Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-05-2012, 04:53
kaanuni kaanuni isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bence youtube'da yorum yazmaktan ziyade bizim görüşümüzdeki videoları yaratmak, görüntülemek ve yukarı oy vermemiz lazım.

Yaratmaktan da kastim tercüme değil. Basbaya yaratmak. Gördüğüm kadarıyla bizim görüşümüzü destekleyen bütün türkçe videolar yabancıların hazırladıkları videoların türkçe alt yazılı hali. Bunun yerine kendi videolarımızı kendi sesimizle yapmalıyız. Mümkünse yüzümüzü bile göstermeliyiz. Bizim gerçek ve normal insanlar olduğumuzu anlamalılar. Devamlı olarak yurt dışında olan arkadaşlar belki yüzlerini göstermekten çekinmez. Türkiye'de yaşayanlar ise seslerini bir programla tizleştirerek veya pesleştirerek tanınmaz hale getirebiliriz.

Normal insan olduğumuzu kanıtlamanın ötesinde insanlar youtube'a okumak için gitmiyor, dinlemez veya izlemek için gidiyor. Yazıdan kaçınmak lazım. Ben kitap bile dinliyorum youtubedan, arka plana koyup ön planda başka şeyler yapıyorum.

Ayrıca bahsettiğim gibi videolarımıza sık sık uğrayarak izlenme sayısını arttırırsak da faydalı olur, arama sonuçlarında daha rahat bulunuruz.

Bence Turan Dursunun yazılarını seslendirerek başlayabiliriz.

"Le doute n'est pas une condition agréable, mais la certitude est absurde." ~ Voltaire