Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-01-2022, 19:02
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

"ictenlik"´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Basitçe

1- Evrimleşirken genetik olarak evrimleşiyorsun genetik sürekli olarak gelişiyor ya da dönüşüyor değil mşi?

2- Bu DNA'nın sürekli değişim ve gelişime açık olduğu anlamına gelirdi değil mi?

1-2 eğer doğruysa insan DNA'sı sürelkli mutasyona uğramaktadır

3- Bu mutasyon sürekli olarak tüm zamanlara eşit olarak yayılmış biçimde sürer mi ya da mutasyonlar belirli dönemlerde anlık sıçramalarla mı gerçekleşir diye sordum

4- DNA mutasyonları türün bireyleri arasında nasıl paylaşılır diye sordum

Yani türün tüm bireyleri aynı an da aynı mutasyonu mu yaşar
Yaşarsa nasıl
Her bireye kendine özgü mutasyon mu yaşar
Yaşarsa nasıl

DNA mutasyonları türün bireyleri arasında çiftleşme dışında payaşılabilir mi?
Paylaşılabilirse nasıl?

Kabaca bunları sordum
Evrim "her şey"i açıklamaya yönelik bir kuramlar zinciri ya da doğa gerçeği değildir. Evrim olgusunun kendisi açıklanmaya çalışılan bir gerçektir ve Evrim Kuramları da sadece canlıların nasıl türleştiğini ve çeşitlendiğini açıklar. Örneğin Evren'in nasıl var olduğu konusuyla ilgilenmez ve bir açıklamada bulunmaz. Bu, fiziğin konusudur. Dolayısıyla Evrim Kuramı'na olduğundan fazla anlam yüklemek, evrimin kendisine zarar vermez ama kişilerin bir bilim gerçeğini anlamasını zorlaştırabilir -ki aslında bilim düşmanlarının istediği de budur, bu yüzden evrimi abartarak sanki tüm bilimlerin üzerindeymiş gibi göstermeye çalışırlar. https://evrimagaci.org/tesaduf-geliy...yer-yok-mu-405
Evrim'in açıklama gücünden pek çok yazımızda bahsettik. Bu açıklama gücünü evrime kazandıran olgu, Evrim Mekanizmaları olarak bilinen 6 temel mekanizmadır: Doğal Seçilim, Yapay Seçilim, Cinsel Seçilim, Mutasyonlar, Genetik Sürüklenme, Göçler. Bunların ayrıntılı açıklamaları için Yazı Dizini'mizdeki "Evrim Mekanizmaları Yazı Dizisi"ni okuyabilirsiniz. Biz burada sadece bunların rastlantısallık miktarlarını inceleyeceğiz. https://evrimagaci.org/tesaduf-geliy...yer-yok-mu-405