Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-09-2017, 05:53
dontcryforme dontcryforme isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Bedevi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Öncelikle şu an güzel bir kariyer sahibi olman, senin, Süleyman Hilmi Tunahan hazretleri (r.a.)'nin (Allah onu korusun ve şefaatçimiz eylesin) temellerini attığı söz konusu tarikatta geçirdiğin süreçte edindiğin disiplin ve çalışma azminin bir sonucudur. Bu bakımdan bugünkü mesleki başarıları ve bunun sonucunda elde ettiğin maddi bereketleri Süleymancıların yanında geçirdiğin sürecin bir mükafatı olarak görmen ve onlara müteşekkir olman gerekirdi.

İkinci olarak ise İslam dışı bir hayat tarzına mensup ailelerde büyüyen çocuklara bakarsan sigaradan, alkole, uyuşturucudan, fuhuşa kadar geniş bir yepazede ahlaksızlığın ve yozlaşmışlığın bataklığına saplandıklarını görürsün. Fakat tarikat disiplini ve onun ''Emr-i maruf nehy-i münker'' anlayışı etrafındaki yönlendirişi seni, bu gibi olumsuz eylem ve hayat tarzlarından korumuştur. Bu da Süleymancılara minnet duyman için geçerli olabilecek ikinci bir husustur.

Rabıta konusuna gelirsekte benimde pek çok talebem dünyanın sorunlarından, sıkıntılarından ve hayal kırıklıklarından kurtularak sakin ve huzurlu bir köşeye çekilip, beni düşünerek rabıta yapmaktadırlar. İnanırmısınız bugün maddi sorunlarından, sağlık sorunlarına, cinsel sorunlarından, ruhani sorunlarına kadar pek çok problem ve sıkıntılarına deva buldukları, manevi anlamda feyz aldıklarını söylemekteler. Bu bakımdan rabıtayı ve onun ruhsal getirilerini asla ama asla küçümsememe!

Sonuç olarak tarikata dair çok büyük bir haksızlık ve gıybet içinde bulunmaktasın şu an. Bu noktada senin yapman gerekenler ise şunlardır;

1)Derhal kelime-i şehadet getirip İslamiyete girerek, şu an bulunduğun mürted konumundan kurtulman.
2) Süleymancılara giderek helallik istemek. Zira sana bunca şey kazandırmış, sana bu kadar emek vermiş bu insanlar aleyhinde konuşarak çok büyük günah işlemektesin.
3) Kazandığın maddi bereketleri, bunları kazanmanı sağlayan nitelik ve becerileri sana kazandıran Süleymancılar ile paylaşman, onların yeni yurtlar ve evler açarak etkinlik alanlarını genişletmelerine yardımcı olman.
Çok gereksiz ve saçma bir yorum başını okuyunca gerisini okumamaya özen gösterdim sebebi ise belli;

Burada resmen müslümanlık çok iyiymiş gibi bir de seni içkiden falana kurtardı demişsin.Bu çocuk bütün gün içki içseydi ve kuran kursuna gitmeseydi bu anları düşünüp üzülmezdi beyninde böyle kötü anlar olmazdı . Keşke içki içseydide böyle anlar yaşamasaydı. Şahsen ben insanlıktanda çıktım artık benim için her şey önemsiz bana böyle bir şey yapılmış olsa ilk ailemin kafasına sıkar sonrada kendi kafama sıkardım nede olsa hayatın bir amacı yok tanrıda olmadığına göre . E ölüncede yok olduğuna göre gayet mantıklı ben yaşayamadıysam onlarda yaşamasın ki ben bile şuan aileme söz geçiriyorum kapayın lan çenenizi doğurmasaydınız diyorum susuyorlar.Ve 2 sene sonra onları terk edeceğim çünkü yobazlar ve ben öyle insanlarla yaşamam sende kalkmış diyorsun ki güzel bir şey.Okurken ben bile dayanamadım bunları yapması gerekir mi gerekmez mi orası tartışılır.Fakat içkiden falan kurtardı demen saçma müslümanların birsürü saçma özelliği var içkiden kurtarsa ne olacak ben içkiden ölen adam görmedim hani abartıya kaçılmadığı sürece. Su bile çok içilse öldürüyor gerçi. 2 şişe biradan bir şey olmazdı içkiyi bu kadar kötü görme.10 yıl camide yaşamaktan iyidir.