Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-11-2013, 18:50
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayın sertanyaril...!!!

Benim ne yazdığımı tam olarak anlayamadığınız kanaatindeyim,daha doğrusu ne yazmak istediğimi.Öncelikle ben siyasi islam'dan ve bunun toplumda açtığı yaradan ve sonuç olarak radikalleşmenin artmasından ve radikaleşmenin insanlığı ve dolayısı ile inançları nasıl etkileyip,neler yaptırabildiğinden bahsetmek istedim...

Öncelikle El-Nusra müslüman demişsiniz.El-Nusra,El-Kaide,Taliban gibi unsurlar size müslüman olarak gözüküyor olabilir lakin benim gözümde bırakın müslümanlığı sizinde değindiğiniz gibi insan sıfatında bile değiller...

Bunlar politik amaçlarla kurulmuş,amaçları farklı ama maske olarak kendilerine İSLAM makyajını seçmiş olan bir gruptur sadece...Amaçları selefilik ve vahabilik akımına hizme etmek ve devamlı suretle bir kaos ortamını hakim kılmaktır.Destekçileri,kurucuları bizzar U.S.A'dir...

Zamanında S.S.C.B'nin bölgedeki etkinliğini azaltmak için,arap milliyetçiliğini engellemek için,ümmetçi bir organizasyon olarak kurulmuş,aynı zamandada Rus Kominizminin bölgedeki etkinliğimi ümmet çatısı altında,cihatçı grup ve oluşumlar ile önlemeye çalışan bir grup olmuştur.Görüşleri ve silahlı eğitimleride bizzar CIA tarafından desteklenmiş,eğitilmiş ve büyük para babası küresel çağta firmalar tarafındanda fonlanmışlardır...

Günümüzde Komünizm tehlikesi kalmadığından,bölgedeki hakimiyetini kaybetmek istemeyen ve daima bögede kalıcı politikalarda bizzat rol almaya çalışan BATI dünyası için,yine bir nevi maça olarak kullanılmaktadırlar...

Amaç bu bölgede her daim varolacak olan kaos'un sürdürülebilmesi ve BATI'lı devletlerin özgürlüğü bahane edip buralara müdahele hakkını her zaman elinde tutma çabalarıdır.Lakin Komünizm ölmüştür ve başka bir araç olan radikalleşme ve mezhep çatışmaları bu konuda aktif hale getirilmiştir...

Şimdi gelelim,müslümanlık öldümü konusuna.Bir birey müslüman olarak çağdaş yaşamın içinde olabilir.Müslüman oluğta kafa kesmeyen veyahut Irak,İran,Afganistan,Libya,Tunus,Somali,Suriye gibi ülkelere benzemeyen bir çok Müslüman kimlikte ülke vardır.Kaldıki müslüman kimliği ile bu yukarında saydığım ülkelerin vatandaşı olarak başka ülkelerde bir çok başarılar elde etmiş ve çağdaş yaşam içinde yer etmiş insanlarda çokcana varolmaktadır...

Bu insanlar müslümanlar ama radikal yada cahil,yobaz,batılcı,vahşi veyahut piskopat şahıslar değillerdir...

Benim burda vurgulamaya çalıştığım İSLAM Coğrafyasının içine düştüğü derin yara ve bu yaranın büyüyerek çoğalması ve genişlemesi ve bunun karşısında insanların daha doğrusu İSLAM etiketindeki insanların bir karşı önlem ve çağdaşlaşma hareketinin olmaması...

Bu toplumsal gelişimi ancak doğru bir eğitim,siyasetten uzak bir anlayış ve özgürlükçü bir demoktrasi ile elde edebilir İSLAM Coğrafyası.Bunun en temel taşıda kaliteli ve katılımcı bir eğitim sisteminden geçer...

Evet müslümanlık kaldımı(öldümü dememiştim)derken söylemek istediklerim bunlardı.Bir nevi müslüman coğrafyanın silkinip kendine gelmesi ve kendi rönesansını yapması gerektiğini düşünüyorum...

Ama gözle görülür şekilde en azından yakın bir zamanda bu bir hayal gibi gözükmekte olsada benim inancım ileriki zamanlar için var olmaktadır...

Sevgi ve Saygılarımla...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!