Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-06-2020, 14:45
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Uzaylılar dünyaya misafirliğe gelsin. Onlara neyi göstereceğiz, Küba'daki evleri mi yoksa Bill Gates'in malikanesini mi?
Medeniyetimizin geldiği son noktayı göstermek için onları en gelişmiş evlerimizde ağırlarız, 12 katlı, 8 banyolu, teraslı, bahçeli lüks evde. Bununla övünürüz.
Uzaylılar komünist bir ülkeyi ziyaret etseydi, örneğin Küba'da patates bulamazlardı. Sonra diğer gezegenlere de bu durumu anlatırlar, rezil olurduk tüm evrene. Sonra da dünyayı sömürmeye gelirlerdi.

Sınırlı sayıda astronotun milyar dolarlık uzay mekiğine binmesini sıkıntı etmeyip övünüyorsunuz da, sınırlı sayıda zenginin milyon dolarlık evde kalmasını sıkıntı ediyorsunuz. Her ikisi de insanlığın övünç kaynağı olarak görülebilir.

Sömürü var evet, ben de bunu desteklemiyorum(ortak olduğumuz tek kısım bu). Ama köleliği şimdilik destekliyorum. Kölelik ve sömürü farklı şeyler. Köleler bulunsun ama daha az sömürülsün. Mesela maaşları artırılıp, iş şartları iyileştirilsin. Ama köle kalmaya devam etsinler.

Kapitalizmi yıkmak istiyorsanız size bir öneri:
Kapitalizmin içine ajan gibi girerek onu kendi iç dinamikleriyle ve kendi yöntemleriyle yıkmayı deneyin. Yani siz de çalın, kapitalistlerin parasını çalın. Ama yarısını çalın ki eşit paylaşım sağlansın. Böylece kapitalizmi kendi taktiğiyle devirmiş olursunuz.

Son bir teorimi de paylaşıp bitireyim. Komünist sistem kapitalizmin bir maşası olabilir. Şöyle ki; komünizmde paranın amaç olmadığı aşılanır, böylece komünistler para kazanma hırsına girmezler. Bu da tüm paranın kapitalistlere kalmasına yardımcı olur.
Dinler de öyledir ya, elindekine şükret der, parayı boşver der. Devamında tüm para kapitalistlere kalmış olur.
Belki de Marks gizli kapitalisttir, Muhammed'in gizli ateist olma ihtimali gibi.