Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-03-2019, 17:56
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Almanyada CDU/CSU iktidar oluyor. Hristiyan Partisi! Aşırı katolikler geçiyor başa. Kürtaj karşıtı bilmemne karşıtı.
Hristiyan Partisinin idaresinde bir ülke ne kadar batılı mesela? bildiğin filistinin dinini alıpta.
- Alman siyasetini o kadar iyi bilmem. Da Angela Merkel'in partisinden söz ediyoruz. Benim çok başarılı bulduğum ve beğendiğim bir politikacı.

Kürtaj karşıtı da değiller. Onlarda dinin siyaset hayatına dönme ihtimali bile kalmadığı için, liberal parti kendine "Hıristiyan-demokrat" diyebiliyor. Desin ne olacak.

Ama Hıristiyanlık ile ilgili ters örnek de vereyim: 2018' de bu konu ile ilgili 2 adet film izledim.

Eşcinsellik konusunu buradaki her insan aşmıştır diye düşünüyorum. Genelde doğuştan gelen, ergenlikte açığa çıkan, yaşam boyu devam eden, ve heteroseksüellik kadar normal kabul edilmesi gereken bir durum.

Yakın zamanda izlediğim bir filmde ABD'de 700,000 kişinin "Conversion Therapy" (Dönüşüm terapisi) okullarına gönderildiğini öğrendim.

Kaynak:
https://williamsinstitute.law.ucla.e...h-Jan-2018.pdf

Bu terapilerde ne oluyor?
Yatılı okul gibi bir "yeniden eğitim" merkezi. Başındaki adamlar psikolog bile değil. Papaz.

Gençlere "Tanrı seni erkek yarattı, Şeytan senin içine girip seni Gay yapmak istiyor" gibi şeyler öğretiyorlar.

Tabi Eski-dünyada, ve bu garipsenen Türkiye'de biz bunlara gülüyoruz. Ama 700,000 kişi deniyor. Yani hiç komik değil.

Yıllar önce bir Yahudi hahamının sözlerini dinlemiştim. Adam: "Bu insanların tedavi edilmesi lazım. Erkek iken kadın olunuyorsa, o zaman niye insanken kedi olunmasın?" şeklinde konuşuyordu.

Yani konu nereden açıldı bilmiyorum. Ama bıraksan Hıristiyanlık / Yahudilik de bir günde İslam dünyasına döner. Dokrisel düşünce böyle bir şey.

Yani diyor ki "Kitap'da böyle yazıyor, İsa bunu yapmanı yasaklamış, öyleyse yapamazsın" (Bugünün ABD'si)

Tabi kimisi intihar ediyor. Kimisi rol yapıyor. Yani din adına, Hitler'in eşcinsellere yaptığına benzer şeyler yapıyorlar. Bu yetmezmiş gibi bir de iddia ediyorlar. "Biz onları iyileştiriyoruz" filan diye.

Tabi bazı eyaletlerde bu "conversion Therapy" tamamen yasak. 41 eyalette halen yasal.

Ve bu kürtaj meselesi filan da var. Yani dinin siyasete girebilip de bunun iyi sonuçlandığı bir durum örneği yok.

CDU'da alman halkının düzeyine işaret eder. Onlarda korkulan unsur ırkçılık. Gerçekten çok ciddi bir mesele. Ayrı bir şeyde tartışabiliriz.