Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-01-2012, 21:11
DEMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
DEMAN DEMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

jadi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu ulkede en buyuk aciyi gayrimuslimler ve ikinci olarak Kurtler cekmislerdir. Aleviler, ozellikle sehirlerde kimliklerini gizleyerek yasadiklari icin tam bir aci cektiler diyemeyiz. Psikolojik olarak zarar gorduler ama mesela fasist tc devletine resmen savas acan bir Kurtler ile mukayese edilemez. Kontrgerilla tarafindan duzenlenen katliamlar icin de yine sivil halki sorumlu tutuyorlar zaten. En kotusu sanirim kendilerinin laiklik sigortasi oldugu masalina su gune kadar inanmislardi.

Aleviler Tc'de asimile edilmek istenen bir azinlik olmalarina rahmen uzunca bir suredir kemalist statuko ile isbirligi icindeler. Turk ulus devleti soylemine zafiyet gosterdiklerini dusnuyorum. Anayasada bulunan Turkluk tanimlarindan ve Ataturk'e yapilan atiflardan da son derece memnunlar.

Turkiye'de solculugu falan gectim ama komunizmin ile kemalizm ile bu kadar icli disli olma nedenleri saniyorum Alevi ve kemalist sunni vatandaslarimizin tasidigi ulusalci hassasiyetler. Tkp mitinginde Turk bayragi sallayip "Atam izindeyiz" bandi takiyorlar.. Chp'nin karsi oldugu her seye onlar da antiemperyalizm bahanesiyle karsi cikiyor falan. ( Turban dahil)

http://ulusalsol.files.wordpress.com/2011/03/sip.jpg

Yani komunizm iddasiyla siyaset yapanlarin, sadece kominist olduklari icin aci cektiklerini dusunmuyorum. Sorsan ulkuculer de bir suru aci cektiklerini anlatacaklardir. Turkiye sosyalistleri hicbir zaman kemalist rejime karsi bir savas icerisinde olmadi. Onlar sadece fasist diye adlandirdiklari ulkuculer ile savastilar. Gunumuze gelirsek sunu diyebilirim ki, sosyalist gecinenler, akp'ye saldirdiklarinin yarisi kadar bile kemalist devlete ve tsk'ya saldirmamislardir. Hatta ben sahsen hayatlarininn hicbir evresinde boyle bir savas verdiklerine inanmiyorum. Sen butun bu soylediklerimi inkar edip kendini kusursuz bir ozgurluk savascisi sanabilirsin ama gozumun onundeki koy icin kimseden klavuzluk isteyecek degilim sahsen.

Zaten felsefesi "en buyuk aciyi biz cektik" demek olan ve diger baski - katliam gormus gruplara yobaz yaftasi yapistirarak ortak bir mucadele vermeyi reddeden bir kesimden , sosyalist bir mucadele vermelerini beklemek ne kadar mantikli bu da ayri bir soru.
Sn. jadi size, cevap yazmayacaktim, ama zorunlu olarak yazmak zorundayim...Yazilarinizdan anladigim kadariyla Ateist düsüncede olan ama hangi etnisiteye sahip oldugunuzu cikaramadigim, ama tahmine Kürt oldugunuzu düsündügüm bir bayansiniz...
Biz Alevilerin sizlere yeterli derecede destek sunmadigimizi söylüyorsunuz, ama siz Kürtler bizlere ne denli destekci oldunuz, bunu hic kendinize sordunuzmu acaba?
Neden mazide Alevi katliamlarinda masa oldugunuzu ve bu katliamlarla neden simdiye kadar yüzlesmediginizi hic kendinize sordunuzmu??
Siz evvela bir özelestiri getirin, ondan sonra tartismaya devam edelim, olurmu sn. jadi???
Arti birde Aleviligi islam dininin icerisinde görmeye bir son verin, cünkü Alevilik dogal ve felsefi kendine özgü bir dindir. Hicbir dinin icerisinde degildir!!!
SEVGIYI VE SAYGIYI ön planda tutan, dogayla bütünlesen bir din, ISLAM OLAMAZ!!!

"Ben senin yalanlarınla ve hilelerinle baş edemedim, bu bana dert oldu. Ama bende senin önünde diz çökmedim, bu da sana dert olsun"...Pir Sêy Rıza

4 MAYIS: DÉSIM JENOSİDİNİ ANMA GÜNÜ

https://www.facebook.com/Alevism

https://www.facebook.com/BirAlevininKimlikMucadelesi