Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-08-2012, 13:05
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

qlause´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu konu hakkında sorucağım sorularda görüşlerinizi merak ediyorum.

1-) Kızlık zarı sizin için ne kadar önemli.

2-) Cinsel ilişki yaşamadan evlenince o evliliğin mutlu olucağına ve sizi cinsel açıdan tatmin ediceğine inanıyormusunuz

3-) Sizce namus cinayetlerinin ardında yatan nedir.

4-) Erkekler girdiği cinsel ilişkiyle övünürken kız böyle bişey dese neden öldürülür.

5-) Türkiyede cinsel özgürlük ne durumda. (sizin oralarda nasıl nerde yaşıyorsunuz)

6-)Kadına bu kadar şiddet uygulanmasının ardında cinsel eğitimsizlik, tatminsizlik ve bilgisizliğin rolü nedir?

7-) Evlilikten sonra zar esnek çıkınca karısını zorla hastaneye getirip etmediği küfür ve hakaret bırakmadan insanlık ayıbı denebilecek bir şekilde test yaptırıp evliliği başından yıkanlara ne diyorsunuz.

1-) Arkadaşlar şahsen ben bi zardan çok kişiliğe önem veririm. Benden önce kimlerle yattığı beni ilgilendirmez hayat onun hayatı, o an beni seviyorsa ve iyi bir kişi olduğuna inanıyorsam benim için bi problem yok.

2-) Cinsel ilişki yaşamadan ve en azından belli bi süre aynı evde yaşamadan evlenmenin saçmalık olduğunu düşünüyorum bu bireylerin birbirini tanıması için gerekli bişey aksi halde şiddete ve cinayete varan durumlar ortaya çıkıyor.

3-)Bence namus cinayetlerinin ardında cinsel eğitimsizlik ve bu konunun toplum tarafından aşırı abartılması yatıyor.

4-)Namusu çok basit bişeymiş gibi görüp erkek bunu kendi üzerinden tamamen kadının bacak arasına atıyor ve bu yükten kurtuluyor.

5-) Bizim buralarda iyi durumda yani isteyen istediğiyle kafelerde buluşabiliyor (ben trakyada yaşıyorum). hatta bi gece kız arkadaşımın evinde kalmıştım (ailesi evdeydi).

6-) En büyük neden olarak görüyorum.

7-) Protein, karbon ve su ziyanı.
-----------------------------------------
Sorulara cevap yazmakdan ziyade konu kakkindaki genel görüsümü belirtmek isterim,bizim toplumda bir kaygi var,sanki kiz biraz serbest olursa herkesin altina yatar oysa cinsellik konusunda zayif olan disi deyil erkekdir,kendine hakim olan erkek deyil kadindir,sauna haricinde tam ciplak gezemem ama ciplaklik cok dogal birsey(bakiniz hala yasayan ilkel kabileler).
Cinsellik hayatimizin bir parcasi bundan ne korkmaliyiz nede utanmaliyiz,bundan korkarsak utanirsak dislarsak yasadigimiz hayat cokda saglikli gecmez,bence kizlerda erkekleri özgürce inceleyip bu konuda kendilerini gelistirebilmeliler.

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca