölerek temizledi yüklendi,bizim günahlarımız için acı çekti,biz onun yaralarıyla şifa bulduk.Çarmıhın anlamı Hristiyan bakışınıda özetle budur ki ben Hristiyan değilim.

Şimdi Tanrı'nın nasıl Oğlu olur derseniz kusucam o yüzden açıklayayım.Tanrı Oğlu fiziksel değil.Yuhanna ölümünde yazdığı gibi ''Başlangıçta ''Söz'' vardı ''Söz''Tanrı ile birlikteydi ve ''Söz'' Tanrıydı ve ''Söz'' insan olup aramızda yaşadı.Burdaki ''Söz'' İsa .Yani cümledeki ''Söz'' yazan yerlere İsa'nın adını koyun cümleyi tekrar okuyun.İsa'nın oğulluğu bu demek yani...İsa Logos'tur...