Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-07-2015, 22:28
Keepbelieverthough Keepbelieverthough isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

buraya kadar herkesin post larını okudum fakat benim kanaatime göre bu konuda en önemli olan şey söylenmemiş

İzninizle katkı yapmak isterim

Bigbang öncesi bilinemezliği açıklamaya yönelik pek çok teorem vardır
fakat Standart modele uyuşturulmaya çalışıldığı Quantum, String Teorisi bunların en kabul görenidir bu Varsayımında ufak tefek proplemleri vardır ,Gravity (yerçekimi) bunların en başında gelir ayrıntılarına fazla girmeden meseleyi yazmaya çalışayım

Kainatımızın Var oluşumuzun ilk ve yek sebebi olarak görülen Big bang `ın da sebebi varmıdır? yoksa belirsizlik ilkesi vb determinasyon dan bağımsız kendiliğinden mi patladı bu , şuan 84 milyar işık yılından küçük olamaz denilen içinde yaşadığımız şu koca Kainat?

şimdi step by step gidelim

Amerikalı Fizikçi Lawrence Krauss un populerleştirdiği ve kitabına ismini verdiği Yokluktan Çıkan Evren Teorisi günümüz biliminin ulaştığı son nokta

çok tartışıldı Bilim çevrelerinde ve hala tartışılmakta
ne diyor özet olarak bu Bilim adamı Ve bu Teori ?

Hiçlik Quantum Supersmetri Mutlak tek Membranındaki kırılma(Entropi) bozunum sonucunda String lerin karasızlaşması sonucu Fluctions (kaynama) halindeki Quantum Membran Düzenli 1 MMatrix oluşturuyor yani Bigbang Enerji ,Önce Plazmaya sonra Enerji Ve Maddeye dönüşüyor.

yani Bigbang bir tesadüfi Super simetri kırılması
peki bu bozunuma ve kararsız kırılmaya ne sebep oldu ?

bu Süpersmetri öncesinde ne Vardı?

fakat bu Teorinin en büyük çelişkisi Ve açmazı Mutlak hiçliği kendine münasip bir tanım yapamaması oluyor Mutlak Hiçlik nedir?

Termodinamik ve bilim bize Hiçlikten Hiç 1 şey olamayacağını söyler
yani bu Quntum enerji potansiyellerinin dahi var olamayacağı mutlak Hiçlik

bu ve bu gibi sorunlar yüzünden bu Teoride herşeyin Teorisi olmaya layık değil

Hulasa benim Bilimin ışığında anladığım bildiklerimiz bizleri Bigbang öncesine götüremiyor .