Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-10-2012, 21:38
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

furkanrocktr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar benim gözüme bir ayet çarpti kendim yorumladım bide sizin yorumlarınızı görmek istedim. Dinde vaad tehtit yok diyen bazı aşırı cahil müslümanlarında bi okuyup düşünmelerini umuyorum
Fetih suresi 17. ayet

Gözleri görmeyene bir günah yoktur. Yürüyemeyecek kadar topala bir günah yoktur. Hasta olana bir günah yoktur. Her kim allah'a ve O'nun resulüne itaat ederse (allah) onu altından ormaklar akan cennetlere koyar. Her kim de yüz çevirirse (allah) onada acı bir azap ile azap eder.

Şimdi benim yorumuma göre; allah kaderi biliyor herşeyi biliyor diyorsunuz bu gözleri görmeyenlerin sakatların hastalarında kederini allah öyle yazıyor ve sonra onlara günah olmayacagını söylüyor o zaman dünyaya neden gönderiliyor amacı ne ? bundan başkada bir sorun var çogu ayetde peygamberlere tapilmaması söyleniyor ama bu ayette dikkat ederseniz Allah'a ve Onun resülüne itaat edin diyor peygambere neden itaat etsinler tüm insanları peygamberin kölesi gibimi görüyor bu allah zaten biliyorsunuz ki ahzap suresi 50. ayette peygamberin cariyeleri köleleri oldugunu açıkca anlayabiliyorsunuz ve öldügünde 20yi aşkın cariyesi 60ı aşkın kölesi vardı ve birde ahzap suresi 50. ayette yine muhammedin akrabalarının kızlarıylada ilişkiye girmesine izin veriyor allah işe bak bu allah akraba evliliğinin yanliş oldugunu bilmiyormuydu haram denilmiyor mu ve son olarak kaç tane cennet vaad ediyor bu ayetde birden fazla cennet oldugunu yazıyor ve sonra yine her zaman ki gibi zaten tehtit ceza işkence uyarıları benim yorumum bu kadar sizinde yorumlarınızı bekliyorum bu ayet üzerine okuyup vakit ayırdıgınız için teşekkür ederim
Itaat ermekle yukumluler bu ayette, cunku Muhammed ganimet paylasiminda neyi ongorurse, ona biad edilecek.

Muhammed'de diyecek ki, Allah size bu olaya iliskin gunah yazmadi.

Gunahiniz yok, ganimet de yok yani.

Olayin ic yuzunu istatistik aciklamis zaten.