Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-05-2009, 23:23
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

ShadowSong´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Geçen gün bir rüyamda senelerdir görmediğim arkadaşımı gördüm,ve ertesi gün o karşımdaydı.Yalnız rüyamda arkadaşım babamın ölüceğini söylemişti.
Nette araştırdım,bu rüyalara "precognitive" rüyalar deniliyor, gördüğümüz gibide doğru olabiliyor,gördüğümüzün bir kısmı doğru çıkıp geri kalanı doğruda olmayabiliyor.Birsürü benzeri rüya var.

Dinsel olarak baktığımda 2 cevap gördüm;Allah tarafından gösterilen rüyalar;melekler sayesinde gösterilen rüyalar diye.Peki anlayamadığım şey,islam inancına göre,melekler veya Allah bize geleceği gösteriyor,ama neden bu rüyaların bazıları aynen çıkarken bazılarının çok az bir kısmı çıkıyor.Allah yada melek bize bana arkadaşımı görüceğimi gösteriyor,ama sonraki kısmı neden bana yanlış gösteriyor?Ayrıca,rüyalara göre hareket etmeyin hadisinide biliyorum;yinede sormak istedim bunu nasıl cevaplandırıyorsunuz diye.
Peki ertesi gün o arkadaşını görmese idin ne olacaktı. Gece ruyanda birisi ile cinsel ilişkiye girdin, ama sabah avucunu yalıyorsun. Bu konuda din ne diyor, konunun din yada bilimle alakalandırılması yanlış. her sonuc icin sebeb aramak yanlış.
konunun dinle, bilim le ıvırla zıvırla alakası yok.

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...