Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-04-2010, 22:43
UlulElbab UlulElbab isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

ülgen´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Müslümanların işi çok zor... 1500 senelik ritüel aslında yokmuş... Var diyenlerde var ama hakikaten olmama ihtimali daha kuvvetli gibi... Hayırlısı olsun.
Değerli Ülgen,

Müslümanlar ama neye ve kime müslümanlardan söz ediyoruz?

Bütün mesele burada...

Müslüman=Teslim olan,

Neye teslim olmuşlar? Allamelerin sözlerine... Bakalım Allameler(Alimler/Din adamları) onları kurtaracak mı? (ŞEFAAT)
Torpil ve Adam kayırma Dinlerine ve Kanlarına sinmiş olanlar asla Doğru yola iletilmezler...

Varmış Sayın abicim ama ara ki bulasın... Yani apaaçık arapçanın aslında bu kadar apaçık olduğunu asla tahmin edemezdim gibi bir durumla karşı karşıya kaldım bu başlığı takip ederken... kelimelerin etimolojik köklerini okurken namaz yokmuş diye bağırdım, sonra salatın büyüsüne kapıldım ve ruhumu dinledim derken bu işin çok zor olduğunu anladım... Apaçık arapça hakikaten başdöndürücüymüş...
Sayın Ülgen,

Salat ve Zekat tüm iyi insanların bilerek veya bilmeden yaptıkları şeyleri kapsar...

Siz doğayla uyumlu, kimse hakkında kötülük düşünmeden yaşarsanız,

Kazandıklarınızda muhtaclarında payı olduğunu idrak eder,Bencillikten arınmak için ihtiyac fazlasını-hesapsızca- paylaşırsanız.

Zalimlere ve Zulme karşı EZİLENLERİN Dinine,Irkına,Diline ve Siyasi görüş

AYRIM YAPMAKSIZIN DESTEK olursanız ve OMUZ OMUZA Dayanışma içinde olursanız
...

İşte siz SALATın büyük bir kısmını yapmış olursunuz.

ZEKAT yani Tezkiye(Maddi ve Manevi kirlerden ARINMA) işlemini başarıyla yapmış olursunuz.

Bunları yaparken RAHMANI anımsar ve Ondan başka İlah olmadığı BİLİNCİ içinde olursanız siz zaten Dünyada CENNETİ oluşturmak için elinizden geleni yapmış olursunuz.

İşte İnsanca yaşar ve Cenneti kuramasanızda çaba göstermişseniz...

Ölüm sonrasında ne var-ne yok diye kendinizi de kasmazsınız.

Huzur içinde sizde ki EMANETİ teslim eder...mutlu son veya mutlu Başlangıç
için bu Dünyayı terkedersiniz.

Arkanızda sizin gibi veya belkide daha İYİ bir nesil bırakırsanız buda katma değeriniz olur

Sevgi ile...