Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-05-2006, 21:20
Üye Değil

Standart Re: Allahin imtihani dedigimiz nedir?

Ben ki kare ye murabba, üçgene müselles, psikolojiye halet-i ruhiye diyen bir kuşağın çocuğuyum, Sorogren’in yazısını okurken hebbee heebbee hebbe oldum. Hebbe faslı geçer gibi olunca önce uykum geldi. Tamam dedim, hipnoz etkisi. Dayandım, uykuya direndim, okumaya devam ettim..... Haydaaa bu sefer de 44 derecede güneşin altında susuz bi duble rakı attırmışım gibi bir hal. Beyinde serebral tabakada bir yumuşama mı desem, gerilme mi desem bir tuhaflık. Yok yok, cerebral tabakada değil de, sanki lobotomi geçirmiş de beynin bi lobunu aldırıp kafatasımda yumurta kadar bir bölümü boş bıraktırmışım gibi *bir tuhaflık.

'Kıymet' dedim kendi kendime, 'sen ki eski topraksın, çözersen ancak sen *bunu çözersin, dayan bi daha oku! '

Bir daha okudum. Dedim var bir incir çekirdeği durumu, çözeceğiz ama.

Çözdük netekim! Arkadaşın ne bileyim nerden paste ettiği koca sayfa özetle diyor ki:

Biz bir hamur yaptık, iyiliği kötülüğü karıştırdık, o hamurdan alemi yarattık ( ba ba ba! mantı hamuru mu karıyorsun birader, at unu yumurtayı suyu, *yap hamuru böl yuvarlak yuvarlak, *salla kainata gitsin, yuvarlak tam olmadıysa onlar döne döne yuvarlanırlar zaten). Alemi yaratmış, sonra da iyiliği kötülüğü sağa sola serpmiş ki (çörekotu serpme hareketi) kullarını imtihan ede. Koca sayfada bütün söylenen bu.

Şimdi bizim oğlan oturuyor, huşu içinde, anlamadığı bir dilde yazılmış epi topu ‘Hamuru yaptık, uzaya salladık, *üstüne çörekotu attık, iyi insan kötü insan *belli olsun istedik’ anlamına gelecek bir yazıyı okuyor. Neyi okuduğunu bile tam anlayamadan buna iman ediyor. Beyni dumura uğratacak eblehlikte bir metni KUTSAL belliyor, bir de bizlerle tartışmak istiyor ve bu siteye yazı diye asıyor. Kötü insan derken de kullanılan kelime PASPAL, yani süfli.

Ey Sorogren, allah mı seni imtihan ediyor, sen mi bizi imtihan ediyorsun, üniversite sınavlarına çalışmaktan zihnine hoşluk mu geldi kardeşim, e ben sana ne diyeyim daha? Bir mantı yapsam hamuru kesmeye yardım eder misin?