Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-12-2007, 22:45
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Standart Re: Eleştiriler, İstekler

işte bu nedenlerden dolayı sodomo ve onun gibiler bu sitede istediği gibi ''türk milliyetçiliği''
yapma hakkına sahiptirler. ve dilaver gibi komunistlerde bu konuda konuşturulmamalıdır''

* * * * zurnanın zart dedigi yere gelmişiz ve ozgur beyin olayı çok güzel özetlemiş. Sorun zaten aykırı sesler susturulmalı mı susturulmamalı mı oradan kaynaklanıyor. Baştan alalım, ben bıkmam. Benim insanları ikna etmek gibi bir sorumlulugum vardır, bundan kaçmam. Tek başıma da olsam, tecritte de olsam, hürriyetlerimden kısıtlanmış da olsam, beynime kimse kilit vuramaz. Ben ve benim gibiler kısıtlandıkça özgürleşiriz.

* * * * Sodomo siteden neden tecrit edildi, respendialin ve ondan evvel de pek çok üyenin ( antimuhammed, yfln, vs vs ) ifade haklarını kısıtlıyordu. Her üyenin kendisi gibi düşünmesini istiyordu. Bu bir degil, iki degil defalarca vukuu buluyordu ve bundan pante dahil hiç kimse hoşnut degildi. Sodomo darbeci bir anlayışla bu sitede tek yönlü bir düşünce alışverişi olmasını istiyor ve yönetimi de bu şekilde yönlendirmeye çalışıyor, aksi yazan üyeleri ise sen faşistsin, sen vatan hainisin sen bilmemnesin diye sindirmeye çalışıyordu. Site yönetimi de buna sodomonun bilge diye umdugu kişiligi yüzünden bir anlamda taviz veriyor ve görmemezden geliyordu. Ama nereye kadar.

* * * * *Sevgili pante senin de çok iyi bildigin gibi bu tartışma ve degerlendirmelerin hepsi yönetim forumlarında mevcuttur. YK olarak bu durumdan ciddi bir biçimde rahatsızdık ve respendial a yapılan artık son idi ve ben daha evvelce de GY forumlarında belirttigim gibi gemileri yaktım ve sonu ne olursa olsun sodomo ile açık bir mücadeleye girdim. Sonuç sodomonun seviyesini belli edip bana, aciz kaldıgı yerde en basit küfürlerle saldırması oldu. Ondan da başka bir şey beklenemezdi, kelime dagarcıgı o kadardı ve dagarcıgın bittigi yerde hakarete başvurması ideolojisinin geregi idi.

* * * * *Ve sevgili Pante senin tüm engelleme çabalarına karşın DK dan ihraç kararı çıktı. Ama sen bir de buna dilavere ceza ekledin o da ayrı. İhraç edilen bir üye neden ihraç edilir. Siteye karşıt olmakta siteyi sabote etmekten dolayı ihraç edilir. Peki biz nickleri mi ihraç ediyoruz da sodomonun *cezire nickini kabul edip bagrımıza basalım. Kaldı ki Pelikan nicki ile aramıza katıldıgına ilk uyanan bendim ve bunu gy forumlarına açtım ve tartıştık. Bizim dışımızda Aldostu ve psiko da olaya uyanmışlar. Üstü kapalı göndermede bulunmuşlar ve hiç bir şey demedik, hatta kendisini selamladık. Ama artık sodomo gerçek kimligi ile gelmişti ve neler yapabilecegini, ne tür yalanlara başvurabilecegini ise her birimiz hayretler içerisinde ögrenmiştik. Bunun ayrıntıları da forumlarda mevcut ve herbirimizin tepki, degerlendirme ve sakıncaları da.

* * * *Şimdi bizim eski dinlere ve İslamiyete karşı diye bildigimiz, el üstünde tuttugumuz, anlı şanlı sodomomuz, ihracından beri bir tek din karşıtı yazı yazmış mıdır, yoksa derdi gücü nerede Kürt meselesi tartışılsa ona dahil olup karşıt görüşleri sen vatan hainisin, sen bölücüsün sen bilmemnesin demek mi olmuştur. Ve her girdigi başlıkta bir türlü tansiyonu yükseltmiştir. Sonuçta da bir etnisitenin imhasını savundugu için üyeligine son verilmiştir ve DK da bu kararı alan yöneticiyi aklamıştır.

* * * * En son gri propoganda başlıgına astıgı yazı tarafımdan kaldırılmış ve kendisine aynı forumda kişilerle ugraşmaması kaydıyla ileti asabilecegi uyarısı yapılmıştır. Cevabı yazısında aynı forumda aynı iletiyi asacagını yineleyince atacagımı hissettirdim ve aynı iletiyi mhmmd e sataşmalarını silerek ve genel ifadelerle asınca da ilgili tüm yazışmaları kaldırdım. Yönetici arkadaşlar konuya vakıftırlar ve iletileri ilk ve son haliyle okumuşlardır. Sonuç şu anda o başlık gayet seviyeli gitmektedir. Bundan sonrada gerek sodomonun gerekse başka bir üyenin kişilere yönelik iletilerine izin verilmeyecektir.

* * * *Sodomo/pelikan/cezire/bakara/vatan istedigi gibi istedigi düşünceleri başkasının kişilik haklarına sataşmayacak şekilde dile getirme hakkına sahiptir, aslında olmaması gerekirdi, çünkü siteden ihraç edilmiştir. Ama gerek senin etkin ve gerekse de DK tüzügündeki bu konudaki açık bunu *zorunlu kıldı. Bu sorun da degil, bir kişiyi bu şekilde kazanacak isek taviz de veririz. Ancak şunu unutmamak gerekiyor, bu sitede sodomo ve Türk milliyetçiligini savunanlar kadar dilaver ve enternasyonalizmi savunanların da söz hakkı olması gerekiyor.

* * * * Ben burada zorla durmuyorum, herhangi bir özelligim de yok, başka bir başlıkta da belirttigim gibi dinlerden özgürlük grubu üyesi bir kaç arkadaşın YK ya da DK ya benim hakkımda yeterlilik önergesi vermesi benim ayrılmam için yeterli bir ön koşuldur. Ama bu benim komünist oldugum gerçegini degiştirmiyor .

* * * * *Benim şimdiye kadar kapattıgım tek başlık yanlış hatırlamıyorsam spartanın uyarısı ile sodomonun yavuz hırsız ev sahibini bastırır mantıgı ile açtıgı açıklıyorum başlıgı idi. Arkadaşlarımın hiç biri de başlık kapatmaktan haaz etmediklerini biliyorum. Bak bakalım kilitlenen hangi başlık var ise orada sodomo küfür ve ithamları ile mevcuttur.

* * * * * Arkadaşım benim sizler gibi bir aidiyet duygum yok, devleti savunuyor degilim ve bana göre devlet bir sınıfı yoketmeye, sömürmeye yarayan bir baskı aygıtıdır. Ben bunları ilk defa söylemiyorum. Siteye girdigim günden beri aynı şeyi savunuyorum. Ha dini kutsal, ha milliyetçi kutsal ha devletçi kutsal her biri sömürünün farklı ayagı. Kusura bakmazsanız şayet ben tüm sömürü biçimlerine karşıyım.

* * * * * Ben sınıf bilinçli bir işçiyim. Benim milliyetim yok, insanım; benim devletim yok enternasyonalistim; benim dinim yok hümanistim. Buyrun bunları istediginiz gibi tartışalım, nitekim de demokrasi ve komünizm başlıgında taa en başlardan alarak tartışıyoruz. Ama düşünceti ifade etme hürrüyetini hangi bahane ile olursa olsun yok etmeye çalışmayalım. Bugün olmasa da yarın o hürriyet size de lazım olabilir.

* * * * * saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com