Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-10-2005, 13:23
ege-sum ege-sum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Anlayamıyorum!

Materyalist Diyor ki
Allahı kabul etmekle ne kaybedersiniz? İstersen tarihe şöyle bir bak! Allahı kabul eden ve bunu toplumsal yaşamın her alanına yayan toplumların düştüğü duruma bir bak. Ve o toplumları bu illetten kurtaran insanlara da bir bak. Allah inancı, büyük oranda din inancını da beraberinde getirir. Dinin yaygın olduğu ve baskın olduğu toplum ve insanlar da geri kalmaya kesinlikle mecburdur. Ortaçağ avrupasına bir bak. Günümüz islam ülkelerinin durumuna bir bak. Hristiyanlıktan önceki medeniyetlerde görülen gelişme ve düşünsel ilerleme hıristiyanlığın gelmesiyle duman olmuştur. Rönesansla birlikte gelişen dinden uzaklaşma ve kutsal kitaplardan uzaklaşma eğilimi sayesinde bilimsel çalışmalar başlayabilmiştir. Dinin egemen olduğu toplumlar, geri kafalı kalmaya mecburdur.
öncelikle şunu belirtmeliyimki din geriye götürmez ancak dini anlamayan ve anlatmayan cahil kesim geri götürür gerçektende ortaçağda avrupa karanlıktı bu karanlık dinden kaynaklanmıyor bence çünkü hristiyanlığı kendi amaçları çerçevesinde kullandılar zaten incil çoğaltıldıktan sonra incili okuyanlar din adamlarının sözlerini sorguladı aslına bakarsanız bir çok dine bakın gerçektende kendi amaçlarında kullanan birçok ülke gözünüze çarpacaktır... bunu benden iyi bildiğinizi düşünüyorum ve konuya geri dönüyorum hristiyan bilim adamları en az athist bilim adamları kadar fazladır ve IQ ları yüksektir bu kişilerin yazdıkları belli başlı eserler vardır okumanızı tavsiye ederim en azından blase pascalı öneriyorum size ... bunun haricinde kendi alanım olduğu için biraz mass(madde) den bahsetmek istiyorum bilindiği gibi Materyalist insanlar bazı şeyler görmezden geliyorlar bu bazı şeylernedir madde nedir? madde madde nasıl oluşmuştur ? bu soruları sorduğunuzda bize herzaman standart cevapları yöneltirler bu standart yanıtlar teorilerden başka birşey değildir... ben fizik okuyan bir öğrenciyim maddeyi az çok bilirim ister büyük patlamada oluştu deyin ister başka birşey fizikte bir yasa vardır...
* bir madde yoktan var edilemez fakat farklı enerjilere dönüşe bilir...
peki bir madde yoktan var olamazsa nasıl oldu? sorusunda bilim bunu ele almaz şuan için bilim bunu anlaşılmaz birşey olarak nitelendirir....
bu tür şeyleri büyük olasılıkla okuduğunuzu varsayıyorum ... en azından şunu düşüne bilirsiniz "bir ormana girdiniz daha önce hiç girilmemiş bir orman ve karşınızda mükkemmel bir insan heykeli var tam bir ustalıkla yapılmış bunun rüzgardan aşınmalardan mı oluştuğunu düşünürsünüz yoksa bunun biri tarafından yapılmış olduğunu mu ?" zaten insan gibi zeki bir canlının kendi kendine oluştuğunu düşünmek bu az önce anlattığım sanat harikasının kendi kendine oluşturulduğunu düşünmek den daha saçma olarak zekam nitelendiriyor....
dinin ahlak anlayışıda insanların gelişiminde rol oynamıştır bence ve yaşam süresini arttırmıştır...
eski anlaşmayı ele alalım "babanın karısı ile yatmayacaksın çünkü onlar senin namusundur....,amcanın vs... yatmayacaksın...." yani bir anlamda akraba evliliğinin olmaması gerektiği söyleniyor... bu bilimsel açıdan da mantıklıdır çocukların sakat doğmasına bile neden olabilecek sonuçlar doğurmaması açısından...
eski anlaşmada karantina da var bunun uygulanmasında rabden gelen bir emir gibi sunuldu ve insanlar bunu uyguladı.. deri hastalıkları vs...
şuan etik(ahlak) tan bahsedersek bunlar din kökenlidir...Rabbe iman etmenin ve ona bağlanmanın onu sevmenin ne kötü tarafı varki? rabbizi seviyor ve diğer insanlara yardımcı olmamız için bizi destekliyor ve gelelim israil halkına onlara hangi mucizeler gösterdi ? düşmanlarından üstün çıkarmadı mı ? mısırlıların elinden tanrı kurtarmadı mı ? ingiliz bir arkadaşımla sohbet ederken bana izlediği bir programdan söz etti bende dikkatle dinledim anladığım kadarıyla denizin 2 ye ayrılmasından bahsediyordu ve bilim adamları bunu araştırmış ve demişlerki rakamı hatırlamıyorum ama ayak bileklerine kadar suyun 2 ye ayrılması için büyük bir mucize gerekiyormuş sonra bilim adamları böyle olabilir demiş ve diğer bilim adamları gülmüş o zaman inanılmaz bir mucize o zaman demişler mısırlı askerler o kadar az bir suda boğulmayı başarmış...
tabi komik ama gerçek tabi bazı kişilerden uzak durmalısınız incilde geçtiği gibi "ağızlarından söyleyecekler ama yüreklerinden hissetmeyecekler.." bu tür insanlar diğer insanları felakete sürüklemesi çok zor değildir dini anlayıp bize ne verdiği çok önemli insanları sevmenin diğer insanlara iyi davranma ve bunu korkunuzdan değil rabbi sevdiğiniz için yapmanız size ne kaybettirir ?
bu ahlak beni geri götürmedi... büyük olasılıkla sizide geri götürmez yoksa madde nin içinde hiçliğinde kaybolursunuz...

One Turk Against The World