Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-05-2012, 22:39
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sevgili askalani cevap vermendeki gayretkeşliği ve aişeyi temize çıkarma çabalarını iyi anlıyorum . çooook eski bir müslüman olarak sana hak veriyorum.. ama bilmediğiniz en önemli şey nedir biliyormusunuz.gerçek zannettikleriniz sadece rivayetten ibaret.
hadisler yaklaşık 200 yıl (muhammedin ölümünden) sonra toplanmış .siyerler ise ölümünden 150 yıl sonra yazılmaya toplanmıştır.
bu konuda söylenceleri kayda geçiren üç adam vardır ibni ishak ibni hişam ve vakıdidir.
şimdi etik olarak kabul edilen muhammedin doğum yılı ayı ve günü kesinlikle doğru değildir.
bunu diyanet bile sorabilirsin. beni doğrulayacaktır.
gelelim senin itirazlarına. o kadar sav unmana gerek yok çünkü bu konuda bize kadar gelen rivayetler çok güçlü rivayetlerdir.
kuran bile muhammedi bir beşer olarak nitelerken. siz aksine peygamberinizi roma tanrıları gibi algılıyor ve anlatıyorsunuz.
sizin asrı saadet olarak bildiğiniz asır saadet değil kaos asrıdır.muhammedin ölümünden hemen sonra ridde olayları başlamış müslümanlar dinden dönmeye başlamış zekat vermemeye başlamışlar hır çıkmıştır.
muhammedden kalma kuranları toplatıp yeni bir nüsha kuran hazırlayan halife osmanı, bu yüzden '!hariciler'' suikast düzenlemiş ve öldürmüşlerdir.
şu an eldeki kuranlar bu nüshalardan türetilmiştir. ama dünyada bir tane osman kuranı yoktur. şu an dünyada ki en eski luran 7 yy öteye geçmemektedir.

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman