Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-05-2006, 15:13
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart Re: Allahin imtihani dedigimiz nedir?

“Değerli Sorogren;Sana senin inandığını iddia ettiğin kitaptan örnekler veriyorum ama maalesef görüyorum ki Allah bana akıl verdi ama ben bunu said amcaya teslim ettim Allah ne derse değil said amca ne derse o diyorsun.Eh ne yapalım arzular şelale kardeşim.”

Psiko senin verdigin orneklere *yukledigin manalar beni baglamaz.Sana evvelce de dedim,kendi dininde bir altyapin var ve kendinizden duydugun kavramlarla islamdakiler farkli olabilir.sen budizm mantigi ile İslami tabirleri tefsir etme.ben muslumanken Kur”andan alinti yapmiyorum.sana ne oluyor.biryerden alinti yapacaksan kendi kutsal kitabindan ve kendi peygamberinden alinti yap.oyle bana akil ver.
Benim ne deyip ne demedigimi de mimkunse acik ifadelerimden anla.kendin hayal gucunle bana aitmiscesine fikir uretme.akli da nasil kullanacagimi bilirim,Kur’ani da nasil anlamam gerektigini de bilirim.Sizlerein ve ateistlerin ozellikle ve saldirmak icin Kur’an mealleri uzerinden gitmeniz beni de ayni yola cekmenize sebep olmaz.bence,
Musluman Kur’anin Allah kelami olduguna iman eder.kendi dilinden kisa bir mealini okur.namazlarinda arapcadan kisa sureleri okur.diger ibadetlerini turkce yapar.Ama herkes birer ulema olmak icin Kur’andan ince manalar cikarmaya calismamali,bu isin ustasi degilse.
Ben haddimi biliyorum ve Kur’ani aklimca tefsir etmeye ugrasmiyorum.Guvendigim Risale-i Nurlarda hersey yazili.lazim olani oradan aliyorum.
İlmihaller de heryerde satiliyor.hikaye okumak isteyenlere dini hikayelerde satiliyo.e tamam hersey var.dini sadece Kur’andan ogrenecez diye birsey yok.Allah peygamberleri de birer canli Kur’an olarak gondermistir.Ondan dini ogreniriz.aklimiz ermedigini peygamberin talebelerinden ogreniriz.yine olmadi gide gide bir bilen cikar ogreniriz.Illa her musluman filozof olup kendi kendine bir İslam anlayisi cikaracak degil.

İnanan biri olarak senin aklını ve imanını teslim ettiğin said amucanla.gazali amucan ve elmalılı amucalarının bile DİL uzatamadıkları "Evet hepsi ayni kaynaktan ayni dindir."diye tasdik ettikleri bir konuyu zaten senin:" incil allahin gonderdigi sekliyle haktir.varsa oyle bir incil zaten Kur"anin tasdikleyicisi olur."ifadende ki "VARSA" abesle iştigal etmekten başka bir şey değil.Bilmemek ayıp değil der büyüklerimiz öğrenmemek ayıpmış.Üstelik ismini sor öğren koymuşsun.
Bakara 136-Nisa136-Al-i İmran 84. Ayetleri bir oku bakalım inannansın ya ne demiş inandığını iddia ettiğin Allah orada sana.Ve okuduktan sonra gerçekten inanan mısın yoksa değilmisin bir anla.Allahın tefrik etmeyin dediği şeyi İNANAN olarak nasıl tefrik ettiğini gör.Sana veya başkasına bu tefriği yaptıranlara değil tefrik etme diyene bak.

Benim aklim ve imanim Allhdan baskasina teslim degildir.yine ayni seyi yapiyorsun.oturdugun vaaz kursusunden biz asagidakilere akil satiyorsun.benim hangi ifademde aklimi ve imanimi kime teslim ettigim yaziyor.durup durup uyduruyorsun.
Sana da yazilarimda cocuklar gibi herseyi tek tek anlatmam mi gerek.filozofluk taslayan sen degilmisin.varsa demem abesmis.
Yahu kisa kesmek diye birsey var.gunumuzde oyle bir İncil VARSA,demektir hz.isanin kendinde zaten vardi.ondan bahsetmiyorum ki.
Ve defalarca bu sitede yazdim mutlaka okumussundur.
Eski hak dinler o halleriyle haktir ve bizdendir daha ne yapiyim.
Senin inancinda simdisi eskisi yenisi hepsi bir ve ayni.
Bizimkinde simdi ve gelecek degil gecmiste haktilar ve muhtevalari ayni anafikir dahilindedir.

Sevgili psiko ayrica dikkatimi *cekti,bugun sitede bir de İskender evrenesoglu muridi varmis.oda senin kafada belki daha iyi anlasabilirsiniz.oda ayetlerden yaziyo kendince.gerci ikinizde ayni makama talipsiniz ama belki anlasirsiniz.onlar size daha yakin bastaki adami gozden dusurursen,bosta kalan butun taraftarlarini kapabilirsin.cunku onlar zaten hz. Muhammedden sonra kendilerini peygamber sayiyor hatta daha ileri olduklarini kabul ediyorlar.yani hazir ummet var orada.e sende ayni kafadasin .hic degilse boyle toptan mali goturursen,tek tek bizimle kafa yormazsin.3-4 senelik mahsulu birden alirsin,sen de tatile cikarsin.