Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-02-2022, 16:37
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

küvet´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Değil.
Evrim en özetle "survival of the fittest" yani en uygun olanın hayatta kalması.
.
Değil.
Yani gelişme, ilerleme tamamı ilen bir yanılsama. Mitos. Önce buradan başlamak gerekiyor.
.
Bilmediğim için soruyorum
Sanırım katı maddenin devinirken canlıları olulturduğunu (canlıların oluştuğunu) varsayıyoruz
Yani taşlar, kumlar, elementler gibi şeyler
Canılara dönüştü
Sanrım hayatta kalmak için canlılara dönüştü ve erildi
Öyle mi anlamalıyız

Bu konuda bir temele sahip olabilmek için, özellikle yukarıdaki yanlış başlangıç noktaları bağlamında, Stephen Jay Gould'un "Yaşamın Tüm Çeşitliliği" adlı kitabı öneririm.

Yoksa burada anlatmakla bitmez, laf yetişmez.
Temelinde çelişki olmadığı ve orada bilgi olduğuna inansam okumak araştırmak için hiç bir şey beni durduramazdı..

Dürüst olalım. Forumda yeni olabilirsiniz. Benim eski doğa fiozfolaflaır ve örneğin Parmenides gibi bir varlık anlayışı mvar
Yani ,varlıkta bir doğuş, başlangıç ve oluş olması bize göre çelişiktir. Sosnzudur ve bu sonsuzluk ezeli (öncesiz) ve doğuşsuzdur..

Yani şuna tam olarak katılıyorum

Değil.
Gelişme, gelişmiş, izafi, "insansı" bir kavram. .
Aynı zamanda, zaman, doğuş, başlangıçç hepsi izafi.

Yani bana göre türlerin ya da varoluşun kökeni bulunamaz
Varoluşlta neden ve köken yoktur. Bu sorgulamalar sonuç vemreycektir

Tanrı olmadığında hemfikiriz.

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.