Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-11-2013, 18:07
sertanyaril sertanyaril isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Müslümanlık ile insanlık kelimesini birbirine bağdaştırmamanız lazım. Müslümanlık öldü mü lafı çok yanlış bir laftır. Kime göre müslümanlıktan bahsediyorsunuz? El Nusra da müslüman işte, ama sokakta bir kadının omzuna elini koyup üç defa Allahu Ekber dedikten sonra "Bu kadın bundan sonra benim karımdır," deyip götürüyorlar ve kadına tecavüz ediyorlar. Onlara karşı çıkan olursa da sen Allah'ın askerine karşı mı geliyorsun, ben cihad yapıyorum deyip kafasını kesiyorlar ve vuruyorlar.

İnsanlık öldü mü demeniz gerekir.

Kuran'da Enfal Suresi'nde geçer. "Din bütünüyle Allah'ın oluncaya kadar savaşın," diye.
Dinde zorlama yoktur: İslam kolaylık dinidir anlamındadır. Yoksa cihad ayeti olur mu? Ehli kitap olanlarla (yahudi, hristiyan) cizye verinceye kadar savaşın der mesela.

Siz bir insan olarak bunları kabullenemeyebilirsiniz, normaldir. Yaşadığımız çağ ve toplum gereği hepimiz kültürümüzün getirdiği müslümanlığı kültürümüzle yaşıyoruz. Ama ben İslamın herkese çiçek dağıtılarak yayıldığına inanmıyorum. İslamdan önceki insanlar da kendi inançlarına bağlı insanlardı aynı bizim gibi. Biz nasıl dinimizi değiştirmek istemezsek onlar da aynı şekilde dinlerine bağlıydılar. İnancına bağlı bir insanın dinini değiştirebilir misiniz? Çok ama çok çok çok zordur. Ölümle tehdit etmen gerekir veya servet para dökmen gerekir onun önüne. İşte İslam da bu sebeple kanla, ölümle, parayla yayılmış bir dindir. Devlet halinde yayılmacılık yapmıştır. Eğer Allah beni savaşarak dinini yaymıyorum diye cehenneme atacaksa atabilir, zira ben insanların her şeyine değer veriyorum.

Bana göre hiçbir inanç, hiçbir tanrı hayat kadar önemli değildir. Tek bir hayatımız var bu dünyada ve onu çok iyi değerlendirmemiz gereklidir. Çünkü geriye bırakacağımız tek şey toz ve topraktır. Bu dünyada insan öldükten sonra bıraktığı tek şey bu olur sadece dine dayalı yaşarsa. İnançlar, umutlar ve dilekler içlerinde bir parça mantık barındırmıyorsa, hayatları kolayca mahveden boş yalanlara dönüşürler.