Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-01-2012, 23:40
DEMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
DEMAN DEMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kral ciplak´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aleviler hiç bir şekilde mensup olmadıkları ve fakat sadece yüz yıllar boyunca kendilerine ezberletilmiş olan bazı sözlerle kendilerini Müslüman sandılar ve hala da sanmaya devam etmektedirler...Bu durum bir süre öncesine kadar asıl muhattaplarca şiddetle reddedilirken, daha sonra Alevilerin ölümüne dillendirdikleri bu söylemin kendileri için bulunmaz hint kumaşı olduğununun farkına vardılar ve " ASLINDA SİZLER ÇOK İYİ MÜSLÜMANLARSINIZ, BİZ GERÇEK DİN KARDEŞLERİYİZ " denerek Alevileri asimile etmenin an kolay ve öldürücü yolunu bulmuş oldular...Düne kadar biz sizden daha Müslümanız sözylemi yüzünden saldırıya ve şeyhül İslam fetfalarıyla cezalandırılmalara maruz kalırken, şimdilerde çağın en müthiş silahı olan asimilasyon sayesinde top yekün yok olmaya maruz kalmış durumdayız...Sıradan insanlarımızın kendilerini bu şekilde ifade etmelerini anlamak hiç te zor değil ama, özellikle ABF ve AABK gibi büyük Alevi kurumlarının Aleviliği İslam içi olarak görmelerini anlayışla kabul etmek asla mümkün değildir...Bunu yapmalarının tek bir amacı olabilir o da düzene uymak ve asimilasyona hizmet etmek olarak açıklanabilir...Erdal kardeşimizin de dediği gibi 2010 yılında AİHM de kazandığımız dava ile kimliklerimizden din hanesi tamamen kaltığında devletin dayatması olan ve Hasan ZENGİN davası ile de perçinli hale getirilen zorunlu din dersleri derdinden de tamamen kurtulmuş olacağız...Yani eğer AİHM kararı hayata geçerse devlet kimseyi bu dersi almaya zorlayamayacaktır. Çünkü kimliklerden din hanesi kalkması ile devletin elindeki tek koz olan İslam kozu ellerinden alınmış olacak ve o saatten sonra devlet hiç kimseyi " SEN MÜSLÜMANSIN O NEDENLE BU DERSİ ALMAYA MECBURSUN " DİYEREK DİN DERSİ ALMAYA ZORLAYAMAYACAK...VE BU DERS ANCAK TERCİHLİ DERS HALİNE GELECEKTİR...İki sene önce verilmiş olan AİHM kararı AKP tarafından bilerek uygulanmıyor...Bu konuda kurumlarımızdan da bi ses çıkmıyor...
Aynen öyle Sn. Sinan ISIK, Alevilerin müslümanlik aski, birzamanlar sizi kimlik davanizla ilgili verdiginiz mücadeleden dolayi alininizda öpmek isteyenleride, sarmis gibi görünüyor

Sn. Turgut Öker bu nedenden dolayi olsa gerek, sizin kimlik davaniza sahip cikmiyordur belkide

Saygilarimla...

"Ben senin yalanlarınla ve hilelerinle baş edemedim, bu bana dert oldu. Ama bende senin önünde diz çökmedim, bu da sana dert olsun"...Pir Sêy Rıza

4 MAYIS: DÉSIM JENOSİDİNİ ANMA GÜNÜ

https://www.facebook.com/Alevism

https://www.facebook.com/BirAlevininKimlikMucadelesi