Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-06-2020, 01:20
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tercihe dayalı nedenler var. Mesela güç istenci.
Diğerlerinden önde olmayı isterim.
İnsanlarla eşit görülmeyi istemem. Çünkü eşit değilim, üstünüm.

Komünist sistem benim gibi düşünenlere ne yapmayı planlıyor? Sisteme uyum sağlamaya mı zorlayacak? Bu da bir bakıma komünist kölelik olacaktır.
Komünist bir sistemde yaşıyor olsaydım kendimi komünizmin kölesi hissederdim. Nasıl şimdi kapitalizmin kölesi hissediyorsak.
Maçta şike var. Köleliğin ne olduğunu, tanımını bir kaç kere paylaştım ama okumadan geçtin sanırım.

Sen bu ülkede yaşıyorsun, yarışı kaybettin bu doğal bir sebepten değil beşeri bir ekonomik sistem yüzünden oldu.

Hala diğer insanlarla eşit olmak istemiyorum diyorsun çünkü sana verilen algılarda diğer insanlar hep aşağılık olmuş. Bir insanla eşit olmak çok tiksindirici geliyor, mesajlarında hep bu hava var. Neden eşit olayım? Üstünlüğün ne ki? Elinde milyon dolarların olsa anlaşılır olurdu ama oda yok belli ki.

Kimin kölesi olursan ol, o senin şahsi tercihin olur.

Sanki bir Hollanda'lı bir İngiliz vatandaşı gibi yazıyorsun. Kapitalizm iyidir sizinle eşit olmayız çünkü biz siz iyi soyuyoruz....... Düşünsene sana para karşılığı her türlü hizmeti, ama her türlü hizmeti köleliği yapacak bir insan kümesiyle sen eşitlenmeye kalkıyorsun. Ne kadar iğrenç bir durum kapital için.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe