Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-02-2019, 01:28
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart "ÖNCÜL POST 1"

"KASYOPYA DENEYİNE İLİŞKİN SORU CEVAPLAR" BAŞLIĞINA ÖNCÜL

KASYOPYA DENEYİ BİLGİLERİ YA DA CELSELERİ

ALTERNATİF BAŞLIK VE İÇERİK TASLAKLAMASI

VE EK İÇERİKLER BAŞLIKLAMASI

--------------------------------
POST 1

Arkadaşlar Merhabalar;

Size gelecek ile haberleşme ve gelecekten veri trafiği olduğu söylenen bir metinden sözedeceğiz.

Gelecekle iletişim Kurulmuş olabilir mi?

Forum İç Alıntı Linki
--------------------
10 yıl kadar önce burada sunulan içerik olan Kasyopya Deneyi üzerine yoğun okumalar yapmıştım. Sonrasında içeriğin sunduğu şeylerin doğru olabileceğine ve bunun gerçekten gelecekle bir iletişim fenomeni olabileceğine karar vermiştim.
Bize göre Büyük İnsanlıktan saklı önemli bir bilgi ve bilgi tabanı ya da olgu gibi bir şeyden sözediyoruz.

Bunun halka duyurulması, geniş kitlelere ve insan gruplarına yayılması ve ifşa edilmesi gibi yankılar duyduk. Gerekirse tüm kamuoyuna açıklanması ya da insanlığın büyük bölümünün ya da özellikle kamusal emek ve bilgi gözeten aşağı yukarı herkesin dikkatine sunulması gerektiğini düşünüyorduk.

Metin içerdiği kamusal bilgi ve biliş ve bilgilendirmeden öte, insan ırkı için önemli bilgi ve uyarılar ,hatta milli güvenlik bilgisi diyebileceğimiz şeyler barındırıyordu.

Ben bu içeriği okumuş olmamın, duymuş ve biliyor olmamın vicdani ve kamusal içsel yükünü duyuyorum/taşıyorum ve bu yükü atabilmek için elimden geleni yapmak ve artık bu konuda endişelenmeyi bırakmak istiyorum..

Her türden öneri, yardım ve desteğe açığım. Yardım ve destek bekliyorum ve istiyorum diyebiliyorum.

Forum İç Alıntı Linki
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POST 2

Grubun Kendi İç Tanımı Denenmesi ve Bir Fizikçinin Tanımda Zorlanması

Bilimsel gizemci Laura Knight-Jadczyk'in çalışmalarının bir arşivi niteliğindeki Kasyopya (Cassiopaea) sayfasına hoş geldiniz. Laura 'nın kuramsal matematikçi ve fizikçi olan eşi Arkadiusz Jadczyk bu çalışmayı aşağıdaki alıntıda görüldüğü şekilde takdim etmektedir:
"Kasyopya (Cassiopaea) ismi Laura'nın iki yıl süren deneysel çalışmasının ardından 1994 yılında temas kurmayı başardığı, bilinçli bir şekilde "kanalize edilmiş bir kaynak" ("chaneled source") tarafından verilmiştir. Kaynak kendisini "biz gelecekteki sizleriz" şeklinde tanımlamıştır. Modern fizik bizlere bu türden bir iletişimin pratik yöntemlerini verememektedir ve bu konudaki teoriler de pek gelişmiş değildir, hatta işin aslında bu teoriler yetersiz ve tartışmalıdır.

"Biz gelecekteki sizleriz" ifadesini aşırı basitleştirilmiş bir şekilde yorumlarken bir takım nedensel çelişkilerle karşı karşıya kalıyoruz. Diğer taraftan fizikle ilgili yayınlarda yayımlanan makalelerden öğreniyoruz ki; uygun ve dikkatli bir yorumlama aracılığıyla ve kuantum kesinsizliklerini de hesaba katarak, geçmişle iletişim kurmak imkansızdır denilerek reddedilemez. Belki de ‘beklenmedik' doğru kelimedir fakat beklenmedik olup da yine de gerçekleşen bir çok şey var.
Bir fenomen ne kadar beklenmedikse, meydana gelmesi durumunda beraberinde getirdiği bilgi de o kadar fazladır ve onun üzerinde çalışarak o kadar daha çok şey öğrenebiliriz.

Bu sebeple ki "biz gelecekteki sizleriz" tanımını imkansız ve dolayısıyla göz ardı edilebilir diye yaftalayıp reddetmedik. Bunun yerine bu "iletişimlere" "süperlümünal [ç.n. ışıktan hızlı] düşünce aktarımı" konusunda kontrollü bir deney olarak devam etmeye karar verdik; her ne kadar bu ifadenin bir çok muhtemel yorum arasından yalnızca bir tanesinin belirsiz bir göstergesi olarak düşünülmesi gerektiği açık olsa da.

Bu deneyden elde edilen bilgiler tarihsel, bilimsel ve diğer metafiziksel materyalleri geniş bir yelpazede kapsayan bir içerik dahilinde sunulmuştur ve bu bilgi bizleri bu sitede yer alan sayısız yayınımızda ve diğer basılı yayınlarımızda ortaya koyduğumuz dünya görüşü ve çıkarımlara yönelten ipuçlarını sunmaktadır. Belki de kendini "kaynak" olarak takdim eden sadece bizim kendi "bilinçaltımızdır" ama öyle bile olsa burada önemli olan bu kaynağın bize yeni birşeyler sunup sunmadığıdır. "Bilinçaltı zihnin" ne olduğunu ve nelere muktedir olduğunu gerçekten biliyor muyuz?

Bazen kendimize Kasyopyalıların söyledikleri şey olup olmadıklarını soruyoruz, çünkü hiçbir şeyi sorgulanmaz gerçek olarak kabul etmiyoruz. Herşeyi ihtiyat ve kuşkuyla ele alıyoruz, doğru olduğu yönünde büyük bir ihtimalin sözkonusu olduğunu düşünsek bile. Bu materyali ve aynı şekilde bilim ve gizem konularının çok çeşitli sahalarından dikkatimizi çeken diğer bir çok materyali sürekli analiz edip irdeliyoruz.

https://tr.cassiopaea.org
Türkçe Metin Linki

-devam edecek-

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POST 3

Aşağıda Kasyopya okumanın bize kattığı heyecanı ve forumlarla ilk temasa geçtiğimizdeki ilk coşkuyu bulabilirsiniz..

Ateist Forum Admin Özel Mesaj Teması Kısaltması 1

Yeryüzündeki inanç paradigmalarını yıkmak istiyorum,

Yeryüzündeki Tanrı düşüncesi ve imajıyla ve inanç paradigmalarıyla sorunlarım var,

Kovuldum, atıldım, sürüldüm, çünkü ifade özgürlüğü yok,

Benim bütün işim gücüm değilse bile sonucu, ifademin doğal sonucu (düşünsel-inançsal) putlarını yıkmak-kırmak atmak olurdu,

En karamsar kavramlarla oynar mizah yaparım,

İnsanların, düşüncelerini esnetmek, sınırsızlamak için esin olmak, inançlarını kırmak-gevşetmek-rahatlatmak için ne gerekiyorsa denerim

Denerim,
Nesin ifadesiyle dalgacıyım ben,

Ben burada gerçekten özgün bir yapı ve dinamik arzuluyorum

Ve tüm kalbimle sizlere soruyorum, Ne yapayım, Oturayım mı oturduğum yerde ya da nerde isterseniz ve izin verirseniz orda bi başlık açıp derdimi anlatıp bi sunum ya da sunumlar bütünü mü yapayım,?

Keşke bi sizi temin etme makinesi olsa da soksam temin etsem,
Ben kendi subjektivitemde iddialıyım;

Bilmiyorum iddiaları severmisiniz?
ya da bahse girmeye var mısınız?
Seyir zevki yüksek ve finali doyumsuz bir film vaad ediyoruz;

Din gerçeğinin sahne arkası ve perde arkasını vaad ediyoruz;

2013

Forum İç Alıntı Linki

POST 4

Ateist Forum Admin Özel Mesaj Teması Kısaltması 2

Şimdi birincisi herkesin kafasını bulandırmak istiyorum,
İkincisi birazda olsa anlaşılmak istiyorum,
Üçüncüsü, kesinlikle ve kesinlikle yanlış anlaşılmak istemiyorum,
Burada daha mistik ve din benzeri olarak algılanabilecek, dogma ya da benzeri olarak bile adlandırılabilecek bir düşünüş, inanç tabanı gibi bir şey ve alternatif bir kaç kaynak sunumu ya da tartışması ile bulunmak istiyorum,

Neden böyle karnın ağrıyor dostum diyebilirsiniz,

Dediğim gibi burada ne din ne de bilim ve evrim olmayan farklı bir gerçeklik algısı persektifini hem sunmak hemde ilgi görürse tartışmak, kendimide geliştirmek, yanlış donanımlarım ve girdilerim varsa bulmak ve silmek-gidermek istiyorum;
Ama şunu yanlış anlaşılmaması için tekrar hatırlatmak istiyorum, Tek algılayış penceresi din ve yaratılış ve bilim ve evrim değil gibi bir durumdayım ve bunu burada anlatmak istiyorum,

Anlatacağım şeyin temel dinamiği/önermesi ve öngörüsü, bizim aslında kendimizin tüm hareket ve eylemlerimizin, kendi seçimimizle sorumluluğunu üstlenmiş, kendi oyununu oynayan deneyimleyen oyuncular/tasarımcılar olabileceğimiz fikri,

Aslında tüm hepimizin birbirimiz ve diğerlerimiz olsak ta, birbirimizin farklı yansımaları olabileceği temelinde bi düşünüş ve algılayış biçimi sunmak istiyorum,

Evrimleşen fizik yapı yerine (tasarım fizik yapı ama tasarımsız bilinç), süreğen bilinç ve ben bütünlüğünü korunarak ölüm ( değil form değiştirme, ayrışmama ve dağılmama ikilemi) fikriyle birlikte; Evrimleşen aslında bilinçtir ve zaman değil, bilinç süreklidir savını savunmak istiyorum,

Her şeyi söyleyebilirsiniz ve kaldırabilirm anlamında ama izin verilirse karşılığını da veririm

Anlatacaklarıma, bilimsel bi önerme veya sav gibi, bu değilse mantıksal bi düşünüş önermesi ya da bu değilse bile; sonsuz olasılıklı bi evrende bi olasılık olarak bakılmasını istiyorum,

Bir dogmayı savunan biri olarak etiketlenmek son isteğim,

Lütfen beni yargılayacaksanız da oldukça zaman vererek ve yeterince kendimi anlatma ve savunma şansı vererek sonrasında yapın,

Her türlü eleştirebilirsiniz buna açığım, tüm içtenliğimle belirtiyorum ki izin verilirse ve kabul görürse uzun soluklu tartışmalara da girmeye de hazırım,
Yani kendimi anlatabilmek için tüm sözlerimi ve tüm enerjimi sarf etmeye hazırım,

Aşırıya kaçan manikliğe saran yanlarım var, Uyarılırsam toparların-toparlayacağım, emin olabilirsiniz,

Duygusal durumlarımda kendimi yanlışta ifade edebilirim,

Tüm ifadelerimin başında görünmeyen bir bence olduğunu düşünelim,

Çünkü muhtemelen bilime inanıyorsunuz ve değer veriyorsunuz ve ben çıkıp din gibi bilim çöplük demek istiyorum ve bunu bağıra bağıra yapmak istiyorum,Kokuşmuş bi dünyada her şey kötüyken, kötüler her yeri sarmışken, bütün idealistlerin ve iyilerin bilim yaptığını, bilimin iyi olduğunu, bilimi iylerin mi finanse ettiği ve yönlendirdiğini düşünelim örneğin, bunu demek istiyorum ve fazlasını;

Forum İç Alıntı Linki

POST 5

Tamam burda sunulan bu Kasyopya nedir? özeti?

Gelecekle iletişim kurulduğu söyleniyor hocam. ve geleceğin bize bir bilgi-yardımı yaptığı. iletim yardımı yaptığı.. -tüm insanlık olarak...- bilinç üzerinden bunu başarabildiği.. sadece bilgilendirmecilik (bilgi iletimi) ama....

Forum İç Alıntı Linki
Benim tarafımda bu bir gelecek iletişimi ve bu su götürmez. Olduğum yerde son yedi yıldır patlıyorum ve çatlıyorum tabiri caizse bu yüzden. Tanıklık... Bunu Kasyopyayı bir kaç foruma götürdüm ve gelecekle iletişim tanısı ile anlatmayı denedim ancak aradığım tepkiyi ya da tarihsel ilgiyi de henüz bulamamış ve henüz tam anlaşılamamış hissediyorum.

Forum İç Alıntı Linki

Tüm tarihi yıkacağız ve yerle bir edeceğiz. yepyenisini kuracağız

Tarihsel bir göreve/oluşuma davetlisiniz!

Forum İç Alıntı Linki

POST 6

-düzenlenecek-düzenleniyor-

Esoterism Alanına Taslaklanması İçeirlen Post Öncülü

Gelecekle İletişim kurulduğu Üzerine Başlığı
Kasyopyaya Dair Bir Oturumun İçerilmesi Üzerinden Yürütülen Bir Tartışma

Burada daha önce yukarıdaki linklerde kabaca içerilen Kasyopya Deneyine bir tanıtım ve soru cevap başlığı açmak istedim

Ben bu sunumun nasıl yapılması gerektiğini gerçekten inanın bilmiyorum. Bunu çok düşündüm. Bu yüzden alternatif bir kaç sunum metnini alt alta yazmak istiyoruz. Ayrıca linklerimden de bir kaç şeyi buraya alabilir ya da alıntılayabilirim

Sizlere tr.casssiopaean.org sitesinden yayımı yapılan ve bu adresle organik olarak bağı olmaksızın kişisel merakla ve gönüllü emekle çevrilerek Türçesi de baskalarinahizmet.com sitesinde bulunabilen Kasyopya Deneyi, Celseleri ya da Bilgileri olarak sözedilen bir içeriği sunmak istiyoruz.

Antik okült ya da antik gizemci diyebileceğimiz yöntemlerle örneğin viya tahtası (ouja board) yoluyla ya da insan bedeninin hipnoz benzeri derin uykuya geçirilmesi yani trans yöntemiyle dış dünyadan bilgi verici tanıkların çağrılıp davet edilmesi yöntemiyle binyıllardır okült veri alınıyor.

Bu alan Okültizm adında adıyla kapsanıyordu ve tarihte böyle addedilen bir çok içerik var

Belirteceğimiz kaynakta bu yollarla edinildi. Viya tahtası ve trans sujelik yoluyla bunu apaçık belirtiyoruz ancak bize göre yine de tam bir okült değildir. O şimdilik külttür. Biz her türden merak ve keşif aslında ....(nokta nokta)dır.

Burada farklı bir şey var. Cevap veren tanık ya da taraf ben "A" yım ya da "B" yim demiyordu. "Biz geleceğiz" ve "biz aslında siziz" diyordu. Bu yüzden yayımcıları onu ışıktan hızlı düşünce aktarımı ya da gelecekle iletişim'e yönelik süren gözlem açık bilimsel bir deney ya da aslında bağımsız ve tanımsız (ve aslıdan tama ad konulmamış) bir biçimde "iletişimler" olarak tanımlamaktadır.

Resmi bilimler ve bilimsel yöntemler sınırlamaları ve tabuları nedeniyle şu aşamada Okült Gizem adı almasında bir sakınca görmüyoruz. Neyin bilim olduğuna karar verebilenlerin vicdanında apaçık bilimdir.

Laura ve arkadaşları 24 yılı aşkın süredir bu çalışmayı yürütüyor ve internetten yayıyorlar.
Forumlarını ve çalışmalarını inceleyebilirsiniz.

Ben sorular varsa almak ve ayrıca bir bağımsız bir alıntılar başlığı da sunmak istiyorum.
Ya da nasıl ilerlemeliyim.? Sizlere soruyorum...

Link
Gönüllü çevirmen forumu

POST 7

Şimdilik Bilim değil Okült adı aldığı için Yapılacak Açıklama ve Dinden Özgürleştiricilik İşlevi Kapsanması

Biz hiç bir bilindik başka Okült içeriği önemden saymıyor ve okumuyoruz ve Kasyopya yanyana getirmiyoruz paralellemiyoruz. İşin aslı Kasyopyayı da belirttiğimiz gibi artık Okültten saymıyoruz.
Forumda kapsanacksa yine de en uygun alan bura gözüktüğü için bu başlığı burada açmak zorunda kaldık

Bu içerik getirilir getirilmez new age safsata işaretlemesi ve yakıştırması yapılır. Ben bir new-age ci değilim… Dediğim gibi bu da new-age literatür değil. Bunu birebir metin alıntılarıyla yorumlarla göstereceğiz.

Tarihi ve çağı aşan bir bilgi ile karşı karşıyayız.

İşin aslı, Eski Yunan'a ve gizem okullarına, örneğn Kabalacılık gibi hatta Masonluk gibi başka örgütlenmelere bakarak antik okült ve gizemci ezoterik bilgi avcılığı ve taşımacılığı içerdiklerini düşünüyor ve öne sürebilirdik.

Ben konunun tam bir derin araştırmacısı ya da uzmanı da değilim. Kasyopyadan ibaret bilgiliyim.
Kasyopya'dan başka da hiç bir okült adı alan, new age ya da esoteri adı alan, vb. olarak tanıtılan içeriğe ilgim ya da bağım yoktur
Ve ben Kasyopyayı da new age olarak tanıtmadım
Ezoteri ya da okült yakıştırması alabilir ancak sunulan link incelenirse bilim tanımına da uydurulmaya çalışılmaktadır.

Dürüst olmak gerekirse açık bilimsel sorguyu şüpheciliği ya da buna dair tanıklık ve araştırmayı görmezden gelen arkadaşlarımı ben uzun vadede bilimi ve aklı bükmekle eleştiriyor olabilirim.

Ancak dinler gibi bir alana girdiğimizde mistik addedilen bu bilgiyi dinsel bilgiyi yenmek için yine böyle addedilen anti bir kaynağı ve dinlerin diyalektik yıkımcısını sunacağız sizlere.
Bu cümlenin altına beşbin perçin korkmadan vurabilirim

Dinlerin ayağı bu metinden sonra çukurdadır.
Uzun vadede bir den özgürlük sitesinde olduğumuz için dinden kopmayan arkadaşlara bu metnin birincil tavsiyesini önereceğiz.

Metin dinden özgürleştiricidir. Tüm dünya da bağ kuran okuyucuları dinden özgürleşmektedir.
Din kavramını küresel düzeyde tehdit etmektedir.
Bu tehditin Turan Dursun kitaplarından büyük olduğu için sitede yayınlanması konusunda terdedütlerimiz var
Metin küresel bütün güç ve kontrol odaklarını tehdit etmektedir
Gerekirse ve istenirse sadece üyelere açık bir alandan bunu sürdürelim..

POST 8

"evet bu şey; yeryüzündeki dinsel paradigmanın -tahakkümün- kökünü kazıyabilecek (beline vurabilecek/vurulabilecek) (gerçek bir-reel bir) bir antiparadigmadır"

Forum İç ALıntı Linki
------------------------------

metin
dinsel tarihi çöpe çevirip yerine yeni bir gerçeklik koyuyor/monte ediyor
ve ilginçtir ayakları yere basıyor

metin new age sanılan literatürü çöpe çeviriyor
metin ruhçu sanılan alemi'n foyasını ortaya döküyor

Forum İç ALıntı Linki

Metin dinlerin/dinsel metinleri politik üretimler ve dezenformatif veriler olduğunu olacağını defaten belirliyor

C: Politik sorunların kökeninde, medeniyeti kontrol altına almak amacıyla, zaten sınırlı koşullarda elde edilen bilgiyi kontrol altında tutma çabası var.

Metin bilinç ve madde gibi bir ayrım sorunsalı belirlemiyor

Forum İç ALıntı Linki

POST 9

İçsel Okuyucu Yorumları

İçerik kendini ortaya koyamıyor sunamıyor ya da sunucuları-okyucuları, içerik ilgileri ve ve tanıtım bağcıları onu açıp savlayamıyor

İçerik, bırakalım bilimsel bir veri etiketi yemeyi ve alabilmeyi başarma, basit bir aile deneyi ya da insansı bir yordam fenomu olarak bile gözler önüne serilemiyor

Paradigma sunulamiyor ya da olgu/olan gözler önüne serilemiyor çünkü;
İnsan araciligiyla ve bir tahta araciligiyla bilincalti, bilincdisi ya da ortak bir bellek ve bilinç dışı ile iletişilemez savı karşı bilim etiketlidir, -reddiyelidir

Icerik karsi dindir.karsi tanridir
Bir kere dinlerin tümünü topa tutuyor
Tüm tarihi topa tutuyor
Insan bilgisini topa tutuyor

Reddiyeci bilim anlayisi yada sozde ve tirnak icinde reddiyecilik nedeniyle bu icerik tanitilamiyor

Forum İç ALıntı Linki

Bu paradigma dine karşı kullanılabilir mi? Tanrı anlayışına karşı kullanılabilir mi?
Evet ve kesinlikle evet ve net bir biçimde

Kutsaldan kaçarken bir çok insan bunlara ihtiyaç duyuyor/arıyor çünkü tanrı olmadığını tanıtlayacak bir merkez arıyorlar

Bugünlerde de ilahi ya da 'duymasal' kaynakla yüksel bilgi alma yordamı benzerini araştıran ve ya da (geçmişte) ne olduğunu anlamayı ve açıklamayı da deneyen ;ve eğer oluyorsa benzer yollarla bilgi almak isteyen, aşkınsal varlık ve zihin tecrübesi arayan (ve ruhsal bilgi öğreti almayı deneyen) insanlar ve tarihin her döneminde olacağı gibi bugünlerde de var

Bu örnekte bunlardan biri

Forum İç ALıntı Linki

POST 10

Bir Okuyucu Yorumu

Bu olguyu doğru biçimde karakterize edip gerçekliğe eklemleyebilirsek dinsel kafakarışıklığını ve kanıt tanıt karışıklığını ve bizlerin bilgi söylevciliğinde arada ve zorda kalmasını net olarak aşabilir kanaatindeyim
Bunun bence net olarak farkındayım

Kavram olarak gelecek bilişimi kavramını tanıtlamak zor da olsa bu işin ordan az çok yapılıyor olduğunu bilmek ve bunun üzerine yürümek bize bir koruma ve geçerlilik sağlar

En çok karşı dincilerin ve karşı bilgi ve olgucuların gelecekçilerin ve cesur yürekli herkesin yanında

Olgu herkesi özellikle karşı dincileri rahatlatacaktır .
Evrenin geleceği bizle ortak konuşuyor tanımıyla . son peygamber hülasaları insan tanıksızca reddedilebilecek

Karşı bilgiciler olarak bizler zor durumdayız .
içerik ve olgu bizim yanımızda ve tarafımızda
Bu tanık kanıt ikilemlerini de sen kimsin de kim oluyorsun durumlarını da oldukça aşacak kanaatindeyiz . .

Karşı bilgiciler olarak bizler zor durumdayız . Çok ama çom zorlanıyoruz ve içerik ve olgu bizim yanımızda ve tarafımızda ve bşr koruma korunma barajı - aracısıdır
Bize koruma seti çekecek
Bu tanık kanıt ikilmlerini de sen kimsin de kim oluyorsun durumlarını da oldukça aşıyor ve aşacak kanaatindeyiz . .

POST 11

Bir başka Okuyucu Yorumu

Metin bilinmeli arkadaşlar ve üzerine geniş gruplar çalışmalı. Deneysel de çalışmalı...
Teizmi kımıldatıp sarsabilir. Dünyadaki bu bilgi karanlığı sisini dağıtabilir. İnsanları birleştirebilir..

Teistlerin bir biçimde yapının içine sokulmasından sözediyorum. Teizme karşı bu kullanılabilir ve çok güçlü bir silaha hem de dost bir argümana dönüştürülebilir
Git bunu oku gel önce denebilir. Bu denip susulabilirdi..

En çok teistleri bu yapının içine çekmekten ve bocalatmaktan onlara uğraşacak bir şeyler vermekten sözediyorum

Tanrı konusunda çok takıntılı olanlar, kanıt arayanlar
bu düşünceyi aşamayanlar ellerine bir şey, bir done vermiş olacağız...

Eğer doğru yapılandırlırsa Kuran da neymiş Tevrat ta neymiş ki sen bu kitabı okudun mu algısı yaratmak gerekiyor.

Kutsal kitaplardan daha büyük bir habere dönüştürülmeli
Hepimiz için
Fırsata dönüştürülebilir olan şey

Forum İç Alıntı Linki

POST 12

Okuyucu Fikirleri ya da Gelecekteki Okuyucu Fikirleri

Teistleri Kasyopya nın içine çekersek ya da teistler bunu okursa ne olacak?

Büyük anlamda gerçek aydınlanacak ama şu olacak..

Efendi ya da Rab varlığı denilen ve Tevratta ve diğer mitolojik kimi kayıtlarda geçen gökten gelen ya da elçilerini bize gönderen gökteki varlıklardan bu metinde Kertişler olarak sözediliyor. Ve bunlar insanı istila ve yarı kolonize etmiş gelişmiş teknolojik ve genbilimsel üst bilgisi olan bir uzay varlığı ve uygarlığı olarak tanımlanıyor
Tanrı olarak değil... Tanrı kavramı çöküyor..

Tıpkı insanın Kapitalizmi gibi. Uzaydaki Kapitalistler bunlar. Tıpkı insanın sömürceciliği ve istilacılığı gibi..
Bütün mitolojik öykü temizleniyor ve tamamlanıyor
Karmaşa yerine ve zeminine oturacak

Forum İç Alıntı Linki

POST 13

Tanıtma, Tanıtlama İstemleri Üzerine Gönüllü Okur Deneyi Çağrısı ve Gözlemine İlişkin Yazım Kısa Alıntısı

Alternatif Başlık

(Zaten (tanıklık) (tanıtlama) bireysel tanıklığa haberleşmeye ve iletişime indirgeniyor/dayanıyor-kökenleniyor anlamında.
bilgilendirme.

Bizler,
"Kasyopya Deneyi", Gelecekle İletişim Verileri adında bir içeriğin okuyucularıydık. Bunu okumuş dünyada onbinlerce insan var. 8-10 dile bir dizi gibi yayınlanır yayınlanmaz gibi çevrilen canlı bir veri. Okuyucu tabanı bir hayli geniş ancak onu herkes ne yazık ki bilmiyor.. Ama yine de bunu size sunmakta zorlanıyoruz çünkü, tarihsel çıkmazlar ve zorluklar var.

Bir çok arkadaş bunu diğerlerine söylemeye çekiniyor çünkü bunu duyanın ve okuyanın eski kişisel gerçeğini az çok yerle bir ediyor. Bir çok okuyucusu okuma sonrasında kendi yaşadığı üzüntü ve kendi kişisel sarsıntısı ve karmaşasından dolayı bunu başkasına da yaşatmak ve çektirmek istemiyor.

Bu veriyi ve önermeyi son yıllarda bir çok facebook grubuna ve ayrı ayrı forum ortamlarına götürdük. Tarihsel önemde bir veri ve tarih yıkabilir, tarihi yeniden yapabilir ve tüm dinleri gerçekten çöpe atabilir bir veri.

Yok olmaz öyle şey, bilim var, şu var bu var gibi tuhaf tepkiler aldık gördük. Bu nasıl olur diyorlar... Okumalar sonucunda bu tepkiler buharlaştı ve değişiyor. Okuyup bitirenler hep aynı yakın kaderi ve kederi paylaşıyoruz ki eminim dürüst biçimde okuyanlar olursa onlarda paylaşacaktır... Metni çekinmeksizin tamamlayanlar söylediklerimize net bir biçimde az-çok ikna oluyor ya da evet bu gelecekle iletişim ya da evet bu mümkün olabilir diyorlar ya da demeye geliyorlar.. Kendi çevremizden buna tanığız. Yaklaşık on yıllık internet maceramızdan da buna tanığız...

Bizden kanıt felan istiyorlar biz sadece okuyucuyuz ve biz bunun söylenmesine sadece gülüyoruz artık. Bize kimse referans ya da kanıt göstermedi. Bizse kendi referansımızı ve fikrimizi zaten sunduk.

Okuma yapacak arkadaşlardan, içindekiler zırvalık diye sonlandırmadan tüm yılları ilk sayfadan başlanıp son sayfaya kadar okuma istiyoruz...

Verinin özellikle ilk yıllarının düzensizliğini ve veri tutarsızlığı ve kendi içindeki çelişkilerini biz okuyucular zaten kabul ediyoruz. Bunun nedenlerini sıraladık. İstenirse yine de söyleyelim... Bundan da sözediyoruz. 4. ve 5.yıldan sonra veri ve okumalar az çok yerine oturacak ve keyif vermeye başlayacak diyoruz... Veri neredeyse son yıla kadar okunmadan bir anlamı yok gibi. Çivi çiviyi söker gibi bir gelişim mantığı var orada bunu size tam anlatamıyoruz.

Bu tanıtma zorlukları ve bizden kanıt istenip sorulması ve yok bilim şunu diyor denmesi vb. üzerine;
Biz de dedik ki gruplarınızdan forumlarınızdan en az 3 gönüllü çıkarın. Metni baştan sona tamamlasınlar ve bize ve size dönüp görüşlerini aktarsınlar. Sonra gelecek eleştirilere biz açığız. Bakalım ne oluyor. Hep birlikte görelim bunu...
Biz de bu yargıdan kurtulalım. Siz de bizleri rahat bırakın...

Gelecekle iletişim olduğu söylenen ve bizce zaten gelecekle iletişim olan bir metnin ağırlığıyla yaşıyoruz.. Bize de zor. Sunmakta zor

Bizce onu baştan sona okuyan herkese göre az ya da çok bir ihtimal mutlaka gelecekle iletişim olarak görülme şansı var diyoruz. Şimdi benim bu ölçütle tanıtlama şansım var.

Eğer bunlar-okuyucular teistlerse ricam; okuma sonunda-sonucunda teizmin yerinde yeller esebileceğini ve tanrı inanının net ve mutlak biçimde sarsılacağını bilmeleri gerekiyor. Diğer okuyuculara genel hatırlatmama ise şu. Kişisel gerçeklerinin oldukça sarsılıp değişebileceğini ve belki de hayatlarının bir ölçü de ters yüz olabileceğini bilmeliler. Ancak bu kısım bir şaka hiç değil. bu dikkate alınmalı... Bununla yüzleşip okumalılar... Buna çocuk gibi gülüp geçerlerse de bizden söylemesi...

Biz okuyan arkadaşlarımıza canlı fikirlerini soracağız. İsterseniz sizde sorabilirsiniz. Bize tanık olsunlar... Sadece bizim tarafımızdan sorulan sorulara dürüst yanıt vermelerini isteyeceğiz.

Sadece tastamam bitirme ve özümseyerek tam bir okuma istiyoruz. Gerçek bir araştırmacı gibi ve gerçek bir sorumlu gibi okuma istiyoruz ve rica ediyoruz... Çocukça ve hırçın bir hevesle bu fikte atlanmamasını tekrar rica ediyoruz...
Zorla kimseden bir şey istemiyoruz.
Biz anlamış olsunlar ama lütfen...
Sadece gönüllü-gönüllüler istiyoruz...ve rica ediyoruz.
Bir şeyin peşinde zaten değiliz.
Subjektif çelişmelerimizi aşmak için önerildi.
Okunmanın sonrasında okuyuculardan metin içinden sorulara açık yanıt sağlanarak gerçekten iyi ve dürüst bir okunma yapıldığının çok net bir biçimde tanıtlanmasını istiyoruz. Sadece gönüllü istiyoruz.

Gözleme davetlisiniz..
ya da
Kuralları siz koyun ve değiştirin ..yeni kurallar ya da şeyler önerin bize....

Sana gelecekle iletişim diye bir şey tanıttığıma ve sözettiğime -tanık mısın değil misin?
(Zaten (tanıklık) (tanıtlama) bireysel tanıklığa haberleşmeye ve iletişime indirgeniyor/dayanıyor-kökenleniyor anlamında.
bilgilendirme.

Forum İç Alıntı Linki

POST 14

Kanıt sorunu için "bir" önerimiz

deneyip karar verin ya da grupla görüşün. ama en makulü https://cassiopaea.org/forum dan bu grupla iletişim kurmak. Biz dünyanın şurasından burasından (şu şu ülkeden ya da halk grubundan size) yazıyoruz ve burda neler olup bittiğini anlamak istiyoruz deyin. bunu sizin ve orada bir kaç kişinin uydurup uydurmadığını ve sizlerin çatlak olmadığını görmek istiyoruz deyin ve öncelikle tanışabilir miyiz? deyin ... ve eğer gelecekle iletişim diye bir şey varsa emin olun ki bunu bilmek ve anlamak hakkımız ve böyle bir şey varsa ve bu gerçekse kesin olarak bunu bilmek istiyoruz bize bir şeyler sunun deyin... eğer bunun gelecek iletişimi olduğu tanıtlanabiliyorsa ve bize gözlem şansı sunabiliyorsanız ya da bunu dünyaya daha geniş ölçekte de göstermek ve yaymak istiyorsanız da gerekirse biz de yardıma hazırız deyin. sorun sorgulayın, iletişin ve ulaşın . bizler insanız bu en doğal hakkımız bu en olağanıdır.
Amerikaya kendi adınıza somut gözlemci ve iletişimci gönderme fikrini sunun .. İnanın grup buna açık. Tarihsel fikirler bekliyorlar, yardım da istiyorlar
hatta isterseniz davette edin- ülkeniz varsa vatandaşlıkta önerin

bize göster deyin-bize yanıt sağla ve bir fikir sun. sorularımız olsa iletir misin deyin ve büyük kitlesel önemde sorular iletin ve sorulmasını sağlayıp cevapları tartın ya da işbirliği yapın ve tanıt için gözlem-deney için size yardımcı olurlarsa geniş bir grup adına gelecek bilginin yayımı için işbirliği yapacağınızı ve yardım edeceğinizi iletin. fikirleşin..

X ülkeden ve halk grubundan geniş bir grup ve kitle adına temsilen ve sözcü olarak yazıştığınızı ve büyük ve ortak tarihsel amaçlar-çıkarlar ve ortak misyonlar taşıdığımızı, ortak insanlık olduğumuzu -olacağımızı, özgecilik kavramını sevdiğimizi ve bu kavramı önemsediğimizi, önemin büyük insanlık olacağını ve bir kaç forumu da ve büyük bir insan kitlesini de bu işin içine katıp özelde bunları temsil ettiğinizi ve bunu bir deney ve sorgulama olarak düşündüğünüzü ve gruba gelecek yanıtlayıcısını sınamak üzere özel sorularınız olacağını ve sizin için özel bir oturum yapıp yapamayacaklarını geleceğe danışmalarını ve bu ülkede-grupta-halkta bunun geniş bir kitle tarafından bilinip beklendiğini ve istendiğini yazın örneğin. sıkı bir iletişim aracısı ile bunu yapın ve deneyin... en makulü bu

Forum İçi Alıntı Linki

YAPISAL
POST 15

Kasyopya Deneyi Transkiriptleri olarak internette yayımlandığı belirtilen içerik üzerine inceleme,değerlendirme

(Bir okuyucu Değerlendirmesi)

Giriş

Temel olarak bu okuma/inceleme ve değerlendirme , "cassiopaean.org" ya da "trcassiopean.org" (ve Türkçe çevirileri ise baskalarinahizmet.com) internet sitesi üzerinden yayınlanmakta olan "Kasyopya Deneyi Transkriptleri" adıyla tanıtılan ve gelecekle (gelecek zamanla) iletişim kurmuş olabileceğinden bahsettiği söylenmesi nedeni ve vurgusuyla birlikte (bu yönde iddia barındırdığı önemle vurgulanarak) ısrarla ya da önemle tarafımıza (ve diğer ilgilelere sıkılıkla) sunulan ve ulaştırılan ve gönüllüleri ya da okuyucularınca -defalarca kez- serbest tarafsız okuma daveti ve inceleme çağrısı aldığımız belirtilen içeriğe yöneliktir.

Metin bütünlüğünün, klasik anlamda, ruh tahtası ya da tablası olarak tabir edebileceğimiz viya tahtası olarak bilinen antik okült aparatla ile denemeler yaparak yıllar süren kişisel ev oturumlarında oluştuğu/oluşturulduğu ve sürecin halen canlı ve aktif işlevsel devamlılığı olduğu ve (sözde gelecekle) haberleşmenin de ve oturumlarında halen güncel olarak sürdürüldüğü ve grubun açık iletişilebilir internet forumları hatta gerçek kimliklikleri ile de erişilebilir oldukları da belirtilmekte ve de öne sürülmekte ve bildirilmektedir.

Bu ne kadar doğru bilmiyoruz. ancak bu konuda serbest bir kanıya varmayacağız ve incelemeye devam edeceğiz..

Kabaca ve hızlıca bir değerlendirme de, bu transkript adı verilen yazımların, yukarıda belirtilen yollarla yapıldığı ve bunların da varsayılan ya da söylenen kişisel ev oturumlarındaki celselerinin (oturumların) kayıtları ve tutunakları olduğunu belirttiklerini söylemek yanlış olmazdı.

Anlaşılacağı üzere metin bir veri bütünlüğüdür ve belirtilen adreslerde transkript olarak belirtilen ve oturum-celse kayıtlarına vurgu yaptığı önsayılan metinlerden oluşmaktadır.

Anlaşılacağı üzere metni sunan ve dağıtan bu kişiler, kendi evlerinde kişisel merak (ve denemeler) üzerine bir viya tahtası ile bilgi edinme, gelecekten ve ruhlardan (ya da kurtarıcı ve mesihlerden haber alma benzeri) izlenimi üzerine oturumlar ve denemeler gerçekleştirirken, sonra sonra tutarlı bir biçimde gelecekle iletişim kurmuş olabileceklerini düşünmekteler..

ya da iddia sav ve içeriğin kendi iç söylevi bu yöndedir.

Aslına bakarsak onların deyimine ve ifade ediş biçimine göre; bir gün bu oturumlar ve celse denemeleri sürmekte iken kendiliğinden oluşan serbest yazım tekniği ve cevaplama trafiği bu önermeyi kendi içinde doğurmuştur ve oluşturmuştur. Gelecekle konuşulduğu önermesi bir ölçüde tahtanın insan-elbirliğiyle birlikte mekanik yazımının bir sonucudur.
Karşı tarafın (ki eğer varsa) kendi kendine kendini gelecek olarak tanıttığını ve taktir ettiği (eğer böyleyse/eğer bir karşı taraf varsa tabi bilemiyoruz) -şimdilik- söylenebilir

Bu ne kadar tutarlı bilmiyoruz ancak incelemeye kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Aslında görülen ve anlaşılan o ki, tablanın karşı tarafında ve cevap verici olduğu öne sürülen unsur ya da öne sürülen serbest metin trafiği ve oluştuğu öne sürülen serbest mekanik/dinamik yazım ve cevaplama iletişimi süresince oluşan metinler bütünü sonucu kendisi ortaya koymaktadır.

- Bahsi geçen tahta nın işleyişi ve oturum sürec
i

Haberleşme ve iletişim orutumlarında, toplanan grup üyelerinin ve kişilerin viya tahtasındaki harf belirteci üzerine ellerini ya da parmaklarını koyması yardımıyla başlayan oturum, düşünce çağrıları ve bildirimleri ile daha önceki deneme ve oturumlarda iletişim sağlandığı öngörülen güvenilir haber kaynağına temas, iletişim istemi ve daveti ile başlıyor.
Tablanın otonom hareket ve haberleşme sürdürdüğüne ikna olunması ve haberleşme için kimlik sorulması ve merhabalaşma aşamalarından sonra iletişim başlıyor ve sorularla sürdürülüyor ve görsel olarakta bu sürecin kaydı tutuluyor.
Sorular bu esnada/sırasında soruluyor ve belirtilen otonom yazdırma-yazım süreci ile beliren ve biriken soru cevaplar kaydedilip sonrasında kağıda aktarılıyor ve web de (ham/katışıksız görüşme transkripti adıyla) -açık-yayımlanıyor ve objektif gözleme ya da tüm diğer ilgililere sunuluyor...

----
Anlaşılan o ki , oturumlara düzenli kişiler haricinde zaman zaman dışarıdan da çok sayıda katılımcı alınmıştır.

Bunun dışında, forum alanlarından okuyucu mektuplarına kadar soru derlendiği, hatta telefonla oturuma katılıp soru sorulduğu, skype aracılığıyla uzak katılıma grup katılımı ve soruları alınmasına kadar örneklemelerle oturumcu ve grup soruları örneklemeleri metin kendi içinde barındırdığı görülmektedir.

- İçerik kendi içinde (tutarlı olarak ve devamla) gelecekle iletişim verilenmesi (geri bildirimi) olduğunu iddia etmekte/beyan etmekte ve öne sürmektedir

- Bu iletişimler için iletişim metodolojisi olarak; viya tahtası (ouja borda-ruh tahtası adıyla bilinen) oturumları ve nispeten de (az sayıda metin içinde olsa ) trans hipnoz erişimleri, kayıtları olarak tanımlanmaktadır

(Kaba olarak,kabaca; viya tahtasıyla ve diğer yolla da gelecekle iletişilip iletişilemeyeceği subjektif bir kanı olmakla birlikte, bu konuda bir önyargı ya da kanı -şimdilik- öne sürmeyeceğiz
içeriğin söylemi ve bahsedilen veri bütünlüğü üzerine, söylem ana-hatlarını ve söylevi-kişiselce değerlendireceğiz)

ancak belki de kuantum kesinsizliğin evreni bize bir oyun oynamaktadır ve bu kozmik bir şakadır.

- Öncelikle metnin veri dinamiği, soru cevap trafiğidir.

İçerik gelecek ile haberleştiğini ve iletişim kurduğunu iddia eden grubun geleceğe sorduğu sorular ve aldıklarını iddia ettikleri yanıtlardan oluşur.
-Sorular genellikle, günlük hayat meselelerinden tutunda, özel devlet meselelerine, varoluşsal tanıklığa, tarih, gizem ve dinsel temalardan, kişisel meraka ve bilime hatta aile özel işlerine ve arabanın bozuk parçasının tespitine kadar çeşitli eksenlerde değişmekte olup, metin fazlasıyla kişisel ve özel veriyi de bünyesine katar ve içerir- barındırır ve değişik soru biçimleri ,tipleri kullanıldığını söylemek yanlış olmaz.

Soruş olarak herhangi bir protokol metodoloji üzerinde durmaz ve özel bi hedefe yönelmez.

İlk yılların verileri sonraki yıllarda yalanlanır ve değiştirilir. Subjektif çarpıtmalar ve bozunumlar da olduğu/olacağı ve bunlara bazen de gelecek tarafında kasıtlı biçimde müdahale olmadığı da öne sürülür. Nerdeyse tamamen subjektif kayıtlardan oluşmuş bozuk celseler ve geleceğe temasın dışlandığı bir çok celse kaydı ve yüzde 27 lik subjektif hata payı ya da bilinçaltı saptırma da genel olarak saptanır ve metnin kendince içerilip kabul görür.

ve herhangi konu üzerine uzmanlık ve stratejik ya da odaksal veri alma fikri ve böylesi bir bilgilendirme vb. anlayışı ve böylesi bir veri trafiği yoktur.

Yukarıda sayılan nedenlerle burada ev işi celse ve ev işi amatör grup ruhlu gündelik meraklarla yapılan sıradan oturumlar izlenimi buluruz. ancak burda yine de önemli olan içeriğin gelecekle iletiştiğini söylemesidir.

(bunun dışında örneğin ilerleyen dönemde bir (gerçek bir akademik kimliği de olan bir) fizikçinin de katılımıyla birlikte bir miktar fizik evren kavrayış ya da matematiği de bünyesine katan soruş biçimlerine de rastlıyoruz ancak cevaplar pek bizi tatmin edecek cinsten olmayabilir çünkü karşı taraf (gelecek bizi öğrenmeye yönelttiğini bu yüzden bu direkt cevap sağlamak yerine çoğu zaman ipuçları ve değişik yönelim biçimleri sağladığını önsayıyor. Aşağıda bu konuya biraz değineceğiz.)

Yanıtlayıcı Üzerine İnceleme

(Burada gelecek olduğu varsayılan yanıtlayıcı mentinleri kendi içinde incelenirse, (varsayılan geleceğin ve gelecek yanıtlayıcının) kendini direkt bir bilgi vericisinden/sağlayıcısından çok öğrenmeyi öğretici bir yönelimle ve sunumla tanıttığı-bildirdiği ve aktardığını ve yanıtın ulaşacağı bizleri de geçmişte öğrenen kendileri (ya da bağımsız varlık subjeleri ve özneleri olarak ) tanımlarken, bizim buradak i-geçmiş- öğrenme bilincimize ve deneyimimize de saygı ve müdahalesizlik ifade ederek değişik bir yanıt biçimi kullandığını (pek az yanıt sağladığını) söylemek yanlış olmazdı. )

Yanıtlar, açık berrak kısa ve özdür ve oldukça nettir.

Bazı cevaplar es geçer ve sonra verilir ya da hiç sağlanmaz ve verilmez. Anlaşılan o ki metin kişileri yönelttiğini ya da öğrettiğini önsayıyor ve belirli bir öğretim ya da soru yanıtlayış tekniği izliyor. Bu nedenle cevapları belirli bir biçimde düzenlediğini ya da belirli bir metodolojik kalıpla cevap sunduğunu söylemek bilmiyorum ne kadar yanlış olurdu.

Metin kendi içinde yorumlanırsa;

Buradaki yanıtlayıcı, varlığın, zaten geçmişte doğal öğrenmelerden geçmiş süzülmüş uzak gelceceğini ifade ettiğini öne sürer
ve bu durumda kendi geçmişine içrehberliğini -haberleşmesini temsil eder.

Bu durumda, birincisi geçmişe müdahalesizlik ya da sınırlı ve optimum müdahale bilinci taşımakta olduğunu önsayar.

. Bu çıkmazı bizde tam anlamamakla birlikte açıklamak oldukça güç.

Yanıtlayıcın buradaki işlere ve doğal öğrenmeye aslında pek karışmayan, özgür iradeye ve subjektif tutuma saygısı olan ve bu nedenle sorulmuş her soruna ve soruya mutlak bir yönelimle yanıt sağlamayan ve doğal -irade- ilerleme ve öğrenmeye müdahalesizlik bilinciyle uygun öğrenim sunan ve belirli süzgeçlerle ve belirli düzende kısmi ama açık yanıt sağlayan bir profil sunduğunu belirtmek yanlış olmazdı.

Yanıtlayıcı öncelikle her ne kadar az şey verse de sunsa da -bizce- oldukça bilgili ve metaforik bir yaklaşımı var

Oldukça eğlenceli hatta yeri geldi alegorik ve şaşırtıcı, içgörülü ve aslında içaçıcı örneklemeler ve cümleler kurduğuda oluyor
İginç esprileri var ve nasihatbaz yeri geldi.
Direkt yanıtlar öğütler geçiştirmeler ve yeri geldi geri sorularla bize geri dönüyor.
Aslıdan bakarsanız onlarda öğreniyor. Mesela espri yapmayı

Bi çok yanıt öğretmenevi, geçici bir biçimde sağlanmaktadır, olası en kısa ve özgün yanıtlardan biri
-Metin yukarıda belirtilen, sunulan nedenlerle derin, uzun kararlı yönelimli anlatımlar ve (makaleler ya da edebiyat eserleri gibi ) anlatımlar barındırmaz. İçinde bir çok hata ve subjektif çelişkiyi barındırdığını önsayar ve belirler-iletir...
İçinde bilge bir uzak gelecek yada çok uzak gelecek iddiası barındırmasına rağmen bu izlenimde okuyucu beklentilerini karşılayacak ayrıntılı veri barındırmayabilir .

bu durum;

Metnin içinde de belirlenen ve belirtilen özgür irade yasasına (subjektiflik bilincine ve subjektif algıya/alglara ve kişisel eğilimlere öğrenmelere saygı yönelimi ve) uyum bilinci ile belirtilirse, özgür öğrenen özgür varlıklara sonsuz cevap sağlamak sonsuz öğretmek ya da vermek değildir. Kişi (ve kişiler) kendi öğrenme süzgecinden geçmelidir. Kendi doğrularına ermelidir.

bu durum çoğu zaman subjektif algı çelişkilerine girmemek için gerekirse bize yanıt sağlamıyor ikilemi doğurmaktadır.

Anlaşılan o ki tabla ile oturumlar zordur. Enerji ister ve yorucudur da .Öte yandan yine tabla ; uzun yanıtlar ve fazla veri içinde için uygun araç değildir.

Gelişme ve Sonuçlar

Metnin ve yanıtların içerdiği bi takım belli başlı yeni savlar ve türevler (paradigmalar ve olgu sözetme) iddaları aşağıda ayrıca sıralanmıştır./sıralanacaktır...

Yukarıda belirtilen nedenlerle aşağıda sunulacak başlıkların ve konu izlemlerinin metin içinde derinlemesine işlendiğinden sözedemeyiz
ancak -bizce- oldukça yeni ve nadir ve oldukça da çarpıcı kavramlar /barındırmalar var
Bu kavramlar kimi zaman kısa bir cevap ögesi, konu bahsi , terim olarak kullanma kadar kısa ve nadir de olsa işlenmiştir

Metnin herhangi bir giriş başlangıç savı önermesi ya da kontrollü veri bütünlüğü ve istemi ve bir sonuç beklemi bu yönden bir amacı ve hizmeti sonucu ne yazık ki yoktur.

.......24.11.2016...

-gelişiyor-

YAPISAL POST 16

(Kasyopya nedir? üzerine sohbet düzenli ve başkalarına anlatma düzenli bir tanıtım incelenmesi ya da tarihin masal olanı)

Arkadaşım nedir bu Kasyopya dalgası bi hakaten anlatsana bize?

valla bu arkadaşlar (bu işi yapanlar) işte öyle gündelik meraklarla, tarih, bilim, gizem felan gibi okumalar yapan sıradan insanlar .
ve dinsel vurgulara fazla kendilerini kaptırmışlar sanırım. Psikoloji bunu tanımlayacaktır
Özellikle tarih ve dinsel tarih meraklısılar da.
biraz da hipnoz felan gibi işlere bulaşıp deniyorlar.

Bir gün bu işin baş aktörü olarak görülen Laura, bir arkadaşına hipnoz yaparken ,hipnoz sırasında arkadaşı bir dalganın gelip herşeyi alt üst ettiğini gördüğünü söylüyor ve bir dalgadan bahsetmeye başlıyor.

Bu ona tuhaf geliyor. O günden sonra uykuları kaçan Laura o dalganın peşinde... cassiopaean.org ta bu konu işlenir.

Bunların Amerika da kendi okuma tartışma grupları var. Burada ayrı ayrı şeyleri birlikte okuyup toplanıp sonra görüşüyorlar.
Benzer kimselerin örgütlenip buluştuğu kiliseleri var.
Daha sonra bu Laura dediğimiz arkadaş bu yolla Frank adında yine benzer ilgileri ve merakları olan bir arkadaşla tanışıyor.

Bu arkadaşlar, "Ra Material" adıyla internette sunulan ve kitaplaştırılan ve "uzak gelecekten bir bilinç ve bellek kümesi" ile iletişim kurulduğunu belirtilen bir içeriği de okumuşlar..

Başlangıçta Laura ve Frank, birlikte okudukları; Ra Material adındaki trans hipnoz altındaki birine soru/cevap denemelerinden oluşan bu içerikten yola çıkarak kendileri de buna benzer denemeler yapmak ve benzeri veri almak istiyorlar..
Hem bu Laura dalganın peşini de öğrenmek istiyor..

Daha sonra bunlar düşünüp taşınıp araştırınca , bubun için en kolay ve cazip yol olarak ruh tahtasını buluyorlar . Teozofik ve okült bilgi için kullanılan eski bir yöntem bu tahta işi..
Gelecekten ve ruhlardan bilgi sormak gibi .

Frankle birlikte Laura arada bir tahtanın başına oturarak benzer bir şeyi denemeye başlıyorlar.
Ve tahtanın başına oturup İsayı seven dost ruhlar, ya da dost ve iyi olan bilgi vericiler aramak gibi çağrışımlarla tahtanın başına oturuyorlar.

İk iyıl boyunca bu tahta hiç doğru düzgün bir şey yazmıyor..ve bunların eline hiç doğru düzgün bir şey geçmiyor. Ev fincan celseleri gibi ufak ufak kıpırdamalar oluyor.
Ama işte tabla oynuyor ya, bir şeyler oluyor ya ve merak var ya... Merak ve heyecan olacak ki; nolur nolmaz her fırsatta yeniden oturuyorlar tahta başına...

Neyse işte sonra ne oluyorsa oluyor bir gün bu tabla her zamankinden başka bir türlü dönmeye ve yazdırmaya başlıyor . Onların anlattıklarına göre
ve doğru düzgün bir cevap geliyor/gelmeye başlıyor....

Daha sonra onlara göre ise bir tahtayla (tahta parçasıyla) bu iş birden oluyor ve kısmen ve şansa/tesadüfe gelecekle haberleşiyorlar..
Aslında onların aradığı ;çocuklarını koruyabilecek bilgi veren ve İsayı seven-sayan, yardım ve bilgi alınabilecek birileri/bir şeyler.

Ama işte tahta dönünce kimsiniz sorusu ? sürecin kendi içinde
-biz senin geleceğiniz; biz siziz; biz seniz; biz gelecekteki seniz ve siziz; gibi yanıtlanıyor
ve nerdensiniz sorusu da? aslında her yer ya da aktarım noktası olarak Kasyopya kullanıyoruz olarak yanıtlanıyor

...

23.11.2016

YAPISAL POST 17

-Bir Okuyucu Vicdanı Adına-

Arkadaşım/Arkadaşlar

Bu metin küresel düzeyde ulusal güvenlik bilgisi barındırmaktadır.
Bu küresel bir şaka değildir.
Artık okuyorsanız uyanmalısınız ve lütfen bunu ciddiye alın.
Bu uyanmak ve kendine gelmek için tarihsel bir fırsat..
Bu adamda kim ve kim oluyor da demek teknik ve resmi zaman kaybından başkası değil..

Milli güvenlik sorunu olduğunu düşünüyoruz..
Aynı zamanda milli/ulusal güvenliksel bilgi sorunu olduğunu düşünüyoruz..kesin..

Gerçekten küresel düzeyde ciddiye alınması gerekli mili güvenlik bilgisi içeriyor...
İstiyorsanız bunu açabiliriz.. İstenirse okunabilir.

Bunu ifşa edecek fiziksel referanslar da metin de mevcuttur.
Bu şaka değil.. Bu adam deli falan da değil
Bunu yazan deli meli değil

İkincisi tabi ki teizm/ monoteizm için mutlak olarak tehdittir.
mutlak olarak.nokta
Bu metin yayılarak ve duyarlı okuyucu iletimleri ile de küresel düzeyde savlanarak ve yayılmaya devam ederek bu tehdidi er ve geç geniş zamanlarda oluşturacaktı.

Eğer gerçek halka yayılırsa ve açıklanırsa muhtemelen teizmde tarihin sularına karışacaktır.

Şu an muhtemelen deli saçması sanılan ve gözardı edilen bu satırlar için ne denebilir ki!

Bu açılan konu büyük ölçütte bir travma biliyoruz..
ya da beklenmedik ölçütte bir bildirim biliyoruz. haklısınız ama öyle ...

Bunu bir deli beyanı olarak alıyorsanız durmalısınız.önemlerinizi düşünün ve hayatı gözden geçirin.

Okuyorsanız bunun resmi bir tesadüf olacağına inanmıyoruz. Tarihsel bir kaderdir ve kader ortaklığıdır..

ancak milli ya da küresel güvenlik ve bilgi denilen bu teizmin fedasının da önüne geçiyor..
Bunu önemsiyoruz..
Ulusal güvenlik ilgilerini ve küresel ciddiye almayı ve buna karşı çözüm üretilmesini ise birincil önemsiyoruz

Teizm ve sahte dincilik/tanrıcılık er geç feda edilecektir , edilmelidir sonuçta. Bunun ılımlı yolları ve zeminleri araştırılmalı. İnsanlık bunu görmeli ve birleşmeli...
Biz hiç şaka yapmıyoruz ..

Yüzde 1 mi 3 mü olduğu belli olmayan zaten ölümlü azınlığa ve elite hizmet etmeyeceksek metin içeriği duyrulmalıdır.nokta

Eğer hükümetler ve ilgililer işbirliği yapacaksa teizmi güvenli biçimde felsefe, dinsel sorgular, bilimsel bulgular, tarihsel okumalar ve referanslar ve arkeolojik kazılar -bulgular , insani değerler vb. kılığı altında aşamalı olarak yıkmalıdır/yükünü gidermelidir ve yıpratmalıdır. Geniş özgürlükler sağlanmalı ve bilgi yayım özgürlüğü gelişmelidir.
Dinsel çatışma sonlanmalıdır.

Yere tapınç, din kavgası-din ve tanrı üzerinden insan tehdidi ve cehennem miti kaosu vb. karanlık acilen bitirilmeli ve durdurulmalıdır. Böyle bir dinsel miti (tapınç ve yere kapanmalı) ritüeli tanımadığımızı ve gelecek için onaylamadığımızı ve bunu dünya da istemediğimizi bilmelisiniz.
İnsan varlığı olarak böyle bir şeyi onaylamıyoruz.onurlu bulmuyoruz..
Karşı dinsel bilgi üretilmelidir.

Eğer hükümetler, yetkililer ve ilgililer tebdir almayacaksa ve bizi duymazdan gelecekse; duyarlılıkla ve artan baskı ve tedbirlerle biz bunların üzerine gitmeye devam edeceğiz merak ve şüphe olmasın..

Ilımlı din bilgini mi yetiştirirsiniz bilim mi yaparsanız ne yaparsanız yaparsınız. Gelecek için daha büyük kaoslar istenmiyorsa resmi ve gerekli görülen tedbirler acilen alınmalıdır.

Bu küresel bir tehdit değil de olan biten işlerin farkında olan bir kaç kişinin resmi vicdanıdır. hem yardımıdır hem yardım talebi ve istencidir.
Belirtilen küresel ölçütte bilginin ve bilimin/bilmenin altında zaten yıllaryılı ezilmiş, susmuş, boğulmuş ve yıpranmış/yıpratılmış, can beden saçmalığını zaten çoktan bırakmış ne yapacağını bilmeyen sessiz yüzbinlerin tarihsel çıkmazı sonucu üretiliyor..
Okuyorsanız kendinize gelin lütfen..

Küresel örgütleriniz, saçmalıklarınız ve yapay güçleriniz devletleriniz ve ordularınız, resmi kurumlarınız, şan şerefleriniz hiç bir şeydir.. siz insan varlıklarısınız sadece. kendinize gelin. ölüp giden benden, devletinin, ülkenin, vaadinin, menfaatinin ne farkı var...

Bu -bilgi- başlı başına kendi kendinden bir küresel güçtür.

Bunu dünyaya açıklamaya gönüllü bir ülke, açmaya ve ifşaya gönüllü insanlar, ülke temsilcisi ya da halk gücü resmi olarakta bunun gücünü yeniden sınayabilir..
Bunu tekrar hatırlatmayı tekrar borç biliyoruz..sınayın...

Bizler ölümlüleriz. kendini kim ve ne sanıyorsun kendine gelmelisin

Hayatı umursuyoruz.kahrı ve yalanı değil.

Metnin Amerika ve İsrail-i bilişim/bilgi yoluyla ve kanalıyla dize getireceği ve zora sokacağı, küresel çıkarları ve komploları ifşa edeceği , teizmi/monoteizmi ise tarihten sileceği, insanları birleştirebileceği ve tank ve topları susturacağı ve bir kaç ülkeden bombadan güçlü olduğu konusunda ve insanlığın bağrını yarıp çıktığı ve birilerinin bu taşın altına ciddi ciddi el atması gerektiği konusunda hiç şaka yapmıyorduk..
Hala da yapmıyoruz.
Göreceksiniz -bekleyip göreceksiniz ve bekleyip görün..

Kamusal sorumluluk duygusu taşıyanlara ve vicdanlara sesleniyoruz

Okuyup beni anlayabilen var mı?

Bu metin, ne kozmik kozmolojik bir şakadır ne de new age bir saçmalık yığınıdır ne de başkası...
Halk gücüdür-insangücüdür ve resmi emek yemek ve halkgücünün resmi temsilidir...sonucudur da...

______

Okuyan okuduğuna okuyacağına pişman olabilir ve büyük ölçüde bilgisel aydınlanma ya da farklı tepkimeler geliştirebilir.
Bu eski hayatını ve düşünme biçimini belki de rahatını ve rahat uykusunu nerdeyse feda gerektirebilir.
Açıkçası aklı başında birinin bunu okuması büyük özveridir de...
Ve sonrasında kendinizi dünyayı tehdit ederken ya da kurtarırken ,uğraşırken bir şeylerle bulursanız da şaşmayın şaşırmayın....

Sevgiler Saygılar...

ARA POST 18

METNİN BİREYCİLİK TERSİNİ YANİ ÖZGECİLİK, BAŞKACILIK BAŞKALARINACILIK BENZERİ KAVRAMINI BAĞRINDA BARINDIRMASI/TAŞIMASI

"kitleler ve gruplar onlar için açılan (tarihsel yolu) özgecilik yolunu (başkalarınayardım ve diğerlerini de gözetme yolunu) takip ederlerse rahat olacaklar...." - Kasyopya Deneyi

Deneyin ve verinin ana söylemlerinden biri de bireysellikten geçilerek BAŞKALARINACILIK (Benecilik/banacılık tersi) gelişim yani Özgecilik kavram barındırmasıdır.

Metnin içerdiği ana kavramlardan biri de evrensel "ÖZGECİLİK" tir..

-Açılabilir, genişletilecek-

--------

YAPISAL POST 19

Kasyopyanın Ortak Mülkiyet ya da Mülkiyetsizlik İçermesi

Tüm varolanların ortak mülkiyeti hepimizdedir ( herşey de ve herkestedir)- Kasyopya Deneyi

Buna dair yorumu;m-uz

Varolan herşeye ortak sahibiz ya da varolan herşey varolan herşeye ve dolayısıyla birbirine ortak sahiptir/mülkiyettir. (Kendine sahiplik ve kendine mülkiyet tersi) (noktaları dansederken yerinde duramazken genişleyip sönerken ,bir görünüp bir kaybolurken ve ve renk değiştirirken düşünün)

Yani varolan herşey varolan herşeye mülkiyettir/mülktür bunu tersten okuyun (ve bunu bölmeyin/bölümlemeyin)
varolan herşeyin mülkiyetindesiniz ama varolan herşeyin mülküsünüz-mülkündesiniz
(bölünmüş mülk sorunsalı, müstakil mülk ve müstakil ben/benlik sorunsalı)
Varolan herşeyi de (madde ya da tersi eşit) bir ölçü de birgil/bircil mülkiyetiniz bünyesinde taşıyorsunuz
Varolan herşeyin de sahibisiniz sahibiyiz
Biz ya da siz ya da sen tüm evrenlerin ve tüm evrenlerinde sahibiyiz ve bizler yaratıcılarız ve tüm evrenlerinde yaratıcılarıyız
Teolojik aklı bırakın ve terkedin lütfen

Kasyopya bunu anlatıyor işliyor. İşte korkulmasının sebebi de bu... olmalı...sanırım...
İyi okuyucuya, irdeleyiciye ve çözümcüye ben mülkiyetinin tersini aramayı, irdelemeyi gösteriyor ya da okuyucu yüzleşmek zorunda kalıyor/bırakılıyor eğer metin içine düşerse ve girerse ve felsefi taban da varsa
yolunuz açık olsun-kolay olsun

,Okursanız er ya da geç ben kavramıyla ve (onun) mülkiyetiyle de (mülksüzlüğüyle de kimin olduğuyla da) yüzleşmek zorunda kalacaktınız ve geçmiş olsun...
Ben herşeyim/herşeydenim/herşeye (diğer şeylere ve tüm olana ait ve) dairim ve içkinim/dışkınım vb. eşit.
Ben kendinindir ve ben evrenindir'i inceleyin lütfen...
Ben diğer şeylere de ait ve dair. tüm olanlara da ait ve dair/içkin

Kasyopyadaki gelecek tanığı ya da gelecek toplam tanıkları (ve gelecek toplumu ve onun belleği) ben senim ve biz siziz diyor. eşit
Biz tanrıyız diyen yok, biz şuyuz diyen yok, uzaylı yok, new age felan yok .İyi okumanın etkisi bu, iyi okuyucuda ve iyi çözümde tek etkisi ve sonucu bunu üretme ve bu saydıklarım oluyor..
Mülksüzleşme
İnanma deniyor,. İyi inanma da o halde bunu getirir işine geleni getirmezse şimdi bunda ne var?
Marksizmi yeniden ürettik

Devrimci bir kitle onu (Kasyopyayı) okursa neler olacağını -artık- biliyorum/seziyorum ve görüyorum diyelim ya da bunun ön-ipuçlarını zihnimizde elde ettik ve bunu (değişimi kısmen etkileşimi de) son 3-5 ayda da gözlemledik sanısındayız/sanıyoruz sadece sanıyoruz bunu....
ama
Son 3 yıllık celse grafiği ve çöp celseler son 2-3 oturumda birden değişti gelişti (soru ve içerik teması gelişimi var) bunu gördük

Tam adrese teslim hiç yanılmıyoruz ve kararlılıkla devam edeceğiz.biliyoruz....-
(Marksistlerin üzerine süreceğiz anlamında..hata payı yok-ıskalama yok..)

Devrimci bir kitle onu (Kasyopyayı) okursa (ve hatta sahiplenip göze sokarsa -ya da alırsa kullanırsa-işlerse...)

Bir de

Alıntılamalar

S: (L) Pekala. Yatakta uzanıyordum ve uyuyamama ile ilgili endişe duyuyordum. Bildiğim bir sonraki şey, yatağımın üzerinde havada olduğumu hissetmemdi. Gerçekten öyle miydim?
C: Hayır. "Ben" diye ifade ettiğinde, tüm varlığını ifade ediyorsun. Herhangi bir tanımda kişinin varlığıyla ilgili birden çok faktör vardır.

---

C: Konu şu ki: Farkındalığını, çok uzun zaman önce varoluşunuzu hapsetmek için ekilmiş olan monoteist felsefelerle doldurmaya son ver. Öğrendiğin bunca şeyden sonra bir kaynağın, bir liderin, bir temelin, bir denetmenin vs olmadığını hala göremiyor musun? Sen, farkındalık profilin içerisinde, tam olarak tüm yaratılışın içerisinde var olan tüm güce sahipsin!! Kesinlikle tüm var olan, var olmuş ya da var olacaklara sahipsin, bilincinin içerisinde. Tek yapman gereken onu nasıl kullanacağını öğrenmek ve bu olduğunda sen harfi harfine, tüm olmakta olan, olmuş olanlar ve olacak olanlar olacaksın!!!!!!!!

C:Başkalarının seni yolundan alıkoymasına/engellemesine asla izin verme. (ve sanırım asla pes etme anlamında!)
Seni gerçekten uzaklaştıracak pek çok girişime maruz kaldın.

S: (L) Eğer bu bilgileri insanlarla paylaşacaksak, bunun...
C: Direnç ve müdahale ile karşılaşacaksınız. Direnin.

C: Pes etmeyin! Lineer olmayan sisteme olan girdiniz paha biçilmez!

C: Sabır faydalı olur!

C: Sabır faydalı olur, baskı değil.

S: (L) İnsanların yapabileceği veya yapmasını tavsiye ettiğiniz herhangi birşey var mı?
C: Bekleyin. Herkese mesaj: Pesetmeyin! Sabır faydasını gösterecek! Engellerin oluşturulması ve yerleştirilmesi binlerce yıl aldı. Bunları birkaç ayda yıkabilirsiniz! Bunu yapın!
ve bunun genişletmesi
(Ekleyenin Notu: Buradaki kimi cümle ve girdi teoloji tersi paradigma girdisi ya da teolojik tabanın esnemesine (çözünümüne, dağılımına ve değişimine) yönelik ve yolaçıcı (nötrleyici dengeleyici karşı) cümle tabanı olarakta alınabilir. Gücü etkisinde denilebilir. Bir çok bakımdan da yorumlanabilir. Düşünsel etkisi ve irdemi üzerine söylenmiş/üretilmiş içerik ve sözdizini de olabilir. Eşittir.Aynıdır.. Daha sonra bir celse de örneğin aşağıda sunulan okul terimi üzerine bir çelişme/sorun yaşanıyor..
Ayrıca çevirici aşağıda lessons için dersler diyor ancak "All there is is lessons," ta ki lessons ın pay/paylama, hisse, ibret, sınıf vb. gibi çevrimleri de var. Bu cümle tam nasıl yorumlanmalı bilmiyoruz. Biz bu çeviri için ve yerine bilmece/bulmaca, kurgul problem, (girift enerjisel) düğüm gibi bir alegori ve öğrenimler, edinimler, kazanımlar, kavrayışlar -sonuçlar vb. gibi ek çevrim vurgularını da katkı olarak önerdik... )

C: Duygularını bulandırdılar.
S: (L) Şimdiye kadar en iyi atışları bu muydu?
C: Evet.
S: (L) Peki daha kötüsü olabilir mi?
C: Her zaman daha kötüsü olabilir.
S: (L) Yani her zaman çok dikkatli olmamız gerekiyor, öyle mi?
C: Başkalarının seni yolundan alıkoymasına kesinlikle izin verme. Seni gerçekten uzaklaştıracak pek çok girişime maruz kaldın. Şimdi birkaç bildiri geliyor: Dur. Varolan herşey sadece birer derstir. Bu sonsuz bir okul. Herhangi birşeyin varolmasının başka hiçbir amacı yok. Cansız madde bile öğreniyor. Herşey bir "İlüzyon". Her bir birey aklında tüm varoluşa sahip. Şimdi bunu biraz düşün. Her bir ruhun gücü sonsuz ve eğer nasılını bilirse tüm mevcudiyeti yaratabilir veya yokedebilir. Siz ve biz ve diğer herkes, varolan herşeye ortak sahip oluşumuzla birbirimize bağlıyız. Eğer istersen yeni evrenler yaratabilir ve o evrenlerde yaşayabilirsin. Hepiniz içinde yaşadığınız evrenin bir kopyasısınız. Aklınız varolan herşeyi temsil ediyor.

Ne kadar çok şeye erişilebileceğini görmek "eğlence."

S: (L) Ne kadar çok şeye erişilebileceğini görmek kimin için eğlence?
C: Herkes. Zorluklar eğlencedir. Aklının sınırı nerede sence?
S: (L) Nerede?
C: Biz sorduk.
S: (L) Sanırım bir sınır yok.
C: Eğer sınır yoksa, senin kendi aklın ile başka herhangi bir şey arasında fark nedir?
S: (L) Eğer nihayetinde herşey birse, sanırım bir fark yok.
C: Doğru. Eğer iki şey mutlak olarak sınırsızsa, o iki şey tamamen aynı şeydir.

A: Absolutely don't let others distract you. You have suffered many attempts at distraction away from truth. Now follow some proclamations: Pause. All there is is lessons. This is one infinite school. There is no other reason for anything to exist. Even inanimate matter learns it is all an "Illusion." Each individual possesses all of creation within their minds. Now, contemplate for a moment. Each soul is all powerful and can create or destroy all existence if know how. You and us and all others are interconnected by our mutual possession of all there is. You may create alternative universes if you wish and dwell within. You are all a duplicate of the universe within which you dwell. Your mind represents all that exists. It is "fun" to see how much you can access.

google çeviri ile

C: Kesinlikle başkalarının sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Gerçeklerden uzak, dikkat dağıtıcı birçok girişimde bulundun. Şimdi bazı açıklamaları takip edin: Duraklat. Tek var olan dersler. Bu sonsuz bir okul. Hiçbir şeyin var olması için başka bir sebep yok. Hatta cansız madde bile hepsinin bir "İllüzyon" olduğunu öğrenir. Her birey zihinlerinde tüm yaratılığa sahiptir. Şimdi, bir an için düşünün. Her ruhun hepsi güçlüdür ve nasıl yapılacağını biliyorsa tüm varlıkları yaratabilir veya yok edebilir. Siz ve biz ve diğer tüm var olanların ortak mülkiyeti ile birbirimize bağlıyız. İsterseniz ve içinde yaşarsanız alternatif evrenler yaratabilirsiniz. Hepiniz içinde yaşadığınız evrenin kopyası. Zihniniz var olan her şeyi temsil eder. Ne kadar erişebileceğini görmek "eğlenceli".

POST 20

Kasyopya Deneyi Olarak Sözedilen Metinden Tarafsız Bildirimler

--

S: Kimsiniz?
C: Biz gelecekteki siziz.

S: Kiminle iletişim kuruyoruz ?
C: "Biz siziz" ve "Biz gelecekteki sizleriz "

S: Dünyadışı mısınız?
C: Size göre evet (,sadece size göre, sizin bakış açınıza göre)

S: ............
C: Siz ve biz ve diğer herkes, varolan herşeye ortak sahip oluşumuzla birbirimize bağlıyız

S. Nerede yaşıyorsunuz?
C: Teknik olarak her yerde ve her zamanda. Tüm oluş katmanları. Spesifik olarak 6. varoluş düzlemi katmanı/6. oluşsallık yüzeyi, basamağı (6. düzlem; bilinç/biliş düzlemi)

S:Bize Nereden/Nasıl aktarım yapıyorsunuz?/sağlıyorsunuz?
C: İletişim sağlamak için (size göre) Kasyopya yakının da bir pulsar açıklığını kullanıyoruz.. (Ekleyenin notu: Daha sonra zaman/mekan gibi bir gerçekleme yada sınırlama olmadığı da içerilir.)

S: Neden bizimle iletişim kuruyorsunuz/kurdunuz
C: Siz çağırdınız (doğal istek) ve (siz yardım ve iletişim kurmak) istediniz

S:Bize nasıl yardım edebilirsiniz?
C: Bilgi vererek.

S:...........
C: Bu iletişimde amacımız varlığımız kanıtlamak değil, doğal yoldan ilerleyişinize ve evriminize öğrenmenize katkı sunmak/ yardımcı olmak

S:Neden bize (kötü durumlara karşı) yardım etmiyorsunuz?
C:Bunlar subjektif yaklaşımlar ve ediyoruz. Size bilgi vererek . Sizi ancak bilgi koruyabilir ve ancak bu yolla öğrenebilir ve ilerleyebilirsiniz. Bundan fazlası doğal oluşa ve doğal ilerleyişe (ve subjektif özerk iradeye) müdahale etmek olurdu

S:Nasıl korunabiliriz-kendimizi (kötü durumlara karşı) nasıl savunacağız
C:Bilginiz artırarak ve bilgi edinerek. Ancak bu yolla, bilgi öğrenme ve doğal gelişim yoluyla korunabilirsiniz-bilgi korur.Tüm yapmanız gereken bu. Bilgi edinmek... Bilgi tüm öğrenmelerin anahtarıdır

S:Bizden ne yapmamızı istiyorsunuz?
Doğal ilerleyişinize devam edin/ Size doğal geleni yapın..

S:Bu veriyi/veriyle ne yapmamızı istiyorsunuz?
C: Kitaplaştırın ve (dağıtın) -şimdilik- diğerlerini, diğerlerimizi dolaylı yoldan bilgilendirin (diğerleriyle paylaşın) ve paylaşılana kadar bu kendine servistir KH tır.. (Ekleyenin Notu: KJ yani kendine almadır/vermedir.. kendincecilik/banacılık ve kendine dağıtım ya da çıkarcılık ve benciliktir de denilebilir..)...

S: Bilgi bizi nasıl korur?
C: Bilgi sizi varoluştaki tüm engelleme/genel koruma korunma tekniklerine yöneltir

S: Yaklaşmakta olanlar için herhangi hazırlık yapmamız gerekiyor mu? ya da ne yapmamızı öneriyorsunuz?
C: Bu doğal bir süreç hazırlığa gerek yok ve evrimleşmeniz için herhangi bir yardıma ihtiyaç yok.

S: (L) Peki biz bu doğal ilerleyişin bir sonucu olarak silinip gidecek miyiz?
C: Belki. Özel olduğunuzu düşündüren şey nedir?

S: Einsten'ın ötesine geçer geçmez her tür sorun başlıyor. Günümüz toplumundaki politik sorunlar. Bu hususta söyleyebileceğiniz herhangi birşey var mı?
C: Politik sorunların kökeninde, medeniyeti kontrol altına almak amacıyla, zaten sınırlı koşullarda elde edilen bilgiyi kontrol altında tutma çabası var.

S: (L) Bilinç ile madde arasındaki bağlantı nedir?
C: İlüzyon/Yanılgı/sınırlama.

S: (L) İlüzyonun özelliği nedir? Bu bağlantının mevcudiyeti ilüzyon.
C: Hayır. İlüzyon, bağlantının olmaması.

S: (L) Yani diyorsunuz ki, buradaki ilüzyon, arada ayrım olduğunun sanılması. Arada fark yok, aynılar, öyle mi?
C: Evet.

---

S:.....................
C: zaman sizin için doğruluğu/geçerliliği olan bir ilüzyon.

S L) Peki diğer ilüzyonlar/sınırlamalar nedir?
C: Monoteizm; sizden ayrı, mutlak güce sahip bir varlığa inanç.

S:............
C: Kaynak mı ? Böyle bir şey yok.

S: (L) Yani Baş Yaratıcı diye bir şeyin olmadığını, varoluşumuzun bir orijini ya da kaynağı olmadığını mı kastediyorsunuz ?
C: Baş Yaratıcı sensin.

S: (L) Ama bu çok ezoterik… Şeyden bahsediyordum…
C: Konu şu ki: Farkındalığını, çok uzun zaman önce varoluşunuzu hapsetmek için ekilmiş olan monoteist felsefelerle doldurmaya son ver. Öğrendiğin bunca şeyden sonra bir kaynağın, bir liderin, bir temelin, bir denetmenin vs olmadığını hala göremiyor musun?

Sen, farkındalık profilin içerisinde, tam olarak tüm yaratılışın içerisinde var olan tüm güce sahipsin!! Kesinlikle tüm var olan, var olmuş ya da var olacaklara sahipsin, bilincinin içerisinde. Tek yapman gereken onu nasıl kullanacağını öğrenmek ve bu olduğunda sen harfi harfine, tüm olmakta olan, olmuş olanlar ve olacak olanlar olacaksın!!!!!!!!

S: (L) Bunların hepsi mükemmel ve kulağa harika geliyor, küçük bir husus dışında. Aynı zaman da dediniz ki; monoteist konseptler, bunu bilmemizi engellemek için bize EMPOZE edildi. Ve eğer hepimiz söylediğiniz şeysek, bize böyle nahoş bir şeyi empoze edebilcek bir şey nasıl varolabilir ?
C: Seçimler, arzu temelli dengesizlikleri takip ediyor

S: (L) Eğer durum buysa, neden herhangi biri ışıkları söndürüp ilüzyona bir son veremiyor, ve herşey hiçbirşeye dönüşmüyor ?
C: Öncelikle, herşey hiçbirşeye dönüşmez. İkinci olarak, bazıları halihazırda herşeye dönüştüler.

---
S: ...........
C: Sizin ölçümünüzle 7000 yıl ÖNCE bir çölde ya da büyük bir ormanda aşıyorken bu sürüngen "ahbaplar" gümüşi nesneler içinde gökyüzünden inip
binlerce yıl sonrasından teknoloji harikaları gösterip bir de tüm bunların üstüne size KALKÜLÜS, GEOMETRİ ve ASTROFİZİK öğretseler etkileyici olmaz mıydı

S: Gerçekten de olan bu muydu
C: EVET
-devam edecek-

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.